Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hvězda seriálu Ulice fušuje do řemesla kolegům z úplně jiné branže, a ještě navíc na veřejnosti. V jaké profesi našel český George Clooney takové zalíbení?

23.05.2016
Hvězda seriálu Ulice fušuje do řemesla kolegům z úplně jiné branže, a ještě navíc na veřejnosti. V jaké profesi našel český George Clooney takové zalíbení?

Foto: TV Nova

Popisek: Herec Petr Vacek, kterého dobře známe jako Tomáše Jordána ze seriálu Ulice, se na charitativním bazaru neziskovky Letní dům podílí dlouhodobě. Letos bude vařit rajskou.

Opět v roli kuchaře se v úterý 31. května na pražském náměstí Míru ocitne známá hvězda nekonečného ‘nováckého‘ seriálu Ulice. Podle tradice kočovných divadelníků uvaří pod širým nebem ‘hereckou‘ polévku během dobročinného bazaru, který pořádá jako každý rok nezisková organizace Letní dům, s nímž Petr Vacek už mnoho let spolupracuje.

Rajskou polévku připraví v měsíci lásky – jak jinak než s láskou. A o lásce je také komedie Tři v tom, v níž Petr Vacek hraje hned večer poté v Divadle Na Jezerce. „Polévky miluju a tu rajskou obzvlášť. Právě polévky se staly už tradičně rekvizitou několika představení na Jezerce. Na náměstí Míru se minulý rok vařila houbovka, předloni gulášovka a letos to bude rajská,“ prozradil herec a dodal: „Je květen a právě teď by měla být láska k bližnímu nejsilnější. Akce má pomoci hlavně dětem, které měly lásky málo.“

Na již tradičním charitativním bazaru je vždy opravdu z čeho vybírat

Na již tradičním charitativním bazaru je vždy opravdu z čeho vybírat

Na dobročinný bazar zavítají již potřetí i Vackovi kolegové z představení Tři v tom Jan Hrušínský, Felix Slováček mladší, Kristýna Hrušínská, Denisa Pfauserová či Michal Kern a další herci z Divadla Na Jezerce, mimo jiné i manželka samotného principála Jana Hrušínského Miluše Šplechtová. Setkat se s nimi může každý, kdo dorazí na pražské náměstí Míru kolem 14. hodiny odpoledne.

Rajská zachutná i pomůže

Dobročinný bazar začíná v úterý 31. května v 10 a potrvá do 19 hodin – podle počasí. „Je to takový blešák, plný oblečení, knížek, desek a různých prapodivných předmětů. Výtěžek půjde na programy neziskové organizace Letní dům – na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů. Je důležité, aby si lidé navzájem pomáhali,“ přiblížil Petr Vacek detaily akce, na níž bude k mání spousta zajímavých drobnůstek. A hlavně také budete moci ochutnat Petrovu rajskou, která určitě bude stát za to.

Předlodi se podávala omamně vonící gulášovka, a tak není divu, že budila zájem i čtyřnohých návštěvníků

Předlodi se podávala omamně vonící gulášovka, a tak není divu, že budila i zájem čtyřnohých návštěvníků

Nezisková organizace Letní dům pracuje od roku 1997 s dětmi a mladými lidmi, kteří vyrůstají v dětských domovech, a doprovází je na jejich cestě k samostatnosti, od dětství do dospělosti. Dobročinné bazary jsou jedním ze způsobů, jak organizace získává finance například na tvořivé sociálně-terapeutické pobyty těchto dětí.

Dětský domov – a co dál?

Zapřisáhlý ekolog, který je členem Greenpeace, se mimo jiné podílí i na realizaci projektu Život nanečisto. Ze všech sil totiž pomáhá dětem, kde může, koneckonců sám má čtyři – z prvního manželství s tlumočnicí Danou Obenbergerovou dvacetiletého Jonáše a o rok mladší Hanku a z druhého s herečkou Jiřinou Mencákovou devítiletého Eliáše a sedmiletého Benjamína. Cyklus zážitkových kurzů, na kterém se podílí, je určen dětem z dětských domovů a jiných zařízení náhradní výchovy a simuluje důležité životní situace samostatného života. Je rozdělen do čtyř modulů, které na sebe navazují – Domácnost, Práce, Odchod z DD a co dál? a vztahy.

Na své si přijdou i ti nejmenší zákazníci

Na své si přijdou i ti nejmenší zákazníci

Kurzy jsou zaměřeny na integraci ve všech oblastech společenského života – hledání práce, bydlení, zvyšování kvalifikace, pracovní i další smlouvy, rizika nezaměstnanosti, formy efektivních investic finančních prostředků atd. Klienti mají během kurzů pochopit, že na sobě musí intenzivně pracovat a nevzdávat se po prvním neúspěchu. Vychovatelé a lektoři pracují následně s mládeží po celý rok a jejich spolupráce je zakončena dalším kurzem. Kromě psychologů, psychoterapeutů a pedagogů jsou do cyklu zapojeni i odborníci na dramatickou výchovu a lektoři, specializovaní na sportovní herní aktivity. Základním principem je použití hry a simulace situací z reálného života. Účastníci si odvážejí především zážitek z konkrétní životní situace, což je velký rozdíl proti programům, kde se témata s dětmi probírají pouze formou přednášek či diskusí. Nabyté zkušenosti z takových kurzů se lépe fixují a vybavují v pozdějším životě.

Čtěte také:

Chtěla se stát slavnou houslistkou, pak zpívala vokály Gottovi a najednou přišel zvrat. Majitelka skvostného hlasu konečně vystoupila ze stínu a nezpůsobilo to jenom těhotenství

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace