Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Každý je prý nahraditelný... Oblíbená moderátorka ale zjišťuje, že to nemusí být pravda. Co čeká Ester Janečkovou, která po zrušení Pošty pro tebe počítá každou korunu?

01.09.2015
Každý je prý nahraditelný... Oblíbená moderátorka ale zjišťuje, že to nemusí být pravda. Co čeká Ester Janečkovou, která po zrušení Pošty pro tebe počítá každou korunu?

Foto: ČT

Popisek: Ester Janečkové svítá na lepší časy. Její Pošta pro tebe se prý vrátí na obrazovku ještě rychleji, než se původně předpokládalo

Sympatické brunetce Ester Janečkové, která se během devíti let vysílání pořadu Pošta pro tebe stala důvěrnicí českého národa, svítá na lepší časy. Náhradník Pavel Kříž se totiž jako moderátor „psychohrátek“ na obrazovce neosvědčil.

„Vážení diváci, 30. listopadu 2014 byl odvysílán premiérový díl Pošty pro tebe, který byl posledním nejen v roce 2014, ale dočasně i pro rok 2015. Pošta pro tebe bude v tomto čase alternována novým formátem, vyvinutým ČT, ale neznamená to, že definitivně končí. Velmi vám děkujeme za diváckou přízeň a především důvěru, s jakou jste se v minulých devíti letech na Poštu pro tebe obraceli, a věříme, že v budoucnu budete obracet i dále.“ Těmito slovy ‘odpískala‘ Česká televize jeden ze svých nejúspěšnějších formátů polistopadové éry a přidělala jimi i velké existenční starosti moderátorce Ester Janečkové. Další vývoj však rychle potvrdil známý fakt, že snaha vytvořit něco ještě lepšího a dokonalejšího, než je velmi úspěšný projekt, často končívá pořádným karambolem.

Místo skvělé kávy cikorková náhražka

Po Novém roce odstartovala ČT vysílání pořadu Kousek nebe, který sliboval „emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání“. Formát byl postaven na „neopakovatelných a mnohdy až neuvěřitelných příbězích“ obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace, takzvaných hrdinů všedního dne, jež s překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se, a navíc ještě navzdory svým potížím s pokorou a nadhledem pomáhají ostatním. Vysokou kvalitu sliboval i moderátor, populární herec Pavel Kříž, přinejmenším již tím, že vystudoval psychologii. Jenže mezi hodnocením skvělý herec a dobrý moderátor neexistuje automatické rovnítko.

Moderátor neladil s formátem

S jeho volbou sáhla Česká televize obdobně ‘vedle‘ jako před jedenácti lety Nova, když v reality show Milionový pár vrazila moderátorský mikrofon do ruky bezpochyby dobrému investigativnímu novináři Radku Johnovi. Výsledek byl tristní. John moderoval bulvární formát, jakoby informoval diváky o pronásledování mezinárodně stíhaného zločince, a celý národ se bavil na jeho účet. Stejně smutně dopadl i Kříž. Svým unylým projevem sebral pořadu i poslední kapičky šmrncu, který v příbězích ještě zbýval, a popostrčil ho k předčasnému zániku. Ten na sebe nenechal dlouho čekat, poslední díl nepovedeného pokusu o zbrusu nový pořad, při jehož sledování nemělo podle očekávání autorů zůstat jediné oko suché, odvysílala ČT již 17. června.

Ester prý už vyráží na Kavky

Nápad, který televizní management původně považoval za geniální oživení, se tudíž proměnil v propadák a ve vysílacím schématu vznikla pořádná díra, kterou narychlo není čím zalepit. Srdceryvné příběhy bude muset tudíž divák nějaký ten týden oželet, než produkce stihne vyrobit náhradu. Podle informací z Kavčích hor si v této chvíli management netroufá na další experiment, navíc stejně nemá žádný návrh obdobného kvalitního pořadu ‘v šuplíku‘. A tak se prý Ester Janečková s Martinem Kavanem alias pošťákem Ondrou velmi brzy do studia vrátí. Koneckonců ať už byla Pošta pro tebe jakákoli, pomohla k setkání lidí v téměř jedenácti stovkách skutečných příběhů, a svou dávku pozitivních emocí český divák v jinak nekonečné záplavě akčních krváků, thrillerů a vražd stále vyžaduje.

Čtěte také:

Populární moderátorka Ester Janečková na dně. O své pořady v České televizi přišla, hypotéka se ale neptá

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská