Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úřady jsou tu pro lidi, a ne lidé pro úřady! Tvrdí mladý občanský demokrat Alexander Bellu

08.10.2014
Úřady jsou tu pro lidi, a ne lidé pro úřady! Tvrdí mladý občanský demokrat Alexander Bellu

Foto: Archiv

Popisek: Alexander Bellu

„Úřad naší městské části proto stejně jako jakýkoli jiný úřad musí v prvé řadě lidem sloužit. Občan, který platí veřejnou správu ze svých daní, má také právo za své peníze dostávat kvalitní a efektivně vykonanou službu,“ říká šéf občanských demokratů na Praze 3 Alexander Bellu.

A dodává:  „ODS se vždy zasazovala o to, aby úřady pracovaly rychle, rozhodovaly kvalitně a fungovaly efektivně. Člověk nemá být nucen k tomu, aby si musel brát dovolenou pokaždé, když si potřebuje cokoliv vyřídit!“

Jenže Alexander Bellu má i konkrétní recepty, jak dosáhnout pro občany co nejpřátelštějšího úřadu: „Chceme důsledně podřídit rozhodování úřadu systému komunitního plánování, tedy systému, kdy služby a investice jsou přizpůsobeny poptávce veřejnosti, se kterou jsou plány také veřejně projednávány. Také sjednotíme budovy radnice na Seifertově ul. a Havlíčkově náměstí, čímž ušetříme náklady. Prostory zrekonstruujeme tak, aby vytvářely pracovní prostředí odpovídající modernímu úřadu a vyhovovaly standardům pro hendikepované spoluobčany,“ nabízí své plány Bellu.

To ale není zdaleka vše: „Budeme průběžným vzděláváním úředníků ÚMČ zvyšovat jejich odbornou úroveň. Úředník musí mít odpovídající podmínky pro to, aby mohl pracovat rychle a efektivně ve prospěch občanů. Zlepšíme také  komunikaci vedení MČ s občany; zaměříme se na využití moderních technologií, jakými jsou například mobilní aplikace, které umožňují velmi rychle informovat o uzavírkách, haváriích a dalších neočekávaných skutečnostech. Otevřeností a zapojením občanů do výběrových komisí budeme nekompromisně bojovat proti korupci a budeme zveřejňovat všechny uzavřené smlouvy!“

Nikdo nesmí být nucen k tomu brát si dovolenou, když potřebuje něco vyřídit!

A protože je Bellu mladý politik, přichází i s moderními řešeními této problematiky. Zde je asi nejzajímavější  projekt elektronického úředníka – služba, pomocí které si občané budou moci rezervovat své termíny na úřadě a hlídat si důležité informace. „Budeme udržovat kvalitu veřejné správy podle modelu CAF (Common Assessment Framework), což je mezinárodně rozšířený a uznávaný sebehodnotící model,“ zakončuje toto téma Bellu.

Ke zmíněné dovolené, kterou si občan nesmí brát, potřebuje-li na úřadě něco vyřídit, Bellu vysvětluje: „Rozšíříme služby úřadu tak, aby občané dostali vždy při jeho návštěvě špičkový servis, dostatek informací a mohli si své záležitosti vyřídit v nejkratším možném čase. Občan musí být vždy pro úředníka klientem. Prodloužíme také úřední hodiny tak, aby alespoň některé dny v týdnu byly úřady přístupné až do večera, tedy po skončení běžné pracovní doby, a rozšíříme nabídku služeb infocentra na náměstí Jiřího z Poděbrad o Czech Point a další služby.“

Nikdo se nesmí bát jít večer sám po ulici!

„Starost o bezpečí obyvatel i jejich majetku je podle nás jedna z klíčových odpovědností města. Obyvatelé musí žít v bezpečí, nikdo se nesmí bát jít večer sám po ulici nebo tam nechat zaparkované své auto,“ komentuje další důležitou oblast, na kterou si občané často stěžují, Alexander Bellu. A i zde nabízí zcela konkrétní řešení: „Zakážeme herny a výherní hrací automaty na území naší městské části – prostě podle nás platí nulová tolerance hazardu! A také si řádně posvítíme na zastavárny, kde v noci může bujet černý obchod. Počet zastaváren razantně zredukujeme všude, kde to bude možné a budeme důsledně kontrolovat jejich provozní dobu!

„Ve spolupráci s městskou policií zvýšíme ochranu a bezpečnost škol, dětských hřišť, parků a obecně míst, kde si hrají děti. Proto také chceme umístit další přechody pro chodce před školami a školkami, případně zefektivnit jejich zabezpečení osvětlením nebo retardéry. Budeme pokračovat v budování kamerového systému tak, aby byla zajištěna bezpečnost občanů města, ale zároveň aby to minimálně narušilo jejich soukromí,“ popisuje své plány mladý politik.

Každá ulice by měla znát svého strážníka!

A Bellu pokračuje: „Spustíme projekt „Více světla, více bezpečí“, při kterém přehodnotíme intenzitu či způsob osvětlení v problémových lokalitách a případně ji zvýšíme. Jedná se o přechody pro chodce a dále místa, kde jsou časté vykrádání automobilů nebo pouliční vandalismus. Podpoříme činnost městské policie, prohloubíme její spolupráci s Policií ČR a přimějeme ji lépe využívat její pravomoci při zajišťování veřejného pořádku, postihu drobné kriminality i kontrole dodržování městem vydaných vyhlášek. Podpoříme také projekty prevence kriminality a posílíme roli neziskových organizací v této oblasti, kterými jsou například organizace pečující o mládež – nízkoprahové kluby R-Mosty, Husita, Teen Challenge, Beztíže a jiné.“

Na problém drog se chystáme prevencí, ale i represí!

„Problematiku drog budeme řešit jak prevencí, tím míním granty neziskovým organizacím a projektům ve školách, tak ale i represí – což je aktivní finanční, materiální nebo organizační podpora policejních složek,“ komentuje jeden z palčivých problémů dneška Alexander Bellu.

„Podpoříme školy a mateřské školky v projektech, které podporují bezpečný pohyb dětí v městské silniční dopravě, v MHD atd., a to ve spolupráci s neziskovými organizacemi, Policií ČR a Městskou policií Prahy 3,“ zakončuje bezpečnostní téma Bellu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová