Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úřady jsou tu pro lidi, a ne lidé pro úřady! Tvrdí mladý občanský demokrat Alexander Bellu

08.10.2014
Úřady jsou tu pro lidi, a ne lidé pro úřady! Tvrdí mladý občanský demokrat Alexander Bellu

Autor: Archiv

Popisek: Alexander Bellu

„Úřad naší městské části proto stejně jako jakýkoli jiný úřad musí v prvé řadě lidem sloužit. Občan, který platí veřejnou správu ze svých daní, má také právo za své peníze dostávat kvalitní a efektivně vykonanou službu,“ říká šéf občanských demokratů na Praze 3 Alexander Bellu.

A dodává:  „ODS se vždy zasazovala o to, aby úřady pracovaly rychle, rozhodovaly kvalitně a fungovaly efektivně. Člověk nemá být nucen k tomu, aby si musel brát dovolenou pokaždé, když si potřebuje cokoliv vyřídit!“

Jenže Alexander Bellu má i konkrétní recepty, jak dosáhnout pro občany co nejpřátelštějšího úřadu: „Chceme důsledně podřídit rozhodování úřadu systému komunitního plánování, tedy systému, kdy služby a investice jsou přizpůsobeny poptávce veřejnosti, se kterou jsou plány také veřejně projednávány. Také sjednotíme budovy radnice na Seifertově ul. a Havlíčkově náměstí, čímž ušetříme náklady. Prostory zrekonstruujeme tak, aby vytvářely pracovní prostředí odpovídající modernímu úřadu a vyhovovaly standardům pro hendikepované spoluobčany,“ nabízí své plány Bellu.

To ale není zdaleka vše: „Budeme průběžným vzděláváním úředníků ÚMČ zvyšovat jejich odbornou úroveň. Úředník musí mít odpovídající podmínky pro to, aby mohl pracovat rychle a efektivně ve prospěch občanů. Zlepšíme také  komunikaci vedení MČ s občany; zaměříme se na využití moderních technologií, jakými jsou například mobilní aplikace, které umožňují velmi rychle informovat o uzavírkách, haváriích a dalších neočekávaných skutečnostech. Otevřeností a zapojením občanů do výběrových komisí budeme nekompromisně bojovat proti korupci a budeme zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy!“

Nikdo nesmí být nucen k tomu brát si dovolenou, když potřebuje něco vyřídit!

A protože je Bellu mladý politik, přichází i s moderními řešeními této problematiky. Zde je asi nejzajímavější  projekt elektronického úředníka – služba, pomocí které si občané budou moci rezervovat své termíny na úřadě a hlídat si důležité informace. „Budeme udržovat kvalitu veřejné správy podle modelu CAF (Common Assessment Framework), což je mezinárodně rozšířený a uznávaný sebehodnotící model,“ zakončuje toto téma Bellu.

Ke zmíněné dovolené, kterou si občan nesmí brát, potřebuje-li na úřadě něco vyřídit, Bellu vysvětluje: „Rozšíříme služby úřadu tak, aby občané dostali vždy při jeho návštěvě špičkový servis, dostatek informací a mohli si své záležitosti vyřídit v nejkratším možném čase. Občan musí být vždy pro úředníka klientem. Prodloužíme také úřední hodiny tak, aby alespoň některé dny v týdnu byly úřady přístupné až do večera, tedy po skončení běžné pracovní doby, a rozšíříme nabídku služeb infocentra na náměstí Jiřího z Poděbrad o Czech Point a další služby.“

Nikdo se nesmí bát jít večer sám po ulici!

„Starost o bezpečí obyvatel i jejich majetku je podle nás jedna z klíčových odpovědností města. Obyvatelé musí žít v bezpečí, nikdo se nesmí bát jít večer sám po ulici nebo tam nechat zaparkované své auto,“ komentuje další důležitou oblast, na kterou si občané často stěžují, Alexander Bellu. A i zde nabízí zcela konkrétní řešení: „Zakážeme herny a výherní hrací automaty na území naší městské části – prostě podle nás platí nulová tolerance hazardu! A také si řádně posvítíme na zastavárny, kde v noci může bujet černý obchod. Počet zastaváren razantně zredukujeme všude, kde to bude možné a budeme důsledně kontrolovat jejich provozní dobu!

„Ve spolupráci s městskou policií zvýšíme ochranu a bezpečnost škol, dětských hřišť, parků a obecně míst, kde si hrají děti. Proto také chceme umístit další přechody pro chodce před školami a školkami, případně zefektivnit jejich zabezpečení osvětlením nebo retardéry. Budeme pokračovat v budování kamerového systému tak, aby byla zajištěna bezpečnost občanů města, ale zároveň aby to minimálně narušilo jejich soukromí,“ popisuje své plány mladý politik.

Každá ulice by měla znát svého strážníka!

A Bellu pokračuje: „Spustíme projekt „Více světla, více bezpečí“, při kterém přehodnotíme intenzitu či způsob osvětlení v problémových lokalitách a případně ji zvýšíme. Jedná se o přechody pro chodce a dále místa, kde jsou časté vykrádání automobilů nebo pouliční vandalismus. Podpoříme činnost městské policie, prohloubíme její spolupráci s Policií ČR a přimějeme ji lépe využívat její pravomoci při zajišťování veřejného pořádku, postihu drobné kriminality i kontrole dodržování městem vydaných vyhlášek. Podpoříme také projekty prevence kriminality a posílíme roli neziskových organizací v této oblasti, kterými jsou například organizace pečující o mládež – nízkoprahové kluby R-Mosty, Husita, Teen Challenge, Beztíže a jiné.“

Na problém drog se chystáme prevencí, ale i represí!

„Problematiku drog budeme řešit jak prevencí, tím míním granty neziskovým organizacím a projektům ve školách, tak ale i represí – což je aktivní finanční, materiální nebo organizační podpora policejních složek,“ komentuje jeden z palčivých problémů dneška Alexander Bellu.

„Podpoříme školy a mateřské školky v projektech, které podporují bezpečný pohyb dětí v městské silniční dopravě, v MHD atd., a to ve spolupráci s neziskovými organizacemi, Policií ČR a Městskou policií Prahy 3,“ zakončuje bezpečnostní téma Bellu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace