Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nenechte se znechutit a jděte volit! Zabraňme levici a populistům ovládnout radnice a Senát, vybízí občany Bellu z ODS

10.10.2014
Nenechte se znechutit a jděte volit! Zabraňme levici a populistům ovládnout radnice a Senát, vybízí občany Bellu z ODS

Autor: Archiv

Popisek: Alexander Bellu

„Tento pátek a sobotu budete mít možnost rozhodnout o tom, kdo vás bude zastupovat v Senátu a na radnicích. Nenechte se znechutit a běžte volit. Levice a populisté ovládají Hrad, Senát, Poslaneckou sněmovnu i kraje. Nenechte je ovládnout i města a obce. Zabraňte jejich většině v Senátu,“ nabádá občany mladý politik Alexander Bellu.

Alexander Bellu kandiduje i na pražský magistrát, zároveň je ale nejmladším šéfem v historii ODS, a to na Praze 3. Ta je jako místnímu patriotovi jeho srdci blízká. Zeptali jsme se tedy, pro co by občané hlasovali, kdyby zde hodili lístek právě občanským demokratům. Jaká by pak Praha 3 byla? „Tak za prvé, byla by dobrý hospodář,“ odpovídá Bellu a dodává: „Nemůžeme a nechceme projídat svou budoucnost, nechceme město zadlužené na několik generací dopředu. Proto také zastavíme plýtvání současné koalice!“

Abychom neodrecitovali celý program, což by bylo poněkud únavné, požádali jsme Alexandera Bellu, aby vyjádřil své plány na radnici jednoduchými tezemi, a to napřed Ano, a pak NE. Čili ANO, pro co Bellu jednoznačně je: „Otevřeností a zapojením občanů do výběrových komisí budeme nekompromisně bojovat proti korupci a budeme zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy. Prodloužíme úřední hodiny tak, aby alespoň některé dny v týdnu byly úřady přístupné až do večera, tedy po skončení běžné pracovní doby,“ říká Bellu.

„Každá ulice by měla znát svého strážníka,“ pokračuje Bellu. „Oprava bytových a činžovních domů bude naší primární misí pro příští čtyři roky vedení radnice. Také budeme finanční prostředky vybrané z nájmů bytů a z jejich privatizace opětovně investovat do oprav a modernizace bytového fondu a dokončíme revitalizace panelových domů!“  „Občané Prahy 3 si zaslouží dýchat čerstvý vzduch a žít ve zdravém prostředí. Úkolem města musí být takovýto stav zajistit,“ dodává také Bellu.

Pro mladé rodiny i seniory

A co doprava? „Doprava ve městě má být rychlá a pohodlná. Nemá zatěžovat prostředí hlukem a exhalacemi. Automobilová doprava, která nutně do města nepotřebuje směřovat, má být odkloněna a město objíždět. I jednooký Žižka by viděl, že ve městě žijí lidé, a ne auta,“ říká Bellu a vysvětluje: „Prosadíme stavbu nové tramvajové trati v ose nové komunikace přes Nákladové nádraží Žižkov, dále ve stopě zrušené železniční tratě až k napojení na Malešickou a Českobrodskou ulici, podpoříme rozšíření parkovacích zón na celém území Prahy 3, budeme prosazovat linku metra D!“

„Zajistíme azylové byty a následnou péči o matky s dětmi v tísnivé životní situaci, a to například rekonstrukcí bytového objektu Bořivojova 27, podpoříme vznik nonstop lékárny v obvodě Prahy 3 a spoustu dalšího,“ sdělil Bellu s tím, že zdraví je to nejdůležitější, co máme.  V oblasti péče o zdraví svých obyvatel má městská část podle Bellu jen omezený prostor působnosti, ten by ale měla využít na sto procent. Pro  mladé rodiny chystá ODS rozšíření „předškolky“ tak, aby umožnili rodičům dětí mladších tří let účast v programech zaměřených na rozvoj jejich dětí, a to již od nejútlejšího věku. Ale nezapomíná se ani na seniory: „Vybudujeme síť domácí péče, která je integrovaná ve společnosti a usnadňuje domácí pobyt. Chceme vytvořit fungující strukturu, která dokáže pomáhat také osobám dočasně nesoběstačným. A to tak, že bude zajištěna péče v případě, že rodina nebo sociální služby pomoc zajistit nejsou schopny,“ říká Bellu.

„Budeme pokračovat v pořádání tradičních kulturních akcí jako je Masopust, Vinobraní, výstavy na radnici, Nekonvenční žižkovský podzim, Dny žižkovského kulturního dědictví … Také budeme dále rozvíjet a rozšiřovat tradici farmářských trhů, zajistíme vznik nového tržiště na Jarově a Prokopově náměstí,“ slibuje Bellu s tím, že  ani sport nesmí být opomíjen a tak budou podporovat rozvoj fotbalového a mládežnického klubu Viktoria Žižkov.

A už jsme se po probrání programu ODS na příští čtyři roky na radnici Prahy 3 „letem světem“ dobrali k onomu kouzelnému slůvku NE.  Bellu si vybavil tři věci: Nezadlužit se, občan podle něj nemá být nucen k tomu, aby si musel brát dovolenou pokaždé, když si potřebuje na úřadě cokoliv vyřídit a v neposlední řadě – stop hazardu: „Zakážeme herny a výherní hrací automaty na území naší městské části, pro nás to znamená nulovou toleranci hazardu,“ končí svou pozvánku k volbám Alexander Bellu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace