Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Další velké trápení legendární Popelky: Proč snachu Libuše Šafránkové pálilo dobré bydlo a o co všechno přišel její syn, Josef Abrhám mladší?

13.10.2015
Další velké trápení legendární Popelky: Proč snachu Libuše Šafránkové pálilo dobré bydlo a o co všechno přišel její syn, Josef Abrhám mladší?

Foto: ČT

Popisek: Milovaná Popelka Libuše Šafránková prý vídá své dva vnuky pouze sporadicky

Zatímco vztah jeho rodičů patří v českém showbyznysu k nejstabilnějším, Josef Abrhám mladší splakal v partnerském životě nad výdělkem. O tom, zda je už rozvedený, se stále jenom spekuluje, každopádně se ale po většinu času zdržuje daleko od rodiny. Co se stalo?

Nestárnoucí Libuška Šafránková porodila syna Josefu Abrhámovi, když mu bylo již téměř čtyřicet, jediný potomek se jim ale bezesporu povedl stejně jako manželství – příští rok slavný pár oslaví již čtyřicáté výročí svatby, tedy takzvanou rubínovou svatbu. A ještě před dvěma lety se zdálo, že Josef Abrhám mladší zdědil nejen talent, ale i umění najít si tu správnou partnerku. Matka jeho dvou synů Josefa a Antonína, režisérka a dcera známého litoměřického malíře Denisa Grimmová, totiž byla nadosmrti velmi dobře zajištěna. Jenže…

Hledal druhou maminku?

Výběrem partnerky syn slavného páru potvrdil, že se po předcích zpravidla dědí i vkus. Stejně jako její slavná tchyně je dodnes křehká brunetka s jemnými rysy. Navíc ale má ještě další ‘pozitivum‘ – díky rodinnému majetku je nadosmrti dobře zajištěna. Její tatínek totiž restituoval rodinný majetek, který rozhodně stojí za to. Renesanční palác na litoměřickém náměstí, v němž sídlí stylový čtyřhvězdičkový hotel Salva Guarda, patří k významným dominantám severočeského města. Janu Grimmovi, který zemřel náhle v září 2012, se podařilo vrátit mu někdejší slávu. Proměnil ho v unikátní hotelový skvost, navíc ale také oživil kulturní život ve městě a starousedlíci na něj vzpomínají s láskou.

Denisa Grimmová je dědičkou nádherného renesančního paláce na litoměřickém náměstí, v němž sídlí stylový hotel Salva Guarda

Denisa Grimmová je dědičkou nádherného renesančního paláce na litoměřickém náměstí, v němž sídlí stylový hotel

Rodinný skvost

Dům na litoměřickém Mírovém náměstí byl postaven ve 14. století pro rodinu Dionysia Housky a v roce 1560 přestavěn do renesanční podoby italským architektem Ambrogiem Ballim Vlachem. Jeho fasáda je zdobena bohatými sgrafity s biblickými motivy. V roce 1650 mu císař Ferdinand III., který zde přebýval, udělil výsady rytířského sídla s „ochrannou známkou“ Salva Guarda, tedy panovnické nadčasové privilegium, chránící před rabováním a obtěžováním vojsky. Byl považován za jedno z prvních hotelových zařízení ve střední Evropě a v jeho zdech to odjakživa žilo. Postupně v něm byla zřízena první městská kasárna, radnice, pošta, hotel s restaurací, archiv, po druhé světové válce pak oděvní manufaktura a obchod. V roce 1994 Jan Grimm znovu převzal bývalý rodinný majetek, provedl rozsáhlou rekonstrukci a obnovil jeho kulturní a společenské poslání.

Josef Abrhám mladší s manželkou, režisérkou Denisou Grimmovou, a syny Josefem a Toníčkem

Josef Abrhám mladší s Denisou Grimmovou a syny Josefem a Toníčkem

Josef splakal nad výdělkem

Takový majetek bezesporu dokáže při moudrém hospodaření uživit celou rodinu. Má totiž kapacitu 43 lůžek včetně parkování pro hosty, zajištěného přímo na náměstí, a například za svatební apartmá zaplatí hosté aktuálně 3380 korun za noc. Na to už ale může Abrhám mladší jenom nostalgicky vzpomínat. Po svatbě se s Denisou odstěhoval načas do Severní Ameriky, pak se vrátili do Prahy a jednu dobu dokonce žili se slavným hereckým párem v rodinné vile v Praze 4. Narodily se jim dvě děti, pak to prý ale mezi nimi začalo ‘skřípat‘. Před dvěma lety navzdory rodinné tradici, podle níž se s detaily ze soukromí zásadně nechodí na veřejnost, vyšlo najevo, že je Abrhámovo manželství u konce. Jeho žena si údajně našla nového partnera a loni v lednu se Josef Abrhám mladší objevil na předávání Cen filmové kritiky se ženou, která sice svými rysy připomínala Denisu, zjevně ale byla o nějaký ten pátek mladší. V současnosti je jeho největší starostí rekonstrukce domku ve Šlapanicích u Brna, do nějž se chtějí jeho rodiče přestěhovat, a smutná Popelka prý vídá své dva vnuka jenom sporadicky.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

 

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace