Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Napospas osudu nechal Ivetina kocourka sobecký Rychtář. Co si Ťupík počne v prázdném domě? Vdovec zatím vyrazil k bývalé ženě...

28.08.2014
Napospas osudu nechal Ivetina kocourka sobecký Rychtář. Co si Ťupík počne v prázdném domě? Vdovec zatím vyrazil k bývalé ženě...

Autor: archiv

Popisek: Po fence Gejše dostihl krutý osud i Ivetina kocourka Ťupíka. Bezcitný Rychtář ho nechal napospas v uzamčené uhříněveské vile

Krutý osud potkal dalšího mazlíčka zesnulé Ivety Bartošové. Poté co odešla na věčnost její fenka Gejša, ponechal nyní kocourka Ťupíka jeho osudu v opuštěném domě naštvaný Rychtář. Ať se prý Štaidl postará! Co si opuštěný kocourek počne?

Téměř celé čtyři měsíce zůstával kontroverzní vdovec Josef Rychtář dál v domě, v němž mu nepatří ani klika od dveří. Zprvu se vymlouval na péči o nemocnou psí stařenku Gejšu, která ztrátu paničky nesla velmi těžce. Po Gejšině smrti mu však výmluvy došly, a tak si v úterý posbíral v uhříněveské vile svých pět švestek a v závěsu se svým věrným přílepkem, zvukařem Standou, se vrátil k nemalé „radosti“ své exmanželky Dariny do Říčan. Že v Uhříněvsi nechal opuštěného Ivetina kocourka Ťupíka, ho ani trochu netrápilo. „Dnes od nás dostal naposledy najíst. Já jsem požádal pana Štaidla, aby se o kocourka staral,“ řekl pro televizi Barrandov.

Kočky pláčou v úkrytu

Se ztrátou paničky se Ťupík přece jen vyrovnává mnohem snáz než fenka Gejša, jako správný kocour je totiž mnohem více fixovaný na prostor, v němž žije, než na člověka. Na rozdíl od psa totiž není na svého majitele stoprocentně odkázán, když by náhodou do misky nic nespadlo, jako správný lovec se o sebe rozhodně dokáže postarat. Už za zpěvaččina života Ťupík rád vyrážel na dlouhé kočičí výpravy, domů se vracel, jak ho napadlo, a nejspíš má v Uhříněvsi slušnou řádku potomků.

Domov Ivetina kocourka zeje nyní prázdnotou. Co si opuštěný Ťupík počne?

Domov Ivetina kocourka zeje nyní prázdnotou. Co si opuštěný Ťupík počne?

Ivetino zmizení z domova, napjatá atmosféra a bouřlivé výlevy emocí však neunikly ani jemu. Zmizel jako pára nad hrncem a několik dní po Ivetině sebevraždě nebyl k nalezení. Rychtář, který zřejmě o kočičí psychice nic neví, to pochopil tak, že s Ťupíkem vlastně o nic nejde, že je kocourovi úplně jedno, jestli se o něj postará, či nikoli. Kocourkův žal jako by neexistoval.

I pes má jenom jedny nervy

Své si s Ivetou Bartošovou užila i Gejša. Třináctiletá fenka rhodéského ridgebacka měla podlomené zdraví a neustálý strach o nervově labilní paničku ji velmi vyčerpával. S Ivetou totiž prožila dva její pokusy o sebevraždu. „Nemohla jsem si odemknout, Iveta nechala klíče zastrčené v zámku zevnitř. Za dveřmi jsem slyšela nezvykle neklidnou Gejšu, proto mi hned bylo jasné, že se muselo něco vážného stát. Naštěstí se Gejša naučila otevírat dveře, a protože nebylo zamčeno, pustila mě dovnitř. Našla jsem ji až v horním patře v její pracovně,“ popsala Ivetina bývalá chůva Golda Dvořáková chvíle hrůzy, které Gejša zažila při zpěvaččině druhém pokusu o sebevraždu. Ještě horší zážitek pro fenku znamenal třetí pokus, kdy si Bartošová chtěla podřezat žíly ve vaně. „Gejša potom obcházela koupelnu obloukem,“ prozradila médiím chůva.

Žal po Ivetině smrti stařičkou Gejšu tak oslabil, že se v jejím tělíčku rozbujel agresivní zhoubný nádor

Žal po Ivetině smrti stařičkou Gejšu tak oslabil, že se v jejím tělíčku
rozbujel agresivní zhoubný nádor

Zpěvaččino definitivní zmizení z jejího života pak odstartovalo u Gejši agresivní rakovinné bujení. První operaci ještě přežila, do měsíce však narostl nádor další. Uspávací injekce, kterou dostala pouhé tři měsíce po Ivetině sebevraždě, pro ni znamenala vysvobození. Poté, co vydechla naposledy, Josef Rychtář jí vlastnoručně vykopal hrob na zahradě domu v pražské Uhříněvsi. Podrobnosti o Gejšině smrti čtěte ZDE.

Láska skončila v igelitce

Šaty, boty, holicí potřeby… ve vile Ivety Bartošové se včera konalo velké balení. Dorazili i nevlastní bratři Artura Štaidla, z nichž jeden je zároveň jeho právním zástupcem. Prošli celý dům, zkontrolovali, zda je v pořádku trezor, zapsali si stav elektroměru… A pak už jen převzali klíče od Josefa Rychtáře, zatáhli žaluzie, pozamykali všechny dveře. S Ivetiným domem jako by symbolicky definitivně ukončili i její nepříliš šťastnou životní etapu v Uhříněvsi.

Arturův nevlastní bratr Jiří Štaidl má na starosti dědictví po Ivetě Bartošové

Arturův nevlastní bratr Jiří Štaidl má na starosti dědictví po Ivetě Bartošové

Od této chvíle ž Rychtář nemá v domě tragicky zesnulé zpěvačky co pohledávat, a tak popadl igelitku, do níž nacpal urnu s Ivetiným popelem a pár povadlých kytek, a vyrazil do jediného domova, který mu zbyl – do říčanského domu exmanželky Dariny, z nějž mu stále podle zákona patří tzv. ideální šestina. V závěsu ho následoval jeho věrný nohsled Standa, zvukař a švagr v jedné osobě, obtížený zásobami a pet lahvemi s pivem.

Bujarý mejdan a výhrůžky

Stalo se tak skutečností, z čeho měla Rychtářova exmanželka panickou hrůzu. V mafiánském kloboučku a s lahví tvrdého v ruce nakráčel Rychtář se synem Janem a Standou do jejího domova. Hned se začal chovat jako pán zeměkoule. Kumpáni si uspořádali na zahradě bujarý mejdan, při němž jim asistovala Rychtářova sestra Jarmila. Na celé okolí vyřvávaly Ivetiny hity, nejspíš aby sousedé vzali na vědomí, že vdovec oslavuje velkolepý návrat. „Zpěvačku Ivetu Bartošovou jsme měli rádi, ale že bychom museli její písničky poslouchat takhle po večerech, to zrovna ne," postěžoval si jeden z nich médiím.

S přibývajícími hodinami a narůstající hladinkou alkoholu v krvi se v „pánovi domu“ zřejmě začaly znovu probouzet agresivní nálady. Exmanželka mu šla pro jistotu z cesty, a tak svůj hněv obrátil proti mladšímu synovi a vydal zákaz – do domu v Říčanech nesmí vkročit! „Táta mi zaslal SMS, ve které mi zakazuje přijít do domu v Říčanech. Nemáme teď dobré vztahy,“ prozradil Blesku Josef Rychtář junior. Co mu otec napsal? Čtěte: „Odhlaš se z Říčan, odmítám za tebe platit stočné! Nebydlíš tam a nic tam, ty dobytku, nemáš! Tebe, ty hovado, nechci v Říčanech vidět. Nic sis tam nedal, žebráku línej! Ty zksyne, chcípni někde jako pes!“

Do Říčan se Rychtář vrátil ve stylu sicilského mafiána a hned začal řádit

Do Říčan se Rychtář vrátil stylem sicilského mafiána a hned začal řádit.
Zvukař Standa a syn Jan mu opět oddaně asistovali

Podle psycholožky Martiny Kovářové jsou agresivní projevy, související s popíjením, projevem raného stadia závislosti na alkoholu. „V případě pana Rychtáře jsou tyto stavy ještě podporovány hystriónskou poruchou osobnosti, která u něj již byla diagnostikována. Pravděpodobně je jen otázkou času, kdy se opět uchýlí k násilí,“ konstatuje psycholožka a dodává: „Pokud mu takzvaně přijde do rány slabý protivník, může se opravdu stát nebezpečným. Paní Darině bych doporučila, aby si raději našla jiné bydlení, dokud se jí nepodaří Rychtářovo užívání části domu ukončit.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace