Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Všichni ji spojovali s Hanzlíkem, v životě Daniely Kolářové ale hrál hlavní roli úplně jiný muž. Dokonce si ho vzala dvakrát... Tajnosti slavných

12.06.2015
Všichni ji spojovali s Hanzlíkem, v životě Daniely Kolářové ale hrál hlavní roli úplně jiný muž. Dokonce si ho vzala dvakrát... Tajnosti slavných

Foto: ČT

Popisek: Daniela Kolářová

Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík spolu hrávali tak často, že je diváci dokonce považovali za pár. Osudovou láskou populární herečky však byl úplně jiný muž. Co všechno mu dokázala odpustit a proč si ho vzala dokonce dvakrát?

I když je její herecká dráha velmi bohatá na skvělé a zajímavé role v televizi i ve filmu, považuje se především za divadelní herečku. Zahrála si v úspěšných snímcích, jako je Obecná škola, Vratné láhve nebo Kawasakiho růže, účinkovala v mnoha televizních a rozhlasových pořadech. Dlouhá léta tvořila populární herecký pár s kolegou Jaromírem Hanzlíkem nejen před kamerou, ale také na jevišti pražského Divadla na Vinohradech, které se stalo její domovskou scénou v roce 1971.

S Jaromírem Hanzlíkem v historické komedii Slasti Otce vlasti

S Jaromírem Hanzlíkem v historické komedii Slasti Otce vlasti

Otce poznala až v pěti letech

Narodila se 21. září v Chebu, dětství však prožila v Karlových Varech, kde její maminka pracovala jako účetní v divadle a kde také Daniela poprvé stanula na divadelních prknech. Rodiče se rozvedli, když jí byl pouhý rok, a tak svého vlastního otce poznala až o čtyři roky později. A současně i mladší nevlastní sestru Věru, která v roce 1968 emigrovala do Nizozemska. Ve vzpomínkách na slavné lázeňské město se jí prý nejvíc vybavuje blízkost lesa, možnost zimních sportů a především tamní divadlo s magickým šuměním vody dole pod orchestřištěm, protože hned vedle budovy teče říčka Teplá. Právě tam v devíti letech dostala svou první malou roli v pohádce Císařovy šaty.

Nezapomenutelná role v Noci na Karlštejně

Nezapomenutelná role v Noci na Karlštejně

Karlovarské divadlo jí učarovalo

V dětství se intenzivně věnovala sportu, takže původně chtěla jít po maturitě na sportovní vysokou školu. Pak ale do jejího rozhodování výrazněji a výrazněji vstupovaly další divadelní pokusy. Na gymnáziu hrála ve studentském divadle malých forem, které se nejdřív jmenovalo Štycháček, později Kapsa, a tak nakonec zamířila v roce 1964 na pražskou DAMU, kde studovala v ročníku s celou řadou výrazných hereckých osobností, mimo jiné s Ladislavem Potměšilem, Hanou Maciuchovou či Ivanem Vyskočilem. A seznámila se také se svým budoucím manželem Jiřím Ornestem.

Taková normální rodinka

V legendárním seriálu Taková normální rodinka

Svět jí ležel u nohou

Již ve třetím ročníku na DAMU hrála v roce 1967 hlavní ženskou roli v adaptaci Páralova románu Soukromá vichřice. Jedním z jejích prvních televizních natáčení byl o rok později úspěšný seriál Sňatky z rozumu, natočený podle slavné pentalogie Vladimíra Neffa. Daniela v něm ztvárnila mladičkou Marii Schoenfeldovou, později Nedobylovou. „Jéje, to byla krásná doba, velká pohoda, mně bylo dvacet a svět mi ležel u nohou... Nebo jsem si to alespoň myslela,“ vzpomínala na své slavné začátky herečka v rozhovoru pro časopis ČT+. Ze slavných kolegů prý měla rozhodně respekt, po kolenou se ale neplazila. „Oni se chovali senzačně a hned mě vzali mezi sebe. No, a když byl navíc mým seriálovým otcem Ladislav Pešek, co ještě dodat!“

Opět s Hanzlíkem ve slavné komedii Léto s kovbojem

Opět s Hanzlíkem ve slavné komedii Léto s kovbojem

Velká láska? Jenom před kamerou!

O rok později se před kamerou poprvé potkala s Jaromírem Hanzlíkem v komedii Karla Steklého Slasti otce vlasti. Zrodila se oblíbená herecká dvojice. Zkrátka k sobě ‘sedli‘ a diváci si zvykli brát je automaticky jako pár. V roce 1973 se stali hvězdami muzikálu Noc na Karlštejně a stanuli spolu před kamerou v řadě dalších projektů, nejpopulárnější z nich je dodnes komedie Léto s kovbojem z roku 1976. Jakýkoli bližší vztah s Hanzlíkem však herečka rázně odmítá.Životní pár jsme nikdy spolu netvořili. Nic jsme spolu opravdu neměli. Jsme jen divadelní a filmoví kolegové,“ opakuje neustále dokola, protože jejich naladění na stejnou tóninu nepřestává být veřejnosti podezřelé.

S manželem Jiřím Ornestem v roce 1984 v televizní inscenaci Jak se rozloučit s Odettkou

S manželem Jiřím Ornestem v roce 1984 v televizní inscenaci Jak se rozloučit s Odettkou

Tomu pravému dokázala odpustit

Za herce a režiséra Jiřího Ornesta se provdala v osmadvaceti letech a mají spolu syny Šimona a Matěje. Jenže právě když byli v pubertě, procházelo manželství tak vážnou krizí, že se nakonec po čtrnácti letech rozvedli, a šuškalo se, že hlavním důvodem byly Ornestovy neustálé nevěry. „Řekněme, že manžel nebyl poprvé na manželství dostatečně připravený. Až když jsme se rozešli, asi mu rodina začala scházet, a postupně se vracel,“ svěřila se Kolářová před časem magazínu Blesk pro ženy a dodala: „A po letech jsme se vzali znovu. Bylo to normální rozhodnutí, vždyť jsme spolu žili. Proto jsme se rozhodli legalizovat náš vztah i podruhé.“ Jejich vztah však čekala ještě další dramatická a obzvlášť náročná zkouška. Během těžké operace srdeční chlopně dostal Jiří Ornest před dvěma lety embolii a ochrnul. Musel se znovu učit chodit a mluvit, zkrátka podle svědectví přátel začínal znovu prakticky od nuly. Od té doby Daniela o pouhých šest dnů mladšího manžela oddaně pečuje a zřejmě i to je jedním z důvodů, proč v poslední době začíná mluvit o definitivním odchodu do důchodu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská