Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co rozhodilo Marka Ebena a proč trnul hrůzou? Je to poněkud smutné přiznání… A Eben versus Mareš, i vyvážená Česká televize

24.10.2015
Co rozhodilo Marka Ebena a proč trnul hrůzou? Je to poněkud smutné přiznání… A Eben versus Mareš, i vyvážená Česká televize

Foto: ČT

Popisek: Dlouholetý moderátor StarDance Marek Eben na letošním promofotu

Další, již sedmá řada populární taneční soutěže StarDance, mimo jiné znamená obvyklou razantní propagační kampaň. Hvězdy každého ročníku se evidentně musí podrobit sérii rozhovorů a různých dalších vystoupení. Pravidelně je postupují také moderátoři této soutěže, Marek Eben a Tereza Kostková. Diváci se přitom dozví leccos zajímavého.

V souvislosti se startem další řady StarDance připravila Česká televize jeho hlavní moderátorské dvojici, Markovi Ebenovi a Tereze Kostkové, zajímavou konfrontaci. V pořadu Sama doma představila sestřih jejich rozhovorů, které dosud v rámci propagační kampaně absolvovali.  Eben se v nich  přiznal se k řadě  překvapivých  věcí. Například, že vše dělá strašně dlouho. „Já když někam vlezu, tak tam většinou hrozně dlouho trčím, na Tý Tý deset let, na Plovárně taky deset let,  na karlovarském festivalu už dvanáct,“ řekl  v roce 2007. A podobné to bude i StarDance, protože na rozdíl od tančících hvězd prý s moderátorkou Terezou Kostkovou nikdy nevypadnou.

Patka versus ofina

Retrospektiva rozvířila rovněž otázku, kterou Eben při návštěvě Sama doma řeší pravidelně. Moderátorky pořadu mu připomněly jeho slabost, že má rád u žen ofinu a zajímaly se, jak se  vyrovnává s tím, když ji  Tereza při natáčení  nemá. To se stalo například  v roce 2013, což ho docela rozhodilo: „To víte, radost z toho nemám.“ Kostková na to tehdy reagovala, že jí nemůže mít osmkrát za sebou. Ale Eben jí vzdoroval: „To prostě pramení z toho, že ta Česká televize musí být vyvážená. Musíte mít něco doprava, něco doleva, aby to bylo korektní.“ Když Martina s Janou litovaly, že se netrefily do jeho vkusu a také nemají ofinu,  ještě je poučoval, co je ofina a co je patka. „To je patka, pro pána krále, jak to můžete říct, že je to ofina,“ stěžoval si rozhořčeně, ale se smíchem.

Krásná Markéta

Jeho obdiv k ofinám patrně trvá od doby, kdy se seznámil se svojí ženou Markétou Fišerovou. Ta před těžkým onemocněním, které ji potkalo bohužel brzy poté, co se vzali,  v pouhých šestadvaceti letech, patřila k nejpůvabnějším a nejoblíbenějším českým herečkám. Její účes byl vždy typický krásnou, hustou ofinou, kterou nosí dodnes. Kvůli vážnému onemocnění mozku je od roku 1986 doživotně upoutána na invalidní vozík. Marek se o ni s dojemnou péčí stará a velmi často je vidět, jak ji přes její invaliditu bere s sebou do společnosti.

Markéta Fišerová těsně před svým onemocněním

 

Manželé Ebenovi dnes

Trnul hrůzou

Eben se v Sama doma také přiznal, že při promítání archívních záběrů celou tu dobu trnul hrůzou, co měl tehdy na sobě, aby náhodou něco z toho neměl oblečeno i nyní. „Jestli si myslíte, že ten svetr z toho roku 2007 nemám, tak mám, všechna ta saka mám,“ prozradil tento týden. Bohužel však tentokrát s sebou při návštěvě ve studiu neměl Terezu Kostkovou, což se stalo vůbec poprvé a bez vysvětlení.  Záběry staré osm let mimo jiné dokazují, jak postupně výrazně zhubla a omládla.  Eben o ní však během rozhovoru často a velmi hezky hovořil a  vždy se o ní zmiňoval jako o Terezce.

Marek versus Mareš

Řeč tentokrát došla i na soutěžící letošního ročníku, například na Leoše Mareše. Eben  se o něm zmínil s respektem: „Jeho vystoupení v prvním díle bylo pro masívní většinu diváků obrovským  pozitivním překvapením. Já znám Leoše delší dobu, vím, že je to profesionál a že umí svoji práci dělat. Velmi příjemně překvapil tím, jak se držel zpátky, jak velmi byl pokorný,“ uvedl. Podle něj prý  Mareš  dlouho nedostal tak masivní dávku pozitivních reakcí na svůj výkon.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace