Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Feministky se navzájem znásilnily. Aneb #MeToo non plus ultra. Komentář Štěpána Chába

komentář 06.06.2018
Feministky se navzájem znásilnily. Aneb #MeToo non plus ultra. Komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / Repro

Popisek: Marie Feryna (vpravo)

Tak to mi ho tam našroubuj. Marie Feryna, jak tvrdí ve svém otevřeném dopise feministické sdružení SdruŽeny, znásilnila své spolubojovnice v aktivistickém doupěti Klinika. Tato fanatická zastánkyně radikálního feminismu, propagátorka otevření otázky legalizace pedofilie a praktická ukázka toho, když muž žije jako žena z vlastního přesvědčení, až na tu vagínu, samozřejmě, prostě upustila páru. Oběti Feryina násilí kriminální čin nenahlásily policii. Namísto toho vložily na svou facebookovou stránku otevřený dopis. A dle mého se tím dopustily trestného činu pomluvy. Konec. Tečka. Není co dodat.

Násilná akce by se dala parodovat cimrmanovskou: „Mikovec vrací se z pole a svalí s mohutným žuchnutím na stůl svůj...“. Pole je v případě Marie Feryny polem aktivistickým a orbou společnosti radical queer. Ale nekopejme do Feryny. Ta z toho musí být i tak dost v krizi. Kopněme si do samotných feministek ze sdružení SdruŽeny.

Nahlásit znásilnění

Je samozřejmě věcí každé znásilněné, jestli se odhodlá vyrazit na policii a znásilnění nahlásit. Pokud se ovšem nerozhodne pro trestní oznámení, nechť mlčí. Protože větrání zločinu přes sociální sítě veřejnosti je prostě trestným činem pomluvy a poškozování dobrého jména. Pokud nebylo v případu zahájeno trestní řízení, pokud viník nebyl dopaden, souzen a odsouzen, nemá nikdo právo jej označit za násilníka. Narážím tak na absurditu očerňovací kampaně MeToo, která nechala lynčovat i taková jména jako je Woody Allen, Dustin Hoffman nebo Morgan Freeman. A desítky dalších. Případně snaha odstřelit prostřednictvím kampaně MeToo amerického prezidenta Donalda Trumpa. Lidový soud není legální. Dorostli jsme a lynč prostě nebereme jako právní krok, kterým můžeme trestat viníky. Protože, a to je směrodatné, to mohou být pouze domnělí viníci. A je čistě na soudu a důkazních materiálech přednesených před soudní stolicí, zda kriminálník je skutečně kriminálníkem, nebo obětí msty či závisti.

Ač nezpochybňuji tvrzení spolku SdruŽeny, přesto zpochybňuji jejich otevřený dopis, který je sám trestným činem. Pokud by se Marie Feryna nakrkla, může podat trestní oznámení a má to v kapse. A to, že je to věc „mezi kamarádkami“, a proto trestní oznámení padat nebudou, je vedlejší. Jako ubohost pak můžeme u spolku SdruŽeny brát to, že uplatňují dvojí metr. Když už boj za ženská práva, boj proti násilí na ženách, tak padni komu padni. Znásilnění je ohavný zločin a každý, kdo se jej dopustí, by měl pykat. Ovšem v rámci zákona, nikoliv v rámci práva ulice. Zkrátka si to holky měly vyříkat mezi sebou, když odmítly nahlášení policii. Neventilovat své problémy přes Facebook. Pak vypadají jako blbky, které přes menstruační krev nevidí realitu.

Bumerang pro paní Ferynu

Marie Feryna dlouhodobě prosazuje práva pedofilů na své potěšení. Tvrdí, že pedofilové jsou další stigmatizovaná a diskriminovaná skupina lidí, za kterou je třeba bojovat. A právě toto Overtonovo okno se Feryně nedaří dostatečně otevřít, protože společnost jej vždycky rázně zavře. Čistota a naivita dítěte je prostě nedotknutelná a byť i jen mluvit o tom, že by se práva pedofilů měla otevřít a implementovat do zákonů, jsou pro drtivou většinu obyvatel absurdní a nepřijatelná. Marie Feryna po svém vystoupení na Klinice jistě zjistila, co to je, když do člověka vstoupí uslintané zvíře, které se přestává ptát, ale začíná si brát. A tady je prostor pro to, aby se Marie Feryna zastavila a řekla si – sakra, tudy už ne.

Uzákoněná práva pedofilů předpokládají civilizovanost lidí. Ale každý z nás má v sobě zvíře. A obzvláště to potlačované zvíře umí řádně hryznout. Ač Marie Feryna předstírá, že je ženou, je hlavně mužem, jen se chytla módní vlny. A kdyby požádala své spolubojovnice o sexuální styk, jistě se najde nějaká dobrodějka, která řekne ano. Feryna se ovšem neptala. Pedofily nikdo nekriminalizuje. Pokud se svěří do péče psychiatrů, je jim nabídnutá ruka s prášky na potlačení sexuálních choutek. Pokud o pomoc nepožádají, stejně jako Feryna, dopustí se hanebného zločinu a pak mohou po zásluze shnít ve vězení. Za asistence odsudků celé společnosti.

Pedofilova práva

A když se pedofil mile zeptá dítěte, zda ho tam chce našroubovat a ono odpoví ano? O to jde. Co je víc, právo pedofila nebo právo dítěte? Když bude souhlasit, je to v pořádku? Dochází dítěti dopad vlastního souhlasu? Je v pozici, kdy se pedofilovi dívá do očí jako rovný rovnému? Nehraje v tom roli taška plná sladkostí, kterou dítě vidí? Na Klinice došlo k násilí mezi dvěma dospělými. Oba si uvědomovali následky svých činů. Dítě si nic takového neuvědomí. Je to zkrátka bumerang pro Marii Ferynu. Uvědomí si něco? Nebo se po otřepání a potlapkání po zádech od spolubojovnic pustí zase do propagace zla?

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace