Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všichni ji spojovali s Hanzlíkem, v životě Daniely Kolářové ale hrál hlavní roli úplně jiný muž. Dokonce si ho vzala dvakrát... Tajnosti slavných

12.06.2015
Všichni ji spojovali s Hanzlíkem, v životě Daniely Kolářové ale hrál hlavní roli úplně jiný muž. Dokonce si ho vzala dvakrát... Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Daniela Kolářová

Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík spolu hrávali tak často, že je diváci dokonce považovali za pár. Osudovou láskou populární herečky však byl úplně jiný muž. Co všechno mu dokázala odpustit a proč si ho vzala dokonce dvakrát?

I když je její herecká dráha velmi bohatá na skvělé a zajímavé role v televizi i ve filmu, považuje se především za divadelní herečku. Zahrála si v úspěšných snímcích, jako je Obecná škola, Vratné láhve nebo Kawasakiho růže, účinkovala v mnoha televizních a rozhlasových pořadech. Dlouhá léta tvořila populární herecký pár s kolegou Jaromírem Hanzlíkem nejen před kamerou, ale také na jevišti pražského Divadla na Vinohradech, které se stalo její domovskou scénou v roce 1971.

S Jaromírem Hanzlíkem v historické komedii Slasti Otce vlasti

S Jaromírem Hanzlíkem v historické komedii Slasti Otce vlasti

Otce poznala až v pěti letech

Narodila se 21. září v Chebu, dětství však prožila v Karlových Varech, kde její maminka pracovala jako účetní v divadle a kde také Daniela poprvé stanula na divadelních prknech. Rodiče se rozvedli, když jí byl pouhý rok, a tak svého vlastního otce poznala až o čtyři roky později. A současně i mladší nevlastní sestru Věru, která v roce 1968 emigrovala do Nizozemska. Ve vzpomínkách na slavné lázeňské město se jí prý nejvíc vybavuje blízkost lesa, možnost zimních sportů a především tamní divadlo s magickým šuměním vody dole pod orchestřištěm, protože hned vedle budovy teče říčka Teplá. Právě tam v devíti letech dostala svou první malou roli v pohádce Císařovy šaty.

Nezapomenutelná role v Noci na Karlštejně

Nezapomenutelná role v Noci na Karlštejně

Karlovarské divadlo jí učarovalo

V dětství se intenzivně věnovala sportu, takže původně chtěla jít po maturitě na sportovní vysokou školu. Pak ale do jejího rozhodování výrazněji a výrazněji vstupovaly další divadelní pokusy. Na gymnáziu hrála ve studentském divadle malých forem, které se nejdřív jmenovalo Štycháček, později Kapsa, a tak nakonec zamířila v roce 1964 na pražskou DAMU, kde studovala v ročníku s celou řadou výrazných hereckých osobností, mimo jiné s Ladislavem Potměšilem, Hanou Maciuchovou či Ivanem Vyskočilem. A seznámila se také se svým budoucím manželem Jiřím Ornestem.

Taková normální rodinka

V legendárním seriálu Taková normální rodinka

Svět jí ležel u nohou

Již ve třetím ročníku na DAMU hrála v roce 1967 hlavní ženskou roli v adaptaci Páralova románu Soukromá vichřice. Jedním z jejích prvních televizních natáčení byl o rok později úspěšný seriál Sňatky z rozumu, natočený podle slavné pentalogie Vladimíra Neffa. Daniela v něm ztvárnila mladičkou Marii Schoenfeldovou, později Nedobylovou. „Jéje, to byla krásná doba, velká pohoda, mně bylo dvacet a svět mi ležel u nohou... Nebo jsem si to alespoň myslela,“ vzpomínala na své slavné začátky herečka v rozhovoru pro časopis ČT+. Ze slavných kolegů prý měla rozhodně respekt, po kolenou se ale neplazila. „Oni se chovali senzačně a hned mě vzali mezi sebe. No, a když byl navíc mým seriálovým otcem Ladislav Pešek, co ještě dodat!“

Opět s Hanzlíkem ve slavné komedii Léto s kovbojem

Opět s Hanzlíkem ve slavné komedii Léto s kovbojem

Velká láska? Jenom před kamerou!

O rok později se před kamerou poprvé potkala s Jaromírem Hanzlíkem v komedii Karla Steklého Slasti otce vlasti. Zrodila se oblíbená herecká dvojice. Zkrátka k sobě ‘sedli‘ a diváci si zvykli brát je automaticky jako pár. V roce 1973 se stali hvězdami muzikálu Noc na Karlštejně a stanuli spolu před kamerou v řadě dalších projektů, nejpopulárnější z nich je dodnes komedie Léto s kovbojem z roku 1976. Jakýkoli bližší vztah s Hanzlíkem však herečka rázně odmítá.Životní pár jsme nikdy spolu netvořili. Nic jsme spolu opravdu neměli. Jsme jen divadelní a filmoví kolegové,“ opakuje neustále dokola, protože jejich naladění na stejnou tóninu nepřestává být veřejnosti podezřelé.

S manželem Jiřím Ornestem v roce 1984 v televizní inscenaci Jak se rozloučit s Odettkou

S manželem Jiřím Ornestem v roce 1984 v televizní inscenaci Jak se rozloučit s Odettkou

Tomu pravému dokázala odpustit

Za herce a režiséra Jiřího Ornesta se provdala v osmadvaceti letech a mají spolu syny Šimona a Matěje. Jenže právě když byli v pubertě, procházelo manželství tak vážnou krizí, že se nakonec po čtrnácti letech rozvedli, a šuškalo se, že hlavním důvodem byly Ornestovy neustálé nevěry. „Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet, a postupně se vracel,“ svěřila se Kolářová před časem magazínu Blesk pro ženy a dodala: „A po letech jsme se vzali znovu. Bylo to normální rozhodnutí, vždyť jsme spolu žili. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé.“ Jejich vztah však čekala ještě další dramatická a obzvlášť náročná zkouška. Během těžké operace srdeční chlopně dostal Jiří Ornest před dvěma lety embolii a ochrnul. Musel se znovu učit chodit a mluvit, zkrátka podle svědectví přátel začínal znovu prakticky od nuly. Od té doby Daniela o pouhých šest dnů mladšího manžela oddaně pečuje a zřejmě i to je jedním z důvodů, proč v poslední době začíná mluvit o definitivním odchodu do důchodu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace