Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kauza Dana Morávková: Manažeři na Nově opravdu vědí, jak na to. Na jedné ze svých nejpopulárnějších hvězd ušetřili skoro dvě mega, a ještě udržují ji i diváky v napětí

18.04.2016
Kauza Dana Morávková: Manažeři na Nově opravdu vědí, jak na to. Na jedné ze svých nejpopulárnějších hvězd ušetřili skoro dvě mega, a ještě udržují ji i diváky v napětí

Foto: elega.cz

Popisek: Herečka Dana Morávková se neztratí, vedle staronové spolupráce s Primou mimo jiné také navrhuje luxusní kabelky

Tohle by se opravdu dalo nazvat manažerským super kouskem, kdyby ovšem nešlo o životy lidí. Konkrétně o příjmy jedné z nejoblíbenějších hereček, která kdy na obrazovce televize Nova zazářila.

Dana Morávková přišla na Novu od konkurence, navíc s velkou fanouškovskou základnou za zády, a tak se stala plným právem jednou z nejlépe placených tváří Ordinace v růžové zahradě. A přestože stále patří k ‘tahounům‘, kteří drží seriál na vrcholu popularity již neuvěřitelných více než deset let, rozhodlo se vedení načas odložit její doktorku Suchou k ledu, tedy podle scénáře na Slovensko. Skončí snad nakonec podobně jako představitelka první partnerky doktora Mázla Daniela Šinkorová, jejíž Gitu Petrovou nechali scenáristé po odjezdu do Německa nakonec zemřít na smrtelná zranění, která utrpěla při rvačce na nádraží, k níž se náhodou připletla?

S Viktorem Limrem v seriálu Rodinná pouta

S Viktorem Limrem v seriálu Rodinná pouta, který byl po třetí řadě přejmenován kvůli sporu dvou produkčních
firem na Velmi křehké vztahy

Popularita jako bonus

Do projektu ‘naskočila‘ Morávková jako MUDr. Zdena Tichá, později provdaná Suchá, v roce 2008. Tedy poté, co tvůrci projekt přejmenovali na Ordinace v růžové zahradě 2, výrazně rozšířili dějové linky a do popředí se dostala spíš pediatrie, oddělení chirurgie a plastické chirurgie v kamenické nemocnici. Jako bonus s sebou přinesla Nově z konkurenční Primy i svou popularitu – v té době totiž byla čerstvou držitelkou Ceny TýTý pro nejoblíbenější herečku za ztvárnění Andrey Liškové v seriálu Velmi křehké vztahy. Úspěch své Andrey o rok později ještě jednou zopakovala, ovšem již v době, kdy zářila na ‘novácké‘ obrazovce, a tak se její nový ‘chlebodárce‘ i na tomto úspěchu přiživil.

Jedním z jejích partnerů v Ordinaci byl i Maroš Kramár alias Ríšo Varga

Jedním z jejích partnerů v Ordinaci byl i Maroš Kramár alias Ríšo Varga

Během let si prošla její doktorka Zdena řadou radikálních životních změn. Provdala se za primáře Suchého (Jan Čenský), adoptovala malého Toníka (Lukáš Hrabák), o nějž svedla boj s jeho matkou (Tereza Pergnerová), jenže pak se zamilovala do nového ředitele nemocnice Štěpána Hejduka (Pavel Kikinčuk). Ten se ale nakonec projevil jako opravdový ‘charakter‘. Když se totiž jeho poměr se Zdenou provalil, chtěl se jí zbavit, aby aféru zamaskoval před svou manželkou, a když odmítla odejít z nemocnice dobrovolně, obvinil ji, že zpronevěřila peníze. Navíc Zdenu kvůli tomu opustil i manžel, primář Suchý, a tak sbalila děti a odjela s nimi na Slovensko. Tam jí nabídl bydlení i práci na své klinice kamarád a bývalý milenec Rišo Varga (Maroš Kramár), s nímž se před lety seznámila, když byl v kamenické nemocnici na stáži.

S Pavlem Kikinčukem alias Štěpánem Hejdukem, který se stal pro scenáristy záminkou jejího 'odsunu' na Slovensko

S Pavlem Kikinčukem alias Štěpánem Hejdukem, který se stal pro scenáristy záminkou jejího
'odsunu na Slovensko'

Návrat na místo činu

S diváky se Dana Morávková alias Zdena Suchá rozloučila v 612. epizodě Jde o život, jejíž premiéra byla odvysílána 17. listopadu 2015, a od té doby převzaly hlavní dějové linky projektu jiné postavy. Pro herečku to znamenal nejen náhlý ústup ze slávy, ale především ztrátu pravidelného příjmu, jehož výše je rozhodně nezanedbatelná. Konkrétní částky, vyplácené jako honoráře, jsou sice ve všech televizích úzkostlivě tajeny, nicméně v České republice se nikdy nic úplně neutají. A tak podle informace deníku Aha! přišla Morávková o neuvěřitelných 1,6 milionu korun, protože patřila v projektu k nejlépe placeným. Před kameru by se sice měla údajně vrátit, jenže… „Dana začne znovu natáčet už v dubnu a já věřím, že z pokračování její dějové linky budou diváci mile překvapeni,“ sdělila médiím počátkem února kreativní producentka Ordinace Simona Matásková. Zatím ale skutek utek.

S Jiřím Dvořákem v seriálu V.I.P. vraždy

S Jiřím Dvořákem v seriálu V.I.P. vraždy

Není divu, že se herečka porozhlédla po jiné obživě a tentokrát se jí obzvlášť vyplatila její nekonfliktní povaha. Je o ní všeobecně známo, že po sobě nikdy nikde nepálí mosty, takže jí další práci rádi nabídli opět u konkurence. Zaúřadovaly dobré vztahy, takže jí další kšeft přihrály Kateřina a Jitka Bártů, úspěšné sesterské scenáristické duo, které Danu kdysi do seriálového světa přivedlo. Několik týdnů strávila herečka natáčením seriálu V.I.P. vraždy, v němž ztvárnila postavu drsné Ireny Drexlerové z Generální inspekce bezpečnostních sborů. Role to byla sice víceméně epizodní, u seriálových projektů ale nelze nikdy dopředu říct, jak se bude jejich osud vyvíjet. Pokud budou ‘Vraždy‘ hodně úspěšné, možná se zabydlí na našich obrazovkách na delší dobu. A Nova by tak mohla o jednu ze svých populárních hvězd definitivně přijít.

Čtěte také:

Jemnostpán Trautenberk měl tolik peněz, že je ani nedokázal utratit. Jak si slavný zakladatel herecké dynastie uměl užívat života a proč mu byly souzeny uniformy? Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská