Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Úřady nedokázaly zabránit megalomanské demonstraci přepychu. Viníka tragické nehody vezli v pohřebním kočáru. Matka oběti to nemohla unést

13.10.2018
Úřady nedokázaly zabránit megalomanské demonstraci přepychu. Viníka tragické nehody vezli v pohřebním kočáru. Matka oběti to nemohla unést

Autor: Hans Štembera

Popisek: Pohřeb Jana Kočky

I když jsou Češi většinou neznabozi, celé generace ctí zákony desatera, které dodržují i ti , co v Boha nevěří. Slušní lidé alespoň respektují, že se nemá lhát, krást, podvádět. Jenže dnes je zřejmě vše jinak. Lež a podvod se staly nástrojem k úspěchu, nejpopulárnějšími politiky jsou trestně stíhané osoby, nevěra je projevem chlapáctví a nečestné chování tolerovanou samozřejmostí. Naše společnost již dokonce natolik zdegenerovala, že adoruje a uctívá i vrahy. A úřady tomu jenom přihlíží.

Bezesporu k tomu přispívají i některá média. Ta například informují o každém detailu v životě vraha, propuštěného na svobodu díky amnestii prezidenta. Nyní pro změnu vyrobila senzaci ze smrti člena vlivného cirkusové klanu a již druhý týden ji přiživují na titulních stranách. Vrcholem nemravné kampaně byl přímý přenos z pohřbu muže, který způsobil smrt sobě a především nevinné oběti tím, že brutálně porušil zákon. Při jízdě v protisměru na dálnici D 11 vrazil do nákladního automobilu a zabil sebe i řidiče. Další nehodu způsobil těsně předtím a z místa ujel!

Paralyzovaná doprava

Aby toho nebylo málo, jeho příbuzní a známí se s ním rozloučili při okázalém smutečním průvodu, který paralyzoval část Prahy. A ještě více děsivý je fakt, že se této akce zúčastnila řada českých celebrit či dokonce veřejně činných osob. Na jedné straně je sice chvályhodné, že někteří svůj vztah ke kontroverznímu podnikateli netajili, na straně druhé však mohli dát příbuzným jasně najevo, že účast na demonstraci přepychu bez jakékoliv ohleduplnosti a sebereflexe, je pro ně s ohledem na okolnosti nehody nepřijatelná. A je to především účast známých osobností, která veřejnost rozzuřila nejvíce. Pražané zase považují za nehorázné, že byla kvůli soukromé akci ještě více zkomplikovaná již tak hrozná dopravní situaci v hlavním městě. A další zase zcela právem poukazují na to, že cirkus kolem této akce rozpoutaly bulvární hyeny.

Příjemné překvapení

Je ale velmi příjemným překvapením, že početný průvod, obvyklý jen v případě pohřbu výjimečných osobností, kritizoval starosta městské části Prahy 3 Alexander Bellu (ODS). Ten dal veřejně najevo, že královský pohřeb pro muže, jenž zavinil tragickou nehodu, není z morálního hlediska na místě, navíc se uskutečnil na úkor občanů, kteří si vytrpěli již dost dopravního teroru. „Magistrát pokračuje ve své bezohledné politice. Tentokrát povolil zastavení provozu na Vinohradské mezi Jiřákem a Olšanskými hřbitovy kvůli kočáru taženému koňmi, který poveze rakev Jana Kočky mladšího. Absolutně s tím nesouhlasím,“ napsal rozhořčeně na svém Facebooku. Upozornil také na to, že pro rodinu oběti nehody by mohlo být citově mučivé sledovat velkolepý pohřeb muže, který jim zabil syna.

Znechucená matka

A jeho slova se v plné míře potvrdila. Matka oběti v rozhovoru pro televizi Nova řekla, že je znechucená. „Já jsem to nemohla unést, je to neetické vůči naší rodině.“ A ptala se také, jak to mohly úřady povolit. Zatímco se starosta Bellu snažil prosadit, aby kvůli pohřebnímu průvodu nebyla uzavřena Vinohradská třída, Magistrát hlavního města ho posvětil.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace