Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Adresář Ondřeje Suchého

Adresář Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babišovy střety zájmů nevadí, protože je poctivě hlásí. Čím vším překvapil poslanec ANO v sobotním Pressklubu Františka X. Veselého

10.05.2015
Babišovy střety zájmů nevadí, protože je poctivě hlásí. Čím vším překvapil poslanec ANO v sobotním Pressklubu Františka X. Veselého

Foto: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Hostem sobotního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl poslanec Jiří Zlatuška (ANO). Hned v úvodu konstatoval, že ho prezident Miloš Zeman opakovaně zklamal, občas se mu prý daří překonat Václava Klause, a to už je co říct. Ostré kritiky se dočkal i ministr školství Marcel Chládek, a to i navzdory tomu, že jde o koaličního ministra. Ani Miroslav Kalousek (TOP 09) by si nedal za rámeček, co o něm Zlatuška povídal.

„Já jsem si už od dob Václava Klause všiml, že musím žít v zemi, kde se tak trochu stydím za prezidenta,“ konstatoval. U Zemana se mu nelíbí vstřícný postoj k Vladimíru Putinovi, který boří mírový systém.

Následně se ostře vymezil proti ministru školství Marcelu Chládkovi (ČSSD). Je to sice koaliční partner, ale na otázku, zda Chládek pracuje špatně, Zlatuška odpovídá: „Jednoznačně ano.“ Proč? Třeba proto, že příliš nadbíhá firmám. Vzdělávací politika musí být nastavena tak, aby dětem dávala šanci na lepší uplatnění v životě, než měli jejich rodiče, ale firmy říkají, že potřebujeme více vyučených pracovníků. Ministr Chládek se tomuto požadavku snaží vycházet vstříc, čímž vlastně mladým lidem odebírá šanci na lepší budoucnost.

Kalousek se prý snaží Babiše očerňovat

Ve vysílání prozradil, že si dobře rozumí s ministrem financí a předsedou ANO Andrejem Babišem. Šéf ANO je podnikatelský pragmatik, zatímco Zlatuška se vidí spíš jako idealista v některých věcech. Nemá problém ani s tím, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů, neboť to poctivě hlásí. „Být ve střetu zájmů samo o sobě nic neznamená, ale jistě že jsou tyto věci zneužívány v politických debatách. Pan Kalousek (TOP 09) se například snaží Andreje Babiše očerňovat,“ uvedl Zlatuška.

Vzpomněl také na kauzu vadných padáků, za nimiž údajně kdysi stál právě první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Když si vzpomeneme třeba na debatu o navyšování plateb za státní pojištěnce, tak bychom mohli říci, že Kalousek potřebuje dobré zdravotnictví, kde se budou starat o ty poraněné parašutisty. Ale pan Kalousek by samozřejmě řekl, že to není pravda a že mu nikdo nic nedokázal,“ uvedl Zlatuška pro srovnání, jak lze v politické debatě využít různé kauzy.

Pár slov padlo také ke složení Rady České televize. Zlatuška podotkl, že by do toho politici měli mluvit co nejméně.

Celý záznam rozhovoru naleznete na oficiálních stránkách Frekvence 1

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Redaktor KL