Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární seriálová herečka přiznává, že ji málem zabila anorexie. Prý to ale kvůli touze po krásné postavě nebylo. Tajnosti slavných

29.07.2015
Populární seriálová herečka přiznává, že ji málem zabila anorexie. Prý to ale kvůli touze po krásné postavě nebylo. Tajnosti slavných

Autor: TV Nova

Popisek: Smrtelně nebezpečný problém Hany Vagnerové odstartoval úplně nenápadně

V patnácti letech vážila pouhých 37 kilogramů a šlo jí už doslova o život. Hlavním důvodem, proč začala drasticky hubnout, však nebyla chorobná touha po extrémně štíhlé postavě. Jak s psychikou krásné brunetky zamávala puberta?

Před kamerou se sice pohybuje již od čtrnácti let, kdy dostala svoji první roličku v seriálu Zdivočelá země, opravdu výrazně ale na sebe krásná brunetka upozornila v seriálu televize Nova Expozitura, v němž ztvárnila postavu policistky Terezy Hodačové, která se pouští do boje s nechvalně proslulým s Berdychovým gangem. Stačilo však jen málo a její herecké umění jsme nemuseli nikdy poznat. Již v patnácti letech jí totiž šlo o život. Začalo to velmi nenápadně, a pak se rozjel naplno nebezpečný vlak, z nějž už sama nedokázala vystoupit.

Za všechno mohla žárlivost

Na počátku byl vážný úraz Haniny sestry. Utrpěla vážnou zlomeninu nohy, k níž se přidala řada komplikací, a Hana se najednou ocitla na vedlejší koleji. Středobodem zájmu rodičů se stala právě sestra a dívk v pubertě, která začala citově strádat, podvědomě hledala způsob, jak na sebe upozornit. Pak došlo k osudové události – zhubla dvě kila, rodiče na to logicky zareagovali a ptali se, co se děje, jestli ji něco netrápí.

Hana Vagnerová v reklamě

Hana Vagnerová v reklamě

„A v mé pubertální hlavě se zrodila myšlenka, že touto cestou bych na ně mohla,“ zavzpomínala před časem v rozhovoru pro Ona.idnes.cz. „Řekla jsem si, že musím zhubnout tři kila, a když jsem je měla dole, naplánovala jsem si další čtyři, pak že už bude všechno dokonalé... Začal koloběh, který nešel zastavit, a nebylo cesty ven. Měla jsem pocit, že musím být naprosto dokonalá a zároveň hubená, jinak že mě nikdo nebude mít rád.“

Život jí zachránila láska

Paradoxně tak rodičům obrovské starosti ještě přidala. Zhubla doslova na kost, vypadaly jí vlasy, jenže stále ještě neměla pocit, že by mohlo být něco špatně. „Z těch let si nepamatuju nic, než že jsem snědla rajče, suchar a někdy jsem si dala ještě navíc jablko. Ale z toho už jsem měla depresi,“ dodala herečka. „V tom je právě anorexie tak zákeřná, protože já měla pocit, že mi všichni lžou, že mi závidí, že dokážu mít silnou vůli a oni ne. Že se proti mně spikli, abych byla tlustá.“ Rodiče pro ni dělali první poslední, snažili se jí pomoct, ale do hlavy jí neviděli. „Zásadně mi pomohlo, až když jsem potkala přítele. Z celé situace mě dostala až láska,“ přiznala.

Hana Vagnerová a Robert Jašków v seriálu Expozitura

Hana Vagnerová a Robert Jašków v seriálu Expozitura

V šestnácti letech, když to ‘dotáhla‘ na konfekční velikost č. 34, působila i jako modelka, fotomodelka a pracovala i v reklamní branži. „Anorexii tam mají snad všechny holky,“ prozrazuje herečka. „To prostředí je vážně kruté, rivalita obrovská a chce se po vás něco, co sama neovlivníte. Najednou je vám o dva roky víc a vidíte, že nedostanete práci, protože vám všichni bez obalu řeknou, že v osmnácti už jste na tu práci stará.“

Toho pravého potkala na place

Od té doby uběhla již řada let, minulosti už patří i její dlouholetý vztah se srbským režisérem Marko Simićem, který ji přivedl k herectví, a Hana je přesvědčena, že nebýt choroby, mohlo prý být v jejím životě leccos úplně jinak. „Myslím, že to určitým způsobem ovlivnilo moji povahu i směr, jímž jsem se v životě vydala. Říkám si, že by to bez té anorexie mohlo být mnohem zábavnější a dnes bych byla možná svobodomyslnější,“ uvažuje o nemoci, která ji málem zabila. Nový vítr jí do života přinesla láska, která přišla, právě když to nejméně čekala. Svého současného partnera poznala během natáčení seriálu Odsouzené. O šest let starší Martin Žiaran je kameraman a Slovák jako poleno, i když si ho už stihla přestěhovat do Prahy.

S přítelem Martinem

S přítelem Martinem

Sice jsou spolu čtyři roky a Haninu ruku zdobí zásnubní prsten, přesto se do svatby ani jeden z nich nehrne. „Zatím jsme oba tak produkčně neschopní, že to necháváme tak. Když si navíc představím, že bych měla natočené vlasy, bílé šaty až na zem a všude růžičky, tak raději zůstávám zasnoubená,“ vysvětlila Hana pragmaticky. Stejně v nedohlednu prozatím nechává i případné potomky a s partnerem si užívá svobody. Tvrdí totiž, že vztah herečky a kameramana musí být založen především na ní. „Kdybych přemýšlela, co asi Martin dělá celý měsíc na natáčení, asi by mě to porazilo. Víme, že chceme být spolu, proto to funguje,“ dodává.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace