Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EXKLUZIVNĚ Válka o Popelku: Prodal národní poklad, ostře napadl režiséra ´princ´ s máslem na hlavě. Prý navíc za miliony. Obviňovaný Václav Vorlíček promluvil a řekl nám k tomu toto

31.12.2015
EXKLUZIVNĚ Válka o Popelku: Prodal národní poklad, ostře napadl režiséra ´princ´ s máslem na hlavě. Prý navíc za miliony. Obviňovaný Václav Vorlíček promluvil a řekl nám k tomu toto

Autor: TV Prima

Popisek: Režisér Vorlíček byl nedávno u Krause

Nejlepší obrana je útok. Zjevně tak pojal reakci na kritiku ‘princ‘ Pavel Trávníček, poté co média zveřejnila jeho nehorázný požadavek na honorář za účast na norské premiéře Tří oříšků pro Popelku. A režisér Václav Vorlíček, který je všeobecně známý svou slušností, to od něj pořádně schytal.

„Pan Vorlíček jel do Norska za miliony, neboť jel prodat Popelku. Prodávat národní poklad, to se nedělá... To už jako Češi nebudeme na nic hrdí,“ napsal podle Blesku Pavel Trávníček na sociální síti v reakci na kritiku, která se dneska na jeho hlavu, poté co vyšlo najevo, že za svou účast na norské premiéře obnovené, digitalizované legendární pohádky Tři oříšky pro Popelku požadoval od Norů honorář 10 000 dolarů. „Každý má svou cenu a Pavel ji za čtyřicet let své profese zná. Norové chtěli, aby pan Trávníček tři dny pracoval v Norsku zadarmo, taková nehoráznost,“ dodala k jeho manželka a manažerka Monika deníku Blesk. KrajskéListy.cz ji požádaly o vyjádření, paní Trávníčková však na dotaz, zaslaný e-mailem, doposud nereagovala, přestože si ho podle hlášení serveru přečetla již 26. prosince tři minuty před polednem.

Vorlíček točit nebude

Původně prý Norové chtěli, aby i jejich novou verzi pohádky natočil Václav Vorlíček osobně, s tímto nápadem ale u něj nepochodili. „Já jsem se zařekl, že už zimní film nebudu nikdy točit, takže jsem se měl na co vymluvit. Ale říkali, abych tedy dělal aspoň supervizi. Ptal jsem se, co by to znamenalo? Prý že bych tam byl jenom přítomen a dohlížel na natáčení. Ale to bych si připadal jako dráb, po kterém nějaký norský kolega pořád pokukuje, jestli to dělá dobře nebo špatně. Cítil bych se blbě a taky bych se nudil. Ale to bych musel být blázen, točit znovu film, který už jsem jednou natočil,“ komentoval pan Vorlíček norskou nabídku v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Souhlas Norové opravdu dostali

Spolupracovat na novém natáčení režisér tedy rozhodně nemíní, i když proti němu nic nemá. „K tomu jsem jim dal svůj souhlas. Proč by nemohli mít Norové svoji Popelku se svými herci, které mají rádi,“ řekl k tomu Václav Vorlíček KrajskýmListům.cz. A jak je to s těmi miliony, které podle Pavla Trávníčka shrábne do své kapsy? „Já jsem nic nikomu neprodal, to ani nemůžu. Navíc se oficiální jednání o právech zatím ani nekonala. Pokud ale za Popelku někdo shrábne nějaké miliony, určitě to nebudu já, ale majitel filmu, kterým je společnost Bonton,“ dodal Václav Vorlíček Do kritiky Trávníčkova nehorázného útoku se věren své slušnosti nepustil, požádal ale o kontakt. Prý si to s ním vyřídí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace