Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lékaři závodili se smrtí o každou minutu, aby člena legendární herecké dynastie Jana Hrušínského ukradli hrobníkovi z lopaty. Přitom neflámuje, doma nezlobí… Co to způsobilo?

23.07.2015
Lékaři závodili se smrtí o každou minutu, aby člena legendární herecké dynastie Jana Hrušínského ukradli hrobníkovi z lopaty. Přitom neflámuje, doma nezlobí… Co to způsobilo?

Foto: Facebook / Ivan Kahůn

Popisek: Jan Hrušínský

Srdeční kolaps není v současných vedrech bohužel ničím výjimečným. Principála Jana Hrušínského však skolily jiné velmi vážné komplikace a při jeho záchraně šlo doslova o minuty. Co je způsobilo?

I takhle to může dopadnout, když neustále extrémně pracovně vytížený člověk najednou ‘vypne‘. Uběhaný, nevyspalý a vynervovaný majitel a šéf pražského Divadla Na Jezerce musel v poslední době řešit celou řadu nečekaných problémů, a tak se oslavy svých šedesátin už nemohl dočkat. Na velkolepou party do legendárního pražského pavilonu, jehož bohatá kulturní historie se píše již od počátku 19. století, dorazila spousta slavných gratulantů, oslavenec konečně na chvíli pozapomněl na starosti, skvěle se bavil a také se pořádně najedl. A bylo zle!

Vytáhli ho hrobníkovi z lopaty

Udělalo se mu špatně, zpočátku to ale vypadalo pouze jako ‘obyčejné‘ problémy se žlučníkem. Jenže mu bylo čím dál hůř, a tak jeho žena zavolala záchranku. A ta odvezla populárního herce do pražské Thomayerovy nemocnice a rovnou na sál, kde o jeho život lékaři bojovali dlouhých sedm hodin. Praskla mu totiž tepna, která zásobuje okysličenou krví játra a žlučník. Navíc nemohl dýchat, protože se mu uvolněná tekutina dostala do plic a způsobila i oboustranný akutní zápal tohoto životně důležitého orgánu. Proto mu museli chirurgové udělat tracheotomii, a než se jeho zdravotní stav stabilizoval, strávil dvanáct dní v umělém spánku. Nyní už je herec konečně z nemocnice doma a pomalu i začíná vyřizovat nashromážděné resty, ve svém pracovním tempu ale bude muset výrazně přibrzdit. Doposud totiž přicházel do divadla brzy ráno a dveře za sebou zavíral až v nočních hodinách, poté co skončilo představení.

Čtěte také:

Celý život bojuje s legendou. Jak dokázal syn legendárního Švejka překročit svůj stín a co na slavného otce prozradil. Tajnosti slavných

Za všechno může stres

„Na vině mého kolapsu byl zřejmě stres z podnikání v kultuře. Vést divadlo je neskutečně složité,“ posteskl si Hrušínský Blesku. V poslední době toho totiž musel vyřešit více než dost, navíc většinou stylem 'včera bylo pozdě'. Nejprve nový ředitel činohry Národního divadla Daniel Špinar vyhodil po pětadvaceti letech ze souboru jeho ženu Miluši Šplechtovou, údajně se mu prý nelíbilo, jak její manžel dělá divadlo. Vzápětí měl ve Spojených státech dopravní nehodu herec Jan Tříska, jenž měl ztvárnit na Jezerce hlavní postavu v novém představení Shylock, a tak principál musel odložit premiéru, na kterou se už prodávaly vstupenky, a honem shánět náhradu. Navíc připravoval s režisérem Jurajem Herzem nové představení, jenže… „Když jsme měli na vše smlouvy a byli připraveni začít zkoušet, nedostali jsme autorská práva,“ postěžoval si médiím koncem května. Výsledkem byl nečekaný soubor život ohrožujících komplikací, které většinu lidí nepostihnou samostatně ani za celý život. „Doufám, že jsem si zdravotní problémy vybral už jednou provždy,“ dodává člen legendární české herecké dynastie.

Psali jsme:

Jan Tříska prý dostává v Česku pohádkové honoráře, zaplatí mu prostě tolik, kolik si řekne. Kdo herecké legendě závidí peníze a jak to bylo s tou bouračkou? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace