Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Oběť rozřezal a nacpal do popelnic, přesto je vinou soudce na svobodě. Známe jeho jméno! Co s ním provede ministryně Válková?

13.09.2014
Oběť rozřezal a nacpal do popelnic, přesto je vinou soudce na svobodě. Známe jeho jméno!  Co s ním provede ministryně Válková?

Foto: praha.eu

Popisek: Nález rozřezaného ženského těla v třídírně odpadů vyvolal v Praze letos v červenci paniku. Obviněný z vraždy se sice přiznal, vinou procesního pochybení soudce však byl propuštěn z vazby. Ilustrační foto

KRIMI Další brutální vrah pobíhá na svobodě, přestože ubodal a rozřezal svou oběť a její tělo naházel do kontejnerů. Soudce totiž udělal chybu a nebylo to poprvé! Zasáhne konečně ministryně spravedlnosti Helena Válková?

Vinou procesního pochybení soudce byl propuštěn z vazby čtyřiatřicetiletý Ukrajinec, který ubodal sousedku, protože nechtěla, aby si hrál na jejím počítači. Její tělo pak chladnokrevně rozřezal a části nacpal do popelnic. Ostatky oběti byly nalezeny letos v červenci ve dvou třídírnách odpadů v Praze. Pachatel se k hrůznému činu přiznal a hrozí mu až 18 let odnětí svobody. Přesto nebude čekat na rozsudek ve vazební věznici. Důvod? Soudce Obvodního soudu pro Prahu 10 Ondřej Lázna zřejmě dostatečně nezvládá svoji práci!

Spěchal soudce na kávičku?

I když jsou i soudci jenom lidé, tak závažné chyby by rozhodně dělat neměli. Proto jsou také velmi dobře placeni z peněž daňových poplatníků. Podle informací, které zveřejnily televize Nova a Prima, však tentokrát soudce Lázna zřejmě kamsi velmi spěchal, a tak rozhodl o vzetí obviněného do vazby, přestože v soudní síni chyběl jeho obhájce. Svůj postup poté vysvětloval tím, že mu času na cestu k soudu poskytl více než dostatek. „Myslím, že ta hodina na to, aby přišel, je opravdu dost,“ řekl reportéru televize Nova. Jenže obhájce proti rozhodnutí podal stížnost a uspěl.

Vazbu pro obviněného soud zdůvodnil soudce Lázna obavou, že by mohl utéct a vyhýbat se trestnímu řízení. „Že byl obviněný propuštěn z vazby, komplikuje kriminalistům situaci, jelikož s mužem ještě nejsou hotovy všechny potřebné úkony,“ upozornil na vážnost jeho procesního pochybení mluvčí policie Jan Daněk.

Agresivní závislák je na svobodě

Zpočátku prý obviněný v České republice pracoval, brzy se ale stal závislým na počítačových hrách. Kvůli nedostatku peněz pak údajně přišel o připojení k internetu, a tak zneužil situace, když ho sousedka poprosila, aby jí vyměnil zámek u dveří do bytu, a pořídil si kopii klíčů. Pak prý k ní chodil do bytu hrát hry, když nebyla doma. Jenže jednoho dne se žena nečekaně vrátila domů a nachytala ho. V hádce pachatel údajně svou krajanku ubodal, poté její tělo chladnokrevně rozřezal a vyhodil do kontejnerů jako odpadky.

Muž údajně vraždil v Řehořově ulici v Praze 3, ve staré žižkovské zástavbě, která se nachází poblíž pražského hlavního nádraží. Jednotlivé části ženina těla pak odvezly popelářské vozy do dvou třídíren odpadu v obvodech Prahy 9 a 10, proto o případu rozhodoval v přípravném řízení Obvodní soud pro Prahu 10. Nyní je na svobodě, přestože hrozí nebezpečí, že by mohl uprchnout z České republiky. Navíc je nejspíš bez prostředků, takže by se mohl dopouštět další trestné činnosti.

Bude soudce potrestán?

„Chápu, že to není dobrá situace,“ dodal k případu soudce Ondřej Lázna. Otázkou zůstává, jak si srovná se svým svědomím, pokud se obviněný dopustí dalšího trestného činu, nebo dokonce někomu dalšímu ublíží. Navíc to není poprvé, co Lázna udělal chybu. Již jednou Lázna již jednou čelil kárnému řízení, když poslal do vazby ženu, která se řádně omluvila kvůli nemoci. Tehdy ale svůj post uhájil. Situací se rozhodně bude zabývat ministryně spravedlnosti Helena Válková, zatím ale nechtěla předpovídat, na čí straně je chyba a zda soudci Láznovi hrozí další kárné řízení.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
krimi,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace