Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O mém manželovi se jedna věc skoro neví... Dáda Patrasová mluví i o bulváru, který ji pronásleduje, a říká: Ten poslední rok a půl života už nechci opakovat

14.06.2016
O mém manželovi se jedna věc skoro neví... Dáda Patrasová mluví i o bulváru, který ji pronásleduje, a říká: Ten poslední rok a půl života už nechci opakovat

Autor: Youtube, repro

Popisek: Dáda Patrasová

Novináři neřeší nic jiného, než Dádu Patrasovou. Felix Slováček ji podvádí, ona prý pije a je nešťastná. Jak je na tom doopravdy, prozradila serveru Novinky.cz - jaká je pravá Dagmar Patrasová? Prý úplně jiná, než jak ji líčí bulvár.

V prvé řadě není Dáda. Dáda je role, paní z dětského pořadu. Původně si ke kariéře hvězdy pískovišť jen odskočila od seriózního hraní, těžko dnes věřit, že v dobách seriálu Návštěvníci bývala sexsymbol. „Nejdřív jsem byla žížala, podle mé písničky, poté Dáda,“ vzpomíná na začátek své hvězdné žížalí kariéry. Nelákaly by ji přece jen seriózní, dospělé role, vždyť kdysi bývala herečkou, dokonce ji tehdy Jiří Suchý angažoval do Divadla Semafor? „Lákají a vždy lákaly, ale jsem realistka. Vím, kolik je v oboru lidí, kolik je práce, že existují šuplíky a šuplíčky… Když mi ovšem někdo roli nabídne, mně se líbí, vezmu ji ráda. V pořadech pro dospělé se tak občas objevuji,“ říká Dáda, pardon Dagmar.

Osudová Julie

Celým jménem se vlastně jmenuje i Julie. „Já jsem křtěná Dagmar Julie. Moje dcera je Julie Anna. Moje tety byly Julie a Anna. Babičky byly Aničky rovnou obě. Jsou jména, která k nám, Patrasům, Slováčkům, patří. A když napsal Ondřej Suchý písničku Chytila jsem na pasece žížalu a ta se jmenovala Jůlinka, nějak si to sedlo. Já po ní pojmenovala známou loutku. Je asi magická. Děti ji milují,“ říká dojatě Dáda.

Slováčkovic chlapi jsou zase všichni Felix. „U syna jsem chtěla, aby se jmenoval po manželovi, Felix. Málokdo ví, že muž se ve skutečnosti jmenuje Antonín. Felix je jen jeho přezdívka. No a ten náš syn Felix pak syna pojmenoval Felix Antonín. Říkala jsem, že jména v naší rodině kolují. Přeji si hlavně, aby naše druhé vnouče bylo zdravé. Už se dere na svět,“ těší se budoucí dvojnásobná babička. První manželství Felixe mladšího se přitom rozpadlo, chvíli hrozilo, že babička Dáda vnuka hned tak neuvidí. Nynější vztah s Dádinou muzikálovou kolegyní Michaelou Zemánkovou prý velmi vítá a na druhé vnouče se těší.

Podlomené zdraví

O to víc, že jí poslední dobou zlobí zdraví. To se vrací kariéra gymnastky. „Myslím si, že vše začalo v dětství, kdy jsem od čtyř let dělala sportovní gymnastiku a atletiku. Kostičky byly měkoučké, já je přetěžovala. Zeptáte-li se gymnastky, co ji bolí, odpoví: záda. V deseti letech mi lékaři zjistili lordózu páteře, později k ní přidali výraz hypermobilní. Laicky řečeno, vypadávala jsem ze všech žebírek. Podpatky, stání na jevišti, přejezdy auty tomu nepřidaly. Podle doktorů mám teď páteř stoleté stařenky, odshora dolů špatnou.“

Po operaci v kómatu

Absolvovala jednu operaci páteře. Lékaři jí posílají na druhou, ona ale odmítá. „Po první operaci jsem skončila v kómatu. Ani mi nepomohla. Páteř mi začala sesedat, plotýnka vyhřezla na druhé straně, než byla ta operovaná. A lodičky? To víte, že je nosím. Oblíbila jsem si zdravotní modely. Na pohled se v ničem neliší od klasických, jen mají lepší podrážku, nižší podpatky,“ dokládá Dáda, že pro krásu se musí trpět. Léky proti bolesti také údajně mohou za oteklou tvář a občasné výpadky…

Tahle Patrasová nejsem já

 A jak to má s bulvárními novináři, kteří tvrdí, že je těžká alkoholička a vůbec úplně mimo? „Musím vám říci, že ta Patrasová zachycovaná některými senzacechtivými médii rozhodně nejsem já. V posledních letech jsem „jen“ jejich vděčným objektem. Sama sebe se ptám, jak dlouho lze podobný tlak vydržet. Odpověď neznám. Jsem vyčerpaná. Já se i různých bulvárních novinářů ptala, proč po mně tak jdou. Proč mají na titulu mou fotografii, mé jméno, když se věc týká například mého partnera a jiné ženy,“ naříká Dáda. „Je to masakr, je to strašné. Stále nechápu, proč mám trpět za chyby jiných. Ať se blízkým stane cokoli, texty začínají větami typu: Co ty, Dádo, na to? V médiích se objevují věty, které jsem nikdy neřekla, ani nemohla, protože nezvedám telefony. Informace se pak bez ověření předávají dál, každý si něco přimyslí… Obrany proti tomu není,“ říká rezignovaně.

 

Manžel žalobu stáhl

Napadlo ji někdy podat žalobu? „Jednou jsme ji dokonce podali. Jenže manžel ji stáhl. Nevím, zda má cenu se s někým soudit. Díky délce soudů, nejasné legislativě do vás může kdekdo beztrestně kopat. Může si vás namalovat, jak chce, přimyslet si, co chce, s čím chce. Váš skutečný život neexistuje. Bulvár o vás stvoří nějakou představu, veřejnost jí uvěří.

Že je to jinak, vědí jen blízcí, lidé, kteří vás znají. Je to kruté. Pro děti zvlášť. Ty moje se v tom potácejí odmala. Hodně pracují, snaží se prosadit svým umem. Stejně si nesou nálepku: ti protekční,“ říká Dáda hořce.

 Útok i na syna

„Dokonce mi přišel e-mail, v němž kdosi psal, že nepředá informace bulváru o synovi, když mu zaplatím.“ Zaplatila? „Ne. Napsala jsem mu, že jestli chce syna poškodit, riskovat, že jeho partnerka třeba potratí, jestli si vše vezme na svědomí, ať předá informace dál. Článek tehdy nevyšel.“ I tak ale to, v čem zpěvačka žije od chvíle, kdy vyšla najevo nevěra jejího manžela Felixe Slováčka, je podle ní peklo. „Ten poslední rok a půl života už nechci opakovat. Nejraději bych jej zcela vyškrtla, ono to nejde. Mám pocit, že teď mě život zkouší, kolik toho vlastně vydržím.“

Jsem Býk, to jsou ochránci rodiny

Uvažovala někdy o tom, že od Felixe odejde? „Rozvod? To ne, hlavně kvůli dětem. Jsem narozená ve znamení Býka, a to jsou ochránci rodiny,“ říká Dáda. Když už si manžela jednou vzala, tak ho zkrátka jen tak neopustí. „Byly chvíle, kdy jsem měla všeho dost. Mám ale svého muže pořád ráda, a ani když i Anička odejde z domova, nikdy ho neopustím. Říká se: v dobrém i zlém,“ hájí své manželství.

Jsem normální ženská, tvrdí Dáda

A kdo opravdu je Dagmar Patrasová? „Normální ženská milující svou rodinu. Ráda vaří, chodí do přírody. Chtěla by častěji vyrážet ven s přáteli, ale bohužel na ně nemá kvůli práci tolik času… Ženská, která nikomu neubližuje a která se stala – ne vlastní vinou – obětí okolností.“ S manželem prý normálně fungují, právě se vrátili ze společné dovolené v Dominikánské republice. To ale bulvár asi zajímat nebude. Dáda, která nedávno oslavila šedesátiny, je prostě vděčným objektem. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.     

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace