Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý moc rychle vyrostl a hraje si na intelektuála. A kluci z Nightworku si už servítky neberou. Proč si Vojta Dyk sám ničí kariéru? Prý za to může Tánička

31.12.2015
Prý moc rychle vyrostl a hraje si na intelektuála. A kluci z Nightworku si už servítky neberou. Proč si Vojta Dyk sám ničí kariéru? Prý za to může Tánička

Foto: Archiv

Popisek: Image arogantního intelektuála si podle mnohých Vojta Dyk nejspíš kope hrob

Svým chováním už kdekoho naštval, úspěšnou kapelu pohřbil a teď hrobaří na vlastní kariéře. „Škoda tý povahy, nemá smysl dělat, že to není," vyjádřili se Nightwork. Na jeho proměně prý má lví podíl partnerka. Nebo se snad konečně jenom odkopal?

Nad chováním, které předvádí zpívající fešák Vojta Dyk, zůstává rozum stát snad už úplně každému. Zpěvák, který měl našlápnuto na nejvyšší příčky žebříčku české muziky, jako by se rozhodl udělat vše pro to, aby upadl v zapomnění. A všichni z jeho okolí se shodují, že to s ním jde z kopce v posledních letech, od doby, co mu padla do náruče herečka Tatiana Vilhelmová. Že by mu po večerech dopřávala intenzivní kurzy netolerance, arogance a nezdvořilého chování?

Nightwork v době největší slávy

Nightwork v době největší slávy

Začal skákat, jak Táňa píská

Do „české královny arogance“, o sedm let starší a tehdy ještě pouze dvojnásobné matky Tatiany Vilhelmové, se Vojta Dyk zakoukal v roce 2011, v době největší slávy skupiny Nightwork, a již v té době se její člen František Soukup nechal slyšet, že z toho koukají jenom problémy. „Do jaké míry skupinu ovlivňuje? Myslím, že hodně. Každou skupinu rozloží ženský, tak to je,“ nechal se slyšet v jednom rozhovoru a na jeho slova začalo velmi brzy docházet.

Po dvou letech vztahu Táňa s Vojtou otěhotněla a následoval bleskový rozvod s filmovým producentem Pavlem Čechákem, aby Dykova syna Lojzíka nepřipsaly úřady podle zákona na jeho konto. Herečka tvrdila, že prostě najednou potřebovala svobodu. Jenže vzápětí vlastní slova popřela budováním hnízdečka lásky a těžce zaláskovaný Vojta přehodnotil priority. Na první místo postavil rodinu, všechno ostatní muselo stranou. Ani není divu, že se o něm začalo říkat, že mu mozek zatemnily hormony. Jenže mělo být ještě hůř.

S Táňou a synem Aloisem

S Táňou a synem Aloisem

Příliš rychle vyrostl?

Dyk vykročil na sólovou dráhu, kapela žila z podstaty, začala se živit převážně reklamou, fanoušky krmila hlavně remaky a nových písní bylo jako šafránu. Začalo se mluvit o Dykově plánovaném odchodu, v březnu 2013 však spekulace utnulo oznámení o chystaném tour. Z toho ale nakonec zbyl pouze jeden jediný koncert, po němž Nightwork oznámili odchod z hudební scény. Dyk sice pokračoval v budování sólové kariéry, jenže své chování stále častěji prošpikovával hvězdnými manýry, o nichž se začalo všeobecně tvrdit, že je odkoukává od své životní partnerky. Prý nejspíš příliš rychle vyrostl.

Poslední kapkou se stala scéna, kterou předvedl letos v září během živého přenosu charitativního večera České televize, který s Táňou moderoval. Jako vzteklý malý kluk trval na tom, že na pódium nevyjde, dokud sál neopustí všichni akreditovaní novináři. Start přenosu se blížil, produkce lítala jako zběsilá, a Vojta? Prý už jenom zbývalo, aby sebou praštil na zem a vztekle mrskal ručičkami a nožkami. Takový průšvih už se nedal utajit. „Ano, s panem Dykem byl velký problém. Překvapil všechny a mě také. Opravdu se velice všem novinářům omlouvám, s produkcí bylo vše domluvené a odsouhlasené. Nerozumím tomu, co se stalo,“ řekla později PR manažerka České televize Aneta Veselská.

Foto z přímého přenosu charitativního večera pro Konto bariéry

Foto z přímého přenosu charitativního večera pro Konto bariéry

Dál už to prý tajit nelze

Tentokrát už jeho chování nepřešli mlčením ani bývalí kolegové z Nigtworku. „Škoda tý jeho povahy, nemá smysl dělat, že to tak není, řachli jsme kvůli ní. To se nedá,“ napsali na Facebooku a druhý den přidali ještě drsnější komentář: „Fotka Vojty bez masky... Déle jsme to nemohli držet v tajnosti.“

Takhle vidí Dyka kluci z Nightworku

Takhle Vojtu vidí kluci z Nightworku

Přátelé i kritici se shodují, že si Dyk kope svým chováním umělecký hrob. V anketě Český slavík se propadl na deváté místo, bývalí kolegové si založili novou kapelu Horal, zpívat nebude příští rok ani s B-Side Bandem, protože se prý chce věnovat pouze nastudování hlavní role v Mši Leonarda Bernsteina. Zapomíná však, že mu jeden projekt masovou popularitu nezíská. A zázrak zřejmě nesvede ani v herecké branži. Sice má v novém filmu České televize Den štěstí hrát legendárního Petra Nováka, Petrovi fanoušci se ale začínají bouřit. „Dyk a Novák? Co je to za blbost!“ píše například v komentáři na jednom filmovém webu Kakofon. A populární šťoura Pavel Novotný na eXtra.cz dodává: „Dyk, který musí kvůli roli ještě pár kilo zhubnout, je přitom pravým opakem Nováka. Je asi o sedm metrů vyšší, je to klaďas takový, že Mirek Dušín je vedle něj islámský terorista… V reálu je Novákovi ve všem včetně fyzična podobnější asi desetkrát víc samotná Vilhelmová.“ Zřejmě je nejvyšší čas, aby se Dyk zamyslel, zda si svou novou image arogantního intelektuála intenzivně nebuduje předčasný konec kariéry.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace