Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jak se ztrapnit před celým národem. Chudinka Dáda je ta, kterou bychom měli litovat, to by ale nesměla udělat dvě kardinální chyby

26.02.2017
Jak se ztrapnit před celým národem. Chudinka Dáda je ta, kterou bychom měli litovat, to by ale nesměla udělat dvě kardinální chyby

Foto: Petra Clinic

Popisek: Dáda Patrasová po ´zákroku´na klinice plastické chirurgie

Dáda Patrasová nepotřebuje vizážistu, ale kámošku se zdravým rozumem, která jí poradí, co rozhodně nedělat. Tak třeba nechodit se vším na krám. Výsledek je pak takový, že z dámy je ublížená, tak trochu trapná chudera, zatímco její stále manžel Felix Slováček z toho, přes úlety, jichž se ustavičně dopouští, vychází pomalu jako frajer nad věcí. A urputná snaha o vzhled třicítky také zrovna nepomáhá…

Co se stalo, ví asi každý, přesto pro pořádek zopakujeme. Manžel Dády Patrasové Felix Slováček, který je výborný muzikant, vzhledem ale trochu připomíná hodně sešlého žabáka, se zjančil do o 40 let mladší malířky Lucie Gelemové. To se stává i v nejlepších rodinách. Místo aby slečnu ale někde diskrétně navštěvoval, naparuje se s ní na večírcích, kde se přítomnost bulvárních fotografů přímo očekává. Výsledek by za normálních okolností byl takový, že by si lidé kladli otázku, co tím dotyčná slečna sleduje, jen těžko je totiž uvěřit, že se do Felixe zamilovala. A byla by jednoznačně ocejchována jako zlatokopka. To se ale nestalo.

Tento trapas totiž překryl jiný. Felixova žena Dáda, v letech osmdesátých jednoznačně sexy ikona celé generace, situaci absolutně nezvládla. A jak je zvyklá často hovořit s bulvárem, ve svém svěřování pokračovala – a stále pokračuje. Což jí rozhodně neprospívá, mírně řečeno. Celá kauza se táhne již pomalu dva roky a za tu dobu už Dáda vysypala Blesku a spol tolik intimních detailů, že bulvár se málem blahem zalyká.

Ona ho snad pořád miluje?

„Když vidím Felixe, je mi ho líto. Za ten rok dost sešel. Nechci říkat, čím to je, ale nemyslím si, že by mu jeho nový život prospíval. Každopádně, kdyby se mu cokoliv stalo, tak jsem tady vždy pro něj,“ sdělila cca před půl rokem pro Blesk.cz Dáda. To bylo v době, kdy se na internetové seznamce Tinder, kde lidé většinou hledají známost na jednu noc, objevil profil jejího muže… „Samozřejmě jsme o tom spolu mluvili. Felix tvrdí, že o tom nic neví. Taky mi přišlo divné, že by byl na seznamce. Ale na druhou stranu, mě už nic nepřekvapí,“ dodala Patrasová, jenže o den později začala, již asi po sedmnácté, volat po rozvodu. „Zvažuji opravdu nejdrastičtější kroky. Felixovo chování mě totiž poškozuje u mých diváků. Děti totiž mají rodiče a ty sledují média. Vůbec nechápu, proč mi dělá takovou ostudu,“ dodala pro Blesk.cz.

Takových „incidentů“ již bylo tolik, že kromě pravidelných čtenářek bulváru to nikdo normální nestíhá sledovat. Zkrátka, místo aby byla za dámu, která se nad pošetilostí svého staršího muže jen usmívá a jeho úlety nekomentuje (alespoň na veřejnosti; Dáda by si měla připomenout, kam vede přílišná otevřenost a stálé „krmení bestie“, tisku, taková Iveta Bartošová na to moc ošklivě dojela), anebo se v tichosti rozvést. Už proto, že pusu na zámek nemá ani Slováček.

Potkali se v lékárně...

Saxofonista a neúspěšný kandidát na senátora se s malířkou poprvé setkal v lékárně. On si šel pro léky, ona tam vypomáhala. „Přeskočila mezi námi ta pomyslná jiskra, která časem rozpoutala ohýnek a potom peklo,“ rozpovídal se Slováček v talkshow Blesku Markéta dráždí celebrity s tím, že přemýšlel i o tom, že by se od své manželky odstěhoval.

„Lucie je takový formát, že jsem to dokonce chtěl udělat. Lucie je skvělá, mladá, krásná, talentovaná a velmi pracovitá, prostě skvělá ženská,“ netají se Felix svými city, či spíše vášněmi. „V první fázi jsem byl zamilovaný, ale teď už je to jiné, je to prostě nádherný vztah,“ tvrdí Felix, kterého Blesk označil za ´největšího nevěrníka českého šoubyznysu´. O čemž tedy fakt pochybuju, jen se s tím, na rozdíl od ostatních, netají, je holt patřičně hrdý na to, že ve svém věku ulovil mladou kočenu…

Proč se Dáda nerozvede?

Když před dvěma roky prasklo, že se Felix stýká s Lucií, dala mu manželka nůž na krk. S hudebníkem to ale ani nehnulo. „To by mi Dáda musela dávat nože na krk úplně jinak, než je dávala. Musela by se chovat jinak, co by mě na ní přitahovalo více než na Lucii,“ tvrdí Slováček a dodává: „S Dádou máme teď přátelský vztah, bydlíme ve vile na Vinohradech a žádná Itálie mezi námi není.“ Když čteme mezi řádky, Felix odpovídá na otázku, položenou v mezititulku. Dáda se ve skutečnosti asi rozvádět nechce a svou důstojnost zjevně obětovala lásce a rodině; nakonec, mají spolu dvě děti, na které Slováček svou trapnou aférou s mladou krasavou dost kašle. Tahle zapeklitá situace bude povědomá asi mnohé ženě… A zde právě chybí Dádě ta dobrá kámoška s nadhledem, která by jí řekla: „Dádo, vykašli se na to. Nikdo ti za tvou oběť vděčný nebude, leda se ztrapníš.“    

Dalším důvodem, možná tím nejdůležitějším v této kauze budou zřejmě peníze. Slováček dal jasně najevo, že půlku jejich vinohradské vily Dádě nedá, navíc je jejím manažerem. Což, opět mezi řádky, prozradila Dáda, když se svěřovala s příkořími, které musela v manželství snášet: Po narození Felixe Juniora už Slováček prý žádné další děti do rodiny nechtěl. Když Dáda přesto otěhotněla a čekala malou Aničku, strhly se doma boje o to, zda se má dítě vůbec narodit. „Bylo to tenkrát strašně těžké, Aničku jsem si musela u Felixe doslova vybojovat,” svěřila Dáda s tím, že pak už Felix nikdy nepovolil a Dádin sen o velké rodině musel jít stranou. „Měla jsem veliký sen, že by se v našem domě opět rozezněl dětský smích, jenže Felix mi to zakázal. Už jsem měla dojednanou adopci holčičky, ale nejel přes to vlak,“ prozradila Patrasová. A pozor, teď to přijde: „Hodně jsem v té době vydělávala, on byl můj manažer a staral se mi o práci. Bál se toho, že bych s miminkem zůstala doma,” prozradila herečka a zpěvačka. „Měla to být krásná Vietnamečka, mně je totiž jedno, jakého jsou děti původu, stále jsou to jen čisté duše. Je to už několik let, co jsem chtěla do naší rodiny nového člena,“ svěřila se Dáda, která ostatně, jak už jsme řekli, co neví, nepoví…

To nejhorší, co mohla Dáda udělat

Dáda na Lucii zareagovala dvojím způsobem. Za prvé se usilovně snažila a snaží vypadat na třicet, což v šedesáti prostě nejde, jak všechny ženy dobře vědí… Po redakcích rozesílá snímky z kosmetického salónu, kde mají ten ´zázrak´ uskutečnit. Podívejte se sami na hlavní foto; Dáda vypadá jako smutný klaun. Na vyhlazené tváři příliš mnoho líčidel, ale krk jak vrásčitá stoletá želva. A snímek, který zde publikujeme, Dáda předvádějící národu „svůdnou šedesátiletou prdelku“, to je ze všeho nejvíce žalostný pohled.

A ke všemu vytáhla královna dětských srdcí, jak ji bulvár se svým oblíbeným nálepkováním nazývá, z rukávu milence, Itala, samozřejmě o dost mladšího, kterého předvádí jak načesaného pudla na přehlídce. To není eso, Dádo, to je nanejvýš sedma a rozhodně ne trumfová.

Co na to děti?

Felix junior už byl z domu pryč, když vypukla tahle aféra; má vlastní rodinu a uložil si, velice rozumně, bobříka mlčení – své rodiče zásadně nekomentuje. Mladší Anna Julie Slováčková, která se na podzim proslavila úspěšnou účastí v show Tvoje tvář má známý hlas, to zpočátku nesla asi dost těžce. Toto například postla na svém Instagramu.

 

Po čase se s tím smířila, přesto říká: „S našima tohle už neřeším. Je to jejich věc a já je oba miluju, takže nemám důvod se s někým z nich rozcházet nebo se za někoho stydět,“ konstatuje dnes, dopracovat se k tomu jí ale trvalo skoro rok. „Nejhorší bylo, jak to řešil každý. Přišla jsem do školy, do baru, tam se každý ptal. Do toho jsem to denně probírala s mámou, tátou i bráchou,“ popsala před časem měsíce trápení. Ze začátku se rozhádaným rodičům snažila radit, jak se situací naložit, ale vzdala to. „Viděla jsem, co dělají špatně. Ale kdo pomoct nechce, tak si pomoct prostě nenechá. Tak jsem jim nakonec řekla, ať si dělají, co chtějí. A když spolu nejsou schopni jednat jako dospělí, tak ať nejednají,“ řekla s tím, že z domu se odstěhovala a k mámě a tátovi chodí už jen na návštěvu. „Pro mě se vlastně nic nezměnilo, pořád jsme rodina. I když přiznávám, že můj pohled na vztahy tím utrpěl. Na takové to ´šťastně až do smrti´ už se mi věří podstatně hůř, “ dodala ještě.  

Vlastně je to celé velmi smutný příběh. Dlouho jsme se téhle potupné aféře vyhýbali, jenže – píše o tom fakt každý. Snad jen Hospodářky se propletenci u Slováčků vyhnuly… A nejvíce je nám líto dětí, to, že už jsou dospělé, nic nemění. Felix Slováček se předvedl jako obrovský sobec, který za sebou nechává spálenou zemi a je mu to fuk (někde se psalo, že Karel Gott s ním nemluví; počítáme, že tohle bude ten důvod rozkolu – Gott měl vždy milenky, ale zároveň byl a je dokonalý gentleman). A chudák Dáda v tom lítá jak nudle v bandě. Přejeme jí do budoucna, aby se jí povedlo konečně se od toho egocentrického pána odstřihnout, přijmout důstojně svůj věk (garantujeme jí, že bez všelikých zázraků plastické chirurgie bude vypadat naopak skvěle) a zařídit se po svém. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace