Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Psí dieta Terezy Brodské, aneb navrch femme fatale, vespod supermáma a supermanželka. Co o ní ještě nevíte? Tajnosti slavných

30.01.2015
Psí dieta Terezy Brodské, aneb navrch femme fatale, vespod supermáma a supermanželka. Co o ní ještě nevíte? Tajnosti slavných

Foto: Original Communications

Popisek: Herečka Tereza Brodská má prý velmi vřelý vztah k jídlu, přesto se doslova ztrácí před očima. Proslýchá se, že na ni stále častěji doléhají deprese, které zdědila po slavném otci. Naposledy jsme ji viděli před čtyřmi lety v seriálu Dokonalý svět, od té doby na další velkou roli čeká.

Ačkoliv by to do půvabné herečky s ideálními mírami málokdo řekl, má velmi kladný vztah k jídlu. Miluje nejrůznější sladké a slané pochoutky a plným douškem si je užívá každoročně i během vánočních svátků. Jak je možné, že to na její postavě není znát?

Křehká Tereza drží osvědčenou ‘psí dietu‘. Jako panička dvou temperamentních psíků totiž nesmí nikdy zahálet. Pravidelné venčení v čilém tempu vydá za hodiny v posilovně. Díky tomu se herečka vůbec nemusí v jídle omezovat. „Před svátky na žádné diety ani speciální režim nenajíždím. Šlo by mi to asi jen těžko, protože mám k jídlu veskrze pozitivní vztah. Jsem velký gurmet ve spojení s gurmánem, což je doslova zabijácká kombinace.Podobně to má i celá moje rodina, a tak jsou největší svátky roku nejen ve znamení společného setkávání, ale i hodování,“nechala se slyšet na finálovém večeru charitativního projektu „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“.

Hereččina fenka Elsa je pořádná divoška

Hereččina fenka Elsa je pořádná divoška...

Svérázná trenérská dvojka

Mohlo by se zdát, že u herečky doma následuje v lednu hubnoucí šílenství, ale není tomu tak. Váhu moc řešit nemusí, protože přijaté kalorie vykompenzuje aktivním pohybem při vydatných procházkách, které dopřává svým čtyřnohým miláčkům. Konrád, kuriózní kříženec plemen husky a čivava, a lovecká fena Elsa si je opravdu užívají.

...a prohnat paničku umí i droboučký Konrád, i když na to na první pohled nevypadá

...a prohnat paničku umí i droboučký Konrád, i když na to na první pohled nevypadá

„Na procházku se psy chodím třikrát denně, takže všechny jídelní prohřešky hravě vychodím. Snažím se, aby náš jídelníček byl pestrý, plný ovoce a zeleniny, ale nakonec to stejně vždy vyhraje tradiční svíčková,“ přiznává herečka.

Dětství o několika dějstvích

Jako divadelní představení se odehrávalo Terezino dětství – i ono mělo několik dějství. To první bylo nejkratší. Po narození se v náruči slavné matky Jany Brejchové téměř neohřála, protože populární herečka šla z jedné role do druhé stejně jako o dvacet let starší otec Vlastimil Brodský. Oba se obávali, že péči o dítě nezvládnou, a jen několikaměsíční Terezka putovala k Janině sestře Blance.

V sedmi letech se její život poprvé obrátil vzhůru nohama, když si ji rodiče konečně vzali k sobě nastálo. „Jenže nějaká chytrá hlava přišla na to, že bych se teď naopak neměla vídat s tetou a jejími dětmi, snad abych si od nich dokonale odvykla. Trvalo to rok a bylo to kruté. Mám v životě pár takových temných míst, kdy se všichni zúčastnění chovali naprosto nelogicky. Včetně mě,“ vyprávěla v jednom rozhovoru Tereza.

Jako matka se už Tereza ocitla na vedlejší koleji - plnoletý syn Samuel již už prý nepotřebuje

Jako matka se Tereza ocitla na vedlejší koleji - plnoletý Samuel již už prý nepotřebuje

Otec versus macech

Když jí bylo třináct, rozsypal se jí domov podruhé. Jana Brejchová se zamilovala do kolegy Jaromíra Hanzlíka, rozvedla se a Terezu přesunula prakticky ze dne na den do bytu svého nového partnera. „On si nepřeje už být jmenován, tak mu říkám macech,“ svěřila se Brodská před časem ve Všechnopárty Karlu Šípovi. „Bylo to fakt drsný! On se totiž rozhodl, že toho rozmazlenýho fracka převychová,“ řekla Tereza a k dobru dala pár neuvěřitelných historek: „Třeba si mě vzal na pohovor a řekl: Terezo, takhle to dál nejde, tady mi vyplníš jeden papír. A tam stálo: Já, Tereza Brodská, slibuji, že ode dneška budu zhasínat v koupelně, i když ji opustím jen na tři minuty. A podepsat. A za měsíc mi dal zase jiný lejstro,“ líčila zkoprnělému Šípovi.

Po rozvodu rodičů zase pro změnu zhruba rok neviděla otce. „Dnes ani nechápu, proč jsem pro to sama nic neudělala, že jsem si to nějak nevytrucovala,“ prozradila v jednom rozhovoru. S Hanzlíkem sice válčila, s odstupem času ale připustila, že to myslel dobře. „Dnes naopak vidím, že po mně chtěl spoustu rozumných věcí a přispěl k tomu, že jsem se osamostatnila. Snad jen ta forma nemusela být tak autoritativní. Dokonce jsem se odstěhovala z jeho bytu do maminčina, za což jí dodnes vděčím,“ připustila.

Utajené manželství

Dlouho ani hereččini fanoušci netušili, že se poprvé vdávala již v jednadvaceti letech. Jejím tehdejším vyvoleným byl o tři roky starší student FAMU, dnes producent a režisér česko-španělského původu Jordi Niubó. Manželství sice vydrželo pouze čtyři roky, bývalí partneři však zůstali dobrými přáteli, občas se vídají a dokonce spolupracují i na různých projektech.

Hereččiným prvním manželem byl režisér česko-španělského původu Jordi Niubó

Tereziným prvním manželem byl režisér Jordi Niubó

„Vdávala jsem se v květnu, kdy jsou svatby zakázané, v černých šatech, a večer jsem šla hrát s Jirkou Bartoškou Havlovu hru Largo Desolato,“ prozradila Tereza před časem serveru Blesk.cz. Bývalá láska ji zřejmě inspirovala, protože se po odchodu ze seriálu Ulice začala také věnovat režírování dokumentů. Natočila dokumentární film o lidech, pohybujících se v oblasti gastronomie.

Štěstí na druhý pokus

Tři roky po rozvodu se herečka provdala za fotografa Herberta Slavíka, s nímž má dnes již osmnáctiletého syna Samuela. I o šest let starší Herbert se ženil podruhé, z prvního manželství má dospělou dceru. Proslýchá se, že po letech soužití si už manželé žijí tak trochu každý po svém. Slavík tráví hodně času v zahraničí, kam vyráží za prací, a bývá často vídán po pražských kavárnách s mladými slečnami. Snad jsou opravdu jen fotomodelkami, s nimiž spolupracuje.

S manželem Herbertem Slavíkem

S manželem Herbertem Slavíkem

Společně se na veřejnosti neukázali již delší dobu, což ale není nic neobvyklého, protože především Tereza společenské akce právě nevyhledává. Navíc se stará o nemocnou maminku, za níž jezdí do léčebny za Prahu. „Rodina mě už moc nepotřebuje. Sam je velký a samostatný, má svoje zájmy...“ posteskla si herečka, kterou navíc trápí nedostatek pracovních příležitostí. Její poslední velkou rolí byla před čtyřmi lety šéfredaktorka Andrea v seriálu televize Nova Dokonalý svět, od té doby na další větší příležitost herečka marně čeká. Není tudíž divu, že na ni prý občas zaútočí deprese, které mají v rodině a jež stály život jejího otce Vlastimila Brodského, a tak se alespoň snaží všemožně zaměstnat. Věnuje se tanci, úspěšně absolvovala sommeliérský kurz… Stát se víceméně osamělou ženou v domácnosti pro ni zkrátka není to pravé ořechové. „Nechci svými problémy obtěžovat okolí...“ prohlásila okatá brunetka, která byla vždy plachá a hodně uzavřená. Nyní se ale zřejmě uzavírá do sebe stále víc.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace