Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skončí kmotr Rittig jako gangster Al Capone, jehož zavřeli ne za vraždy, ale za daně? Možná ho do basy dostanou jeho řeči o pedofilovi

06.07.2014
Skončí kmotr Rittig jako gangster Al Capone, jehož zavřeli ne za vraždy, ale za daně?  Možná ho do basy dostanou jeho řeči o pedofilovi

Autor: DVTV/repro

Popisek: Ivo Rittig u Martina Veselovského

Ivo Rittig koncem minulého týdne v rozhovoru pro DVtv Drtinové a Veselovského označil šéfa protikorupčního týmu Soukenku za pedofila. Ten se proti urážlivému označení ohradil a zvažuje podání trestního oznámení.

Vlivný lobbista Ivo Rittig v pořadu televize DVtv řekl: „Cituju fízla BISky, nadační policie s pedofilními sklony, který sleduje mé děti nonstop a ptá se, jak jsou oblečení, jestli jsou malí nebo velcí..." A dodal: „Ti soudruzi Randákové a Soukenkové, ti pedofilové, jelikož furt mi dělají čárky, jestli jsem 180 dní v Čechách nebo nejsem..."  

Soukenka se proti takovým výrokům ostře ohradil ve své čtvteční tiskové zprávě. Rittig použitím slova pedofil prý poškodil dobré jméno a osobní čest šéfa protikorupčního týmu. „Lživé tvrzení Ivo Rittiga o mých údajných pedofilních sklonech pokládám za natolik závažné, že zvažuji trestní oznámení a právní postih," vyvodil důsledky z lobbistova narčení.

Nesmyslnost výroku Soukenky podložil i poukazem na lobbistovu nepříčetnost. „Je zjevné, že Ivo Rittig již není schopen verbálního projevu, který by vykazoval známky logiky nebo vnitřní koherence," konstatoval.

Za lživé považuje i Rittigovo tvrzení, že nechal sledovat jeho děti. „Do doby, než sám Ivo Rittig začal uveřejňovat fotografie svojí rodiny, jsem ani nevěděl, že nějaké děti má,“ brání se. Jeho fond se údajně zajímal výhradně o lobbistovy obchodní aktivity. „V kauzách, kde se přímo nebo nepřímo objevoval Ivo Rittig, jsme analyzovali stovky dokumentů a informací. Ovšem informace o dětech Ivo Rittiga jsme skutečně nepoptávali," uzavírá ředitel protikorupčního fondu.

Rittig čelí dalšímu obvinění. Radil Nemocnici Na Homolce, ale není jasné, s čím

Ivo Rittig je možná namočený v další kauze. Nadační fond proti korupci předal policii smlouvu, podle níž lobbista dostával z veřejných peněz sto padesát tisíc korun měsíčně za rady pro dceřinou firmu Nemocnice Na Homolce Holte. Čeho se rady týkaly, není jasné.

Smlouva na poradenské služby mezi dceřinou společností Nemocnice Na Homolce Holte a Rittigovou firmou Riben (nyní už Rittig & Partners) byla podepsána třicátého září 2008 za bývalého ředitele Vladimíra Dbalého. Kontrakt podle serveru Aktuálně.cz podepsala kromě Ivo Rittiga také jednatelka společnosti Holte Emilie Bialešová.

„Mohlo dojít k porušení zákona o veřejných zakázkách a existuje důvodné podezření na spáchání trestného činu porušení povinnosti při správě cizího majetku," zdůvodnil pro Aktuálně.cz podání trestního stíhání ředitel protikorupčního fondu Petr Soukenka. Zároveň tvrdí, že firma Riben obdržela do roku 2009 více než dva miliony korun. „Lze s vysokou pravděpodobností předpokládat, a naše zdroje to potvrzují, že fakturace byla bez odpovídajícího protiplnění," uvedl ředitel protikorupčního fondu.

Současný ředitel Nemocnice Na Homolce Michal Šetlík se od veškerých smluv uzavřených za předchozího vedení nemocnice distancuje. Navíc prý smlouvu mezi firmami Holte a Riben už za svého působení neřešil. „Za mého vedení žádný takový obchodní vztah neexistuje," uvedl Aktuálně.cz Šetlík. S ohledem na probíhající policejní šetření odmítl uvést, kolik peněz nemocnice firmě Riben vyplatila i s čím jí známý lobbista radil.

Lobbista přihrával nemocnici prominentní pacienty

Sám Rittig minulý pátek v pořadu Diskurz TV přiznal, že za veřejné peníze zajišťoval nemocnici pacienty - své vysoce postavené kamarády. „Když má zlomenou nohu nějaký kamarád z tenisu - Boček (exnáměstek ministra Roman Boček) nebo Bendl (exministr zemědělství Petr Bendl), řeknu mu: Na té Homolce jsou výborní, běž se tam ošetřit," popisoval.

Rittig již čelí obvinění za údajné praní špinavých peněz ze zakázky pražského dopravního podniku na dodávku papírových jízdenek a také v údajném úniku utajovaných informací z tajné služby. Všechna obvinění odmítá.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Rittig,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace