Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nenechte se znechutit a jděte volit! Zabraňme levici a populistům ovládnout radnice a Senát, vybízí občany Bellu z ODS

10.10.2014
Nenechte se znechutit a jděte volit! Zabraňme levici a populistům ovládnout radnice a Senát, vybízí občany Bellu z ODS

Foto: Archiv

Popisek: Alexander Bellu

„Tento pátek a sobotu budete mít možnost rozhodnout o tom, kdo vás bude zastupovat v Senátu a na radnicích. Nenechte se znechutit a běžte volit. Levice a populisté ovládají Hrad, Senát, Poslaneckou sněmovnu i kraje. Nenechte je ovládnout i města a obce. Zabraňte jejich většině v Senátu,“ nabádá občany mladý politik Alexander Bellu.

Alexander Bellu kandiduje i na pražský magistrát, zároveň je ale nejmladším šéfem v historii ODS, a to na Praze 3. Ta je jako místnímu patriotovi jeho srdci blízká. Zeptali jsme se tedy, pro co by občané hlasovali, kdyby zde hodili lístek právě občanským demokratům. Jaká by pak Praha 3 byla? „Tak za prvé, byla by dobrý hospodář,“ odpovídá Bellu a dodává: „Nemůžeme a nechceme projídat svou budoucnost, nechceme město zadlužené na několik generací dopředu. Proto také zastavíme plýtvání současné koalice!“

Abychom neodrecitovali celý program, což by bylo poněkud únavné, požádali jsme Alexandera Bellu, aby vyjádřil své plány na radnici jednoduchými tezemi, a to napřed Ano, a pak NE. Čili ANO, pro co Bellu jednoznačně je: „Otevřeností a zapojením občanů do výběrových komisí budeme nekompromisně bojovat proti korupci a budeme zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy. Prodloužíme úřední hodiny tak, aby alespoň některé dny v týdnu byly úřady přístupné až do večera, tedy po skončení běžné pracovní doby,“ říká Bellu.

„Každá ulice by měla znát svého strážníka,“ pokračuje Bellu. „Oprava bytových a činžovních domů bude naší primární misí pro příští čtyři roky vedení radnice. Také budeme finanční prostředky vybrané z nájmů bytů a z jejich privatizace opětovně investovat do oprav a modernizace bytového fondu a dokončíme revitalizace panelových domů!“  „Občané Prahy 3 si zaslouží dýchat čerstvý vzduch a žít ve zdravém prostředí. Úkolem města musí být takovýto stav zajistit,“ dodává také Bellu.

Pro mladé rodiny i seniory

A co doprava? „Doprava ve městě má být rychlá a pohodlná. Nemá zatěžovat prostředí hlukem a exhalacemi. Automobilová doprava, která nutně do města nepotřebuje směřovat, má být odkloněna a město objíždět. I jednooký Žižka by viděl, že ve městě žijí lidé, a ne auta,“ říká Bellu a vysvětluje: „Prosadíme stavbu nové tramvajové trati v ose nové komunikace přes Nákladové nádraží Žižkov, dále ve stopě zrušené železniční tratě až k napojení na Malešickou a Českobrodskou ulici, podpoříme rozšíření parkovacích zón na celém území Prahy 3, budeme prosazovat linku metra D!“

„Zajistíme azylové byty a následnou péči o matky s dětmi v tísnivé životní situaci, a to například rekonstrukcí bytového objektu Bořivojova 27, podpoříme vznik nonstop lékárny v obvodě Prahy 3 a spoustu dalšího,“ sdělil Bellu s tím, že zdraví je to nejdůležitější, co máme.  V oblasti péče o zdraví svých obyvatel má městská část podle Bellu jen omezený prostor působnosti, ten by ale měla využít na sto procent. Pro  mladé rodiny chystá ODS rozšíření „předškolky“ tak, aby umožnili rodičům dětí mladších tří let účast v programech zaměřených na rozvoj jejich dětí, a to již od nejútlejšího věku. Ale nezapomíná se ani na seniory: „Vybudujeme síť domácí péče, která je integrovaná ve společnosti a usnadňuje domácí pobyt. Chceme vytvořit fungující strukturu, která dokáže pomáhat také osobám dočasně nesoběstačným. A to tak, že bude zajištěna péče v případě, že rodina nebo sociální služby pomoc zajistit nejsou schopny,“ říká Bellu.

„Budeme pokračovat v pořádání tradičních kulturních akcí jako je Masopust, Vinobraní, výstavy na radnici, Nekonvenční žižkovský podzim, Dny žižkovského kulturního dědictví … Také budeme dále rozvíjet a rozšiřovat tradici farmářských trhů, zajistíme vznik nového tržiště na Jarově a Prokopově náměstí,“ slibuje Bellu s tím, že  ani sport nesmí být opomíjen a tak budou podporovat rozvoj fotbalového a mládežnického klubu Viktoria Žižkov.

A už jsme se po probrání programu ODS na příští čtyři roky na radnici Prahy 3 „letem světem“ dobrali k onomu kouzelnému slůvku NE.  Bellu si vybavil tři věci: Nezadlužit se, občan podle něj nemá být nucen k tomu, aby si musel brát dovolenou pokaždé, když si potřebuje na úřadě cokoliv vyřídit a v neposlední řadě – stop hazardu: „Zakážeme herny a výherní hrací automaty na území naší městské části, pro nás to znamená nulovou toleranci hazardu,“ končí svou pozvánku k volbám Alexander Bellu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová