Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Fejeton(ky) Jiřího Macků

Fejeton(ky) Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Týden v kultuře

Týden v kultuře

Nejen knížky, i ´živá´ kultura nás zajímá. Aneb Pavel Přeučil každé pondělí

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

S poutníkem za Bílou paní

S poutníkem za Bílou paní

Strašidla pro víkendy i všední den. Kde? No přeci na hradech a zámcích

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bolestné rozvody, tvrdý boj s alkoholem i drogovou závislostí její i její dcery… Etzlera vykopla kvůli nevěře; nenapravitelná optimistka Vilma Cibulková je ale opět zamilovaná, je to konečně ten pravý?

21.04.2016
Bolestné rozvody, tvrdý boj s alkoholem i drogovou závislostí její i její dcery… Etzlera vykopla kvůli nevěře; nenapravitelná optimistka Vilma Cibulková je ale opět zamilovaná, je to konečně ten pravý?

Autor: ČT

Popisek: Herečka Vilma Cibulková je silná žena, která ani po všech karambolech nepřestala věřit v lásku

I když její rodiče spolu žijí dodnes, model harmonického manželství se jí od nich převzít nepodařilo. Přesto v trvalou lásku nepřestala věřit, a dokonce už si našla dalšího partnera. Bude to konečně ten pravý, s nímž už vydrží?

V životě jedné z nejvýraznějších současných hereček se snad konečně blýská na lepší časy. Dokázala se zbavit závislosti na alkoholu, vybojovala s dcerou její problém s drogami, dvakrát se rozvedla, a až pak konečně potkala muže, který zřejmě opravdu bude pro ni konečně ten pravý. „Milovat považuji za umění, v němž se nikdy nemůžeme stát skutečným mistrem. Já jsem z lásky vzešla, s láskou jsem byla vychovaná. V lásku jsem vždy věřila již v prvním láskyplném vztahu. Navždy mi ale zůstala jenom ta moje víra. Na trvalou lásku věřím stále, i nadále a poněkolikáté. Asi za to můžou moje ‘velké oči‘,“ prozradila v rozhovoru pro časopis Moje psychologie Vilma Cibulková. A neopomněla zdůraznit, že ve vážném vztahu nevěrná nikdy nebývá.

Lásku odstavila na druhou kolej

Tak by se dal vyjádřit problém, na který nakonec doplatilo hereččin první, úředně posvěcený partnerský vztah. „Moje první manželství, podotýkám s právníkem, bylo v jádru pevné až do chvíle, kdy se nám narodila dcera. Já jsem se totiž tak moc upnula na mateřství a dítě, že mému muži nezbývalo nic jiného než se upnout na práci. Rozešli jsme se v klidu a šli každý svojí cestou. Dodnes jsme dobří přátelé,“ zavzpomínala.

S tím druhým, hercem Miroslavem Etzlerem, to prý bylo úplně i něčem jiném a podle ní mělo spoustu výhod. „Byli jsme si navzájem pomocí a inspirací. Navíc jsme vedle sebe stáli právě v nejdůležitějším věku i pro naše čtyři dospívající děti. Bylo to převážně hezkých deset let Skončilo to, protože to tak mělo být a bylo to tak správně,“ nechala se slyšet Vilma a dodala: „Nic v mém životě se neděje pro nic za nic. V jádru jsem bojovník, ale všichni jsme se tehdy doma ocitli ve fázi velké únavy, v zápasu se silou, která byla silnější… Oba jsme natolik velcí profesionálové, že jsme si nemohli dovolit přetáhnout rodičovské starosti do své práce. Po rozumné úvaze došlo k rozchodu a ten byl paradoxně, navzdory veškeré té bolesti, nejlepším řešením.“

Nejhorší je bezmocnost

Kromě toho, že se jí v globálu v lásce až tak moc nedařilo, se musela herečka vypořádat i se závislostí své dcery na drogách. „Myslím si, že nás rodiče s dětmi na drogách spojuje trojice nejsilnějších emocí – strach, vina a bezmocnost. Dnes, po celém tom boji a raději potichu, aby mě nechytil za slovo některý z psychologů, si troufám říct, že děti na drogách spojuje také trojice nejsilnějších emocí – strach, vina a bezmocnost… Je nesmírně důležité soustředit se na své vlastní duševní síly, abyste vůbec byli schopní svému dítěti pomoct, ale především také sobě. Jinak se bezmocně hroutíte na sedadle smrti a za volantem sedí vaše dítě, které neslyší a nevidí, i kdybyste mluvili jako kněz.“ Nakonec udělala to, co radí všichni odborníci a co všem matkám nejvíc rve srdce – zabouchla před svou dcerou dveře. Dokázala to ale až po tisícovkách slibů a mnohých nevydařených pokusech o nápravu. „Byla to nevýslovná bolest, ale jediná možná pomoc,“ konstatuje s odstupem času. Nyní je konečně všechno zase na dobré cestě a její dcera studuje na Filozofické fakultě historii a dějiny umění.

Ví přesně, co nechce

Svoje dítě Vilma rozhodně neodsoudila, tím spíš, že si sama prošla svým vlastním peklem, když v pubertně podlehla závislosti na alkoholu. „Stejně jako ona jsem nemohla jinak,“ povzdychla si. V současnosti má nového přítele, potomka slavného českého hudebnického rodu Pavla Jakuba Rybu. Je s ním šťastná, trošku se ale bojí, aby to nezakřikla, a tak své city prý poměrně dlouho tajila i před ním. „Můj muž má se mnou nekonečnou trpělivost, protože jsem své city k němu tajila dlouho a zarputile. Oba už máme padesátku dávno za sebou, takže víme, co nechceme,“ dodala Vilma.

Čtěte také:

Prožil tři bouřlivá manželství, má tři děti, mladičkou milenku od Sáry Saudkové a... skútr. Jo a taky kdysi mlátil kritiky a hajloval. Dnes hraje v Národním... Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace