Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bartošovou následovala na onen svět její fenka Gejša. V okamžiku smrti byla zpěvačka pod vlivem alkoholu a léků, prokázala to soudní pitva. Co ještě vyšlo najevo?

02.08.2014
Bartošovou následovala na onen svět její fenka Gejša. V okamžiku smrti byla zpěvačka pod vlivem alkoholu a léků, prokázala to soudní pitva. Co ještě vyšlo najevo?

Foto: archiv

Popisek: Ivetina jediná opravdová láska bez jakýchkoli podmínek, třináctiletá fenka rhodéského ridgebacka Gejša, odešla po pouhých třech měsících za svou paničkou

Čtvrt roku po tragické sebevraždě Ivety Bartošové zpěvačku následovala i její milovaná Gejša. Současně vyšly najevo i podrobnosti z pitevní zprávy. Vstříc smrti vykročila Iveta pod vlivem alkoholu a antidepresiv. Co odhalil patolog?

Přesně tři měsíce po sebevraždě Ivety Bartošové ji následovala na onen svět i její milovaná fenka Gejša, které se po paničce moc stýskalo. Záhy po tragédii ji postihl nádor mléčné žlázy, operaci zvládla dobře. Jenže do měsíce se objevil nádor nový a veterinář vyslovil obavu, že by třináctiletá fenka rhodéského ridgebacka další chirurgický zákrok nepřežila. Přesně tři měsíce po smrti své paničky pak začala silně krvácet. „Táta ji musel okamžitě odvézt na kliniku. Měla silné bolesti. Veterinář rozhodl, že už není jiné řešení,“ prozradil médiím Rychtářův syn Honza.

Stres, způsobený ztrátou milované paničky, zřejmě uspíšil i agresivní smrtelné onemocnění její milované Gejši

Stres, způsobený ztrátou milované paničky, zřejmě uspíšil i agresivní smrtelné
onemocnění její milované Gejši

Laboratoř odhalila pravdu

Zpěvačka Iveta Bartošová zemřela po přímém střetu s lokomotivou příměstského vlaku 29. dubna 2014 v 11:29 v pražské Uhříněvsi, nedaleko železničního přejezdu. Zranění, která při devastujícím nárazu utrpěla, nebyla slučitelná se životem. Její tělo bylo tak drasticky poškozeno, že pracovníci pohřební služby doporučili příbuzným a blízkým, aby se na ni vůbec nedívali a v žádném případě ji nepohřbívali v otevřené rakvi. Pohled na její obličej by jim totiž mohl způsobit trauma. Teprve nyní však unikly navenek podrobnosti z pitevní zprávy, dokumentující nejen rozsah zranění, ale také aktuální stav Ivetina organismu v okamžiku smrti.

Po srážce s vlakem nebylo možné Bartošovou identifikovat podle obličeje, protože byl úplně zdeformovaný. Podle zdroje deníku Aha měla navíc amputované prsty na dolních končetinách. Ostatní části těla nebyly střetem s vlakovou soupravou vážně poškozeny, patolog konstatoval jen zhmožděniny a oděrky. Oficiálně zpěvačku identifikoval syn vdovce Josefa Rychtáře podle fotografií, na nichž byly její ruce a jizva na břiše. Nedílnou součástí pitvy jsou však i laboratorní rozbory, které potvrdily, o čem Ivetini přátelé i veřejnost doposud pouze spekulovali – v okamžiku smrti opravdu byla pod vlivem alkoholu a antidepresiv!

V okamžiku střetu s vlakovou soupravou byla Iveta pod vlivem alkoholu a antidepresiv

V okamžiku střetu s vlakovou soupravou byla Iveta pod vlivem alkoholu a antidepresiv

„V krvi zemřelé se našlo i menší množství alkoholu – 0,38 promile – vypadalo to na zbytkový alkohol, jaký bývá v krvi nalezen po bujarém nočním večírku,“prozradil tajný zdroj deníku Blesk. „Pitva prokázala, že Bartošová byla pod vlivem tlumících léků – z řady benzodiazepinů, které užívají pacienti na deprese.“ V příbalových letácích těchto léků je zdůrazněno, že při léčbě je požívání alkoholu přísně zakázáno. Všichni lékaři na tuto skutečnost své pacienty důrazně upozorňují, stejné varování automaticky znovu zdůrazňují lékárníci při jejich vydávání, které je možné pouze na recept, vystavený odborným lékařem. Kombinace antidepresiv s alkoholem je totiž zaručenáou cestou do pekel, protože alkohol jejich účinky výrazně zesiluje a může vyvolat i opačnou reakci – namísto toho, aby pacientovi od deprese ulevily, jeho stav mnohonásobně zhorší.

Podvedená matka

Přestože Iveta stále dokola opakovala, že svůj boj s alkoholem vyhrála, pitva prokázala krutou pravdu – buď sáhla po láhvi večer před smrtí, nebo si dala „na kuráž“, než vykročila na svou poslední cestu ke kolejím. Zjištěná fakta velmi otřásla zpěvaččinou matkou Svatavou. „Ještě začátkem dubna mně napsala SMS a ujišťovala, že alkohol nepije a nebere utišující léky. Jako dceři jsem jí to chtěla věřit, ale ve skrytu duše jsem určitou pochybnost měla. Ona i s panem Rychtářem mi do telefonu celou dobu lhali a zapírali skutečnost,“ řekla zdrcená paní Bartošová médiím.

S maminkou Svatavou. Pravdu o svém zdravotním stavu jí zpěvačka tajila, zřejmě ji nechtěla trápitS maminkou Svatavou. Pravdu o svém zdravotním stavu jí zpěvačka tajila, zřejmě ji nechtěla trápit

Největším strašákem Ivetiny matky byla cirhóza jater, kterou její dcera již údajně trpěla. Vražedné nemoci se u dcery obávala především po událostech loňského léta, kdy byla Iveta vlivem „láskyplné péče“ svých mužů včetně Josefa Rychtáře v doposud nejhorším stavu. „Až po té tragédii jsem zjistila, že mi všichni lhali. V osobní rovině život bohužel (Iveta) zvládnout nedokázala,“ dodala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace