Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Katarský princ je z toho venku. Ale... kontroverzní komentátor chválí soudkyni, nezletilé dívky byly prý už zkažené předtím, jinak řečeno mladistvé děvky. A princ je dobře platil

10.10.2015
Katarský princ je z toho venku. Ale... kontroverzní komentátor chválí soudkyni, nezletilé dívky byly prý už zkažené předtím, jinak řečeno mladistvé děvky. A princ je dobře platil

Autor: archiv

Popisek: Katarský princ Hámid bin Abdal Sání se svým právním zástupcem Josefem Lžičařem na archivním snímku

Sex s dětmi „pod zákonem“ katarskému princi v podstatě projde. Českou republiku bude mít sice napříště zakázanou, užívat si ale bude moci dál kdekoli na světě. Podle komentátora Jiřího X. Doležala je to v pořádku, protože nebyl tím, kdo kazí mládež, ale jen klientem zkažených nezletilých.

Katarský princ Hámid bin Abdal Sání čelil obvinění ze sexuálních styků s českými školačkami. Obžaloba ho vinila z kuplířství, pohlavního zneužívání, ohrožování mravní výchovy mládeže a svádění k pohlavnímu styku. Od roku 2000 do svého zadržení v září 2004 údajně udržoval v pražském bytě opakované sexuální kontakty s mladistvými i nezletilými dívkami, kterým za soulož poskytoval peníze. Obvodní soud původně Sánímu uložil v roce 2005 trest 2,5 roku odnětí svobody, tento rozsudek však následně zrušil pražský městský soud.

Mezitím Česká republika vydala po rozhodnutí tehdejšího ministra spravedlnosti Pavla Němce Sáního do Kataru, který ho ale již po dvou dnech propustil z cely a později stíhání zastavil s tím, že byl již dostatečně potrestán českou vazbou. Sání byl dříve obviněn ze zaplacených sexuálních styků s celkem patnácti dívkami. Po amnestii exprezidenta Václava Klause ale soudy musely zastavit trestní stíhání pro šest z těchto skutků. Zbylé nyní znovu projednal soud.

Verdikt hodný krále Šalamouna

Až tento čtvrtek pražský soud ve věci vilného monarchy konečně rozhodl – soudkyně Fialová vynesla ‘šalamounský‘ rozsudek 11 měsíců a 8 dní, tedy přesně tolik, kolik si Sání již odseděl v české vazbě. Státní zástupce Kamil Švec, který pro obžalovaného požadoval tříletý trest, poté překvapivě označil verdikt za racionálně zdůvodněný a kompromisní a prozatím prý není rozhodnut, zda se odvolá. Se soudkyní souhlasil mimo jiné i v tom, že od spáchání činů k nynějšímu vynesení rozsudku uplynula opravdu mimořádně dlouhá doba, a podle něj je otázkou, kdo vlastně zavinil, že se případ řeší až nyní.

S rozsudkem je spokojen i obhájce pohádkově bohatého arabského gentlemana Josef Lžičař. Co na tom, že nejmladším dívkám ještě nebylo ani patnáct. U soudu advokát argumentoval tím, že byly z rozvrácených rodin a že by slušné dívky se sexem za úplatu nesouhlasily. Na tyto argumenty sice soudkyně Fialová nepřistoupila, připustila však, že si děvčata opravdu vydělala „slušné peníze“, nejvíc 180 000 korun.

Soudkyně nepodlehla módní vlně

„Rozhodnutí soudu zjevně zohlednilo skutečnost, že Sání v podstatě nic až zas tak moc trestuhodného nedělal. Skutečně souložil s nezletilými, jež ovšem k sexu nenutil, nýbrž přesvědčoval penězi. Takže nebyl tím, kdo kazí mládež, ale jedním z řady klientů již samovolně zkažených nezletilých. A na tom podle mne není nic tak špatného, aby musel chudáka prince někdo dusit,“ konstatuje ironicky Doležal. Poukazuje na to, že se kauza jaksi zvrhla v posuzování případu jako obchodní transakce a věk dívek se stal až druhotným problémem. A tak vlastně všechno dobře dopadlo.

„Česká justice se nakonec nepropůjčila k nějakému mediálně vděčnému honu na pedofily, protože s pedofilií či ohrožováním mravní výchovy dětí nemá ta causa mnoho společného,“ dodává. Navíc prý soudkyně projevila obrovskou odvahu, nepodlehla módě a nedala katarskému chlípníkovi pořádný flastr. Bez ohledu na to, že vymahatelnost trestu je u prince, dlícího v Kataru, velmi malá, mohl mu nepodmíněný trest celoživotně ztížit cestování. Díky rozsudku však bude stažen mezinárodní zatykač, takže „mlůže pokračovat v cestování do dalších zemí, oplývajících lepými děvčaty s pohostinnými klíny,“ dodává Doležal.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace