Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Po krásné Slovence z Cest domů by ani pes neštěkl, nebýt její úspěšné kolegyně. Komu vděčí za svou slávu? Tajnosti slavných

10.02.2015
Po krásné Slovence z Cest domů by ani pes neštěkl, nebýt její úspěšné kolegyně. Komu vděčí za svou slávu? Tajnosti slavných

Foto: FTV Prima

Popisek: Známou herečkou se půvabná Slovenka Andrea Kerestešová stala díky tomu, že hlavní roli v seriálu Vyprávěj odmítla její úspěšná kolegyně

FOTOGALERIE Představitelka Emy ze seriálu Cesty domů Andrea Kerestešová se dostala do povědomí českých diváků díky retro seriálu České televize Vyprávěj. Nebýt ale životního rozhodnutí její populární kolegyně, po učitelce z východoslovenské vesničky by ani pes neštěkl. Komu vděčí za úspěšnou kariéru?

Pohádkové honoráře, luxusní byt na pražských Vinohradech, cestování po světě… o něčem takovém kdysi půvabná Slovenka Andrea Kerestešová snila, když se snažila prosadit v modelingu. Nebýt ale klíčového rozhodnutí jiné Slovenky, dnes by nejspíš ‘východňárka‘ z malé vesničky poblíž východoslovenského Vranova nad Topľou učila prvňáčky na místní základce.

Před sedmi lety v reklamě Vodafonu

Před sedmi lety v reklamě Vodafonu

V Rafťácích ji museli nadabovat

Okatá brunetka se narodila 21. července 1984 ve vesničce Hlinné na východním Slovensku a původně měly její kroky směřovat do úplně jiného oboru. Vystudovala totiž učitelství pro první stupeň základní školy a obor tvůrčí dramatika na Pedagogické fakultě Trnavské univerzity. Od počátku studií se živila jako modelka v reklamách, a tak jsme si jí mohli povšimnout třeba ve spotech na sýry nebo brambůrky.

V Rafťácích museli Andreu kvůli 'východňárskému' přízvuku nadabovat

V Rafťácích museli Andreu kvůli 'východňárskému' přízvuku nadabovat

Před českou kamerou se poprvé objevila v jednadvaceti letech v teenagerské komedii Rafťáci, v níž dostala hlavní dívčí roli Kláry, kvůli výraznému slovenskému akcentu ji však musela nadabovat Andrea Elsnerová. Do kolen však české diváky dostala až před Vánoci 2007, když jim v sexy oblečku a lodičkách pucovala televizní obrazovky zevnitř v reklamě na tehdejšího mobilního operátora Vodafone.

Hvězdou díky populární kolegyni

Díky seriálu České televize Vyprávěj, v němž ztvárnila postavu Evy Dvořákové, se proměnila přes noc z neznámé Slovenky v obletovanou hvězdu. Chybělo ale málo a Andreu Kerestešovou by u nás dnes nejspíš nikdo neznal. Už od počátku měla být podle scénáře hlavní hrdinka Slovenka, a tak tvůrci logicky hledali herečku mezi Slovenkami. Volba padla na temperamentní krásku, která byla v České republice již známá – herečku a zpěvačku Zuzanu Norisovou. Jenže ta měla hodně závazků v divadle, a navíc se jí do tak dlouhého a náročného projektu moc nechtělo. A tak po krátkém rozmýšlení odmítla.

Se seriálovým manželem Romanem Vojtkem ve Vyprávěj

Se seriálovým manželem Romanem Vojtkem ve Vyprávěj

Díky Zuzaninu rozhodnutí přišla poté na řadu jako další kandidátka Andrea, především protože byla ještě neokoukaná. Na pět let se díky seriálu nastěhovala do českých domácností a z doposud neznámé herečky se proměnila v obletovanou hvězdu. S náročným úkolem se vypořádala se ctí, typově skvěle pasovala k seriálovému partnerovi Romanu Vojtkovi. Navíc se Vyprávěj stal v anketě televizní popularity TýTý pětkrát po sobě seriálem roku.

Toho pravého potkala díky svým fotografiím

Před dvěma lety si Andrea konečně vybudovala v Čechách nový domov. Na hypotéku si pořídila byt na pražských Vinohradech, který potřeboval kompletní rekonstrukci, a k němu i nového přítele, jenž jí prý s náročným úkolem začal ochotně pomáhat. „Od osmnáctin, kdy jsem odešla od rodičů, neustále pendluji sem a tam nyní jsem konečně našla místo, kde se cítím doma,“ prozradila tehdy serveru Časpreženy.sk.

Jako prvorepubliková modelka v projektu První republika

Jako prvorepubliková modelka v projektu První republika

Po příchodu do Prahy nejprve začala herečka chodit s Janem Leitnerem, během natáčení Vyprávěj však o čtrnáct let staršího podnikatele vyměnila za asistenta režie Jakuba Strangmüllera. Pak se ale na první výstavě svých fotografií setkala s Mikolášem Růžičkou a Jakub se rázem ocitl na vedlejší koleji. Po boku o pět let staršího skladatele, producenta a malíře se oficiálně objevila na veřejnosti před dvěma lety na Plese v Opeře a zřejmě se na ni konečně usmálo štěstí i v soukromí. A ani tuzemské televize na ni nezapomněli, a tak se nemusí obávat, že by neměla z čeho uhradit splátky hypotéky. Po roli modelky v seriálu První republika ‘naskočila‘ právě před rokem do osmé řady úspěšného projektu televize Prima Cesty domů, jako představitelka půvabné Emy s poněkud problematickou minulostí.

Autorská výstava podruhé

Úspěchy začíná nyní Andrea konečně sklízet i jako fotografka. Její druhá výstava fotoobrazů Syndrom aneb Mezi nebem a zemí prošla několika městy, aby před pár dny završila úspěšné putování v jednom pražském salonu. „Nechtěla jsem je prodávat formou dražby, připadalo mi to trochu nedůstojné, tak jsem u každého fotoobrazu stanovila cenu, kterou se zájemci na požádání dozvědí,“ vysvětlila herečka.

S přítelem Mikolášem Růžičkou při pózování pro magazín City Life

S přítelem Mikolášem Růžičkou při pózování pro magazín City Life

Netypickou ‘vernisáž‘ doprovodil malý koncert kapely jejího přítele Mikoláše Růžičky Republic of Two, který si přišly poslechnout i Andreiny kamarádky – herečky Kristýna Janáčková, která hraje v Cestách domů Evu Venclovou, a Lenka Zahradnická, kterou známe jako sestřičku ze zubařské ordinace v projektu Svatby v Benátkách. Ceny obrazů podle Andrey v podstatě jen pokryjí náklady na jejich výrobu, renovaci rámů a jejich stěhování. „Polovinu výtěžku z prodeje věnuju Nadaci Karla Janečka, který mi pomáhal s první výstavou, tím mu jeho pomoc vrátím. On částku znásobí takzvaným zlatým řezem a jeho nadace přesně určí, kterým konkrétním případům tuto finanční pomoc poskytne,“ vysvětlila.

Vysněný projekt u protinožců

Druhou část výtěžku chce Andrea věnovat sobě, přesněji řečeno na financování svého dalšího projektu. „Myslím, že na to mám právo, nemůžou ode mě všichni očekávat, že sto procent mého života bude tvořit jen charita. Projekt, který dávám dohromady, je cesta do Austrálie, včetně návštěvy původních obyvatel, a měla by být spojená s další výstavou. Výtěžek výstavy je jen zlomek částky, kterou potřebuju,“ prozradila své další plány.

Se seriálovou dcerou Rozárkou v Cestách domů

Se seriálovou dcerou Rozárkou v Cestách domů

Na cestu k protinožcům se herečka chystá v dubnu, do té doby ji prý čeká ještě hodně práce. „Musím skloubit natáčení Cest domů, divadlo, zajistit spoustu kontaktů a domluvit se s lidmi, kteří nám v Austrálii pomůžou. Je to pro mě velká výzva a já doufám, že ji zvládnu,“ těší se Andrea.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace