Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To se povedlo, ´redaktorka modelka´ si nevšimla, že Praha má už rok nového rabína. Kam kráčíš, ČT? ptá se starostka a čtenář dodává: Svěračem již prošla, teď už jen tlusté střevo

26.10.2015
To se povedlo, ´redaktorka modelka´ si nevšimla, že Praha má už rok nového rabína. Kam kráčíš, ČT? ptá se starostka a čtenář dodává: Svěračem již prošla, teď už jen tlusté střevo

Autor: radiotv.cz

Popisek: Různé fígle, jejichž cílem je co nejvíc zvýšit sledovanost a poslechovost, v poslední době stále častěji požívají jak Česká televize, tak Český rozhlas. V info-show mění i zpravodajství.

Na závažný prohřešek veřejnoprávní České televize vůči profesionalitě upozornila na svém facebookovém profilu poslankyně a starostka jedné z pražských městských částí Jana Černochová (ODS).

„To je úroveň televize veřejné služby! Nemohl by někdo povědět té slečně, co dělala cca v pět vysílanou dlouhou repku o návštěvě izraelského presidenta, že vrchní pražský rabín už rok a čtvrt NENÍ Karol Sidon, ale David Peter?“ napsala Černochová s tím, že poslední dobou mají v České televizi jeden profesionální úlet za druhým.

Začíná se stávat pravidlem, že denně je slyšet ve vysílání podobná pitomost

„Na to, že polovina redaktorů říká ‚dvěmi‘ a ‚my by jsme‘ jsme si už bohužel museli zvyknout, ale začíná se stávat pravidlem, že každý den je k slyšení podobná neprofesionální pitomost, jako dneska s rabínem,“ posteskla si.

Lehce se opřela také do nepopiratelné skutečnosti, že řada redaktorek veřejnoprávní televize vypadá, jako by hlavním kritériem pro jejich zaměstnání v ČT byl vzhled: „To už ty redaktorky-modelky nikdo dál nekontroluje, nečte, neposlouchá a rovnou jdou na obraz? Kam kráčíš Česká televize?“ dodala Černochová.

Kdy někdo podá na ČT oznámení za vysílání bolševický propagandy?

V následné diskusi se na adresu veřejnoprávní televize ozvaly ještě ostřejší výroky. Například Dan Havel si položil otázku, zda „už konečně podá na tuhle firmu nějaký to oznámení za nekončící vysílání brutální bolševický propagandy??!!“. „Pokud mám někdy o víkendu dopoledne (kdo ví, kdy to přesně je) sledovat bolševiky na sjezdech, pak chci i reporty ve stylu Voelkische Beobachter a Der Stuermer!“ napsal Havel ve zřejmé narážce na to, že ČT na svém zpravodajském kanálu o víkendu přináší střihový pořad vyrobený ze zpravodajských filmových týdeníků a z televizního zpravodajství. Televize ale nevysílá starší týdeníky, než ty z roku 1945. Voelkische Beobachter a Der Stürmer byla periodika, vydávaná v hitlerovském Německu, která sloužila nacistické propagandě.

Albert Čížek si neodpustil štiplavou repliku na řečnickou otázku Jany Černochové: „Kam by kráčela ČT? Svěračem již prošla, teď už jen tlusté střevo a dál to neznám...“

Lukáš Seibert s političkou souhlasí: „TV čeština – kapitola sama pro sebe. Obsah taktéž. U redaktorek mám občas pocit, že jejich jedinou kvalifikací je vzhled, sdělované informace zaujímají poslední místo,“ napsal.

Celé znění příspěvku Jany Černochové na jejím facebookovém profilu:

To je úroveň televize veřejné služby! Nemohl by někdo povědět té slečně, co dělala cca v pět vysílanou dlouhou repku o návštěvě israelského presidenta, že vrchní pražský rabín už rok a čtvrt NENÍ Karol Sidon, ale David Peter? Poslední dobou mají v České jeden profi úlet za druhým. Na to, že polovina redaktorů říká "dvěmi" a "my by jsme" jsme si už bohužel museli zvyknout, ale začíná se stávat pravidlem, že každý den je k slyšení podobná neprofeionální pitomost, jako dneska s rabínem.....To už ty redaktorky-modelky nikdo dál nekontroluje, nečte, neposlouchá a rovnou jdou na obraz? Kam kráčíš Česká televize?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace