Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rychtář má zaplatit tři miliony za fotky Ivety a jejího záhadného průvodce na místo sebevraždy. Co na to psycholožka a policista? Čtěte

29.06.2014
Rychtář má zaplatit tři miliony za fotky Ivety a jejího záhadného průvodce na místo sebevraždy. Co na to psycholožka a policista? Čtěte

Autor: archiv

Popisek: Kauza anonymního dopisu má prý pokračování. Za fotografie Ivety Bartošové a jejího průvodce, zhotovené cestou na místo sebevraždy, prý jejich majitel požaduje miliony.

Kauza anonymního dopisu, v němž vyděrač oznámil vdovci Josefu Rychtářovi, že má fotky z cesty Ivety Bartošové a jejího průvodce na místo sebevraždy, má pokračování. Rychtář dal médiím k dispozici záznam rozhovoru s vyděračem.

O údajné existenci šokující série snímků zkrvavené Ivety Bartošové a cizince, který ji odvádí na místo sebevraždy u kolejí v pražské Uhříněvsi, jsme vás informovali před pár dny. Údajně je zhotovila fotopast naštvaného majitele vypleněného kurníku, který měl políčeno na kunu záškodnici. Podrobnosti najdete ZDE.

Anonym nabídl nejznámějšímu českému vdovci Josefu Rychtářovi podrobnosti a přislíbil mu předání fotografií, pokud se mu ozve na uvedené telefonní číslo. Rychtář tvrdil, že se nedovolal, teď přišel s tvrzením, že se mu to po pár dnech nakonec přece jen povedlo. A co se dozvěděl?

Kdo dá víc

Rychtář by prý dal za odhalení identity neznámého průvodce, který zachytil Ivetu Bartošovou v doprovodu neznámého muže, snad všechno na světě, jeho finanční možnosti však nejsou neomezené. Vyděrač mu však oznámil, že rozhodně nejde o kdejakého nýmanda, tvář zpěvaččina průvodce je prý naopak hodně známá, a tak ho majitelé snímků kontaktovali také. „Prý jim za ty snímky nabídl něco kolem tří milionů korun. Takovou částkou já ale rozhodně nedisponuji,“ posteskl si nešťastný Rychtář Blesku.

Vdovec prý doufá, že si anonym nevymýšlí a série fotografií opravdu existuje. Vyděračům prozatím odpověděl, že si to musí ještě promyslet. S další svou kauzou se opět obrátil na policii, ta se však podle jeho tvrzení od problému distancovala. Alespoň prozatím. A tak přepis záznamu svého údajného telefonátu s neznámým, který se prý představil jako Renda, dal Josef Rychtář k dispozici médiím.

Vydírání, nebo další kapitola románu?

Podle psycholožky Martiny Kovářové se dalo očekávat, že se z mediální vichřice, kterou kolem sebe Josef Rychtář po tragické smrti své ženy rozvířil, pokusí někdo něco vytěžit pro sebe. „Stejně tak je ale možné, že se jedná o druhou kapitolu románu, který si pan Rychtář vyfabuloval. První dějství s anonymním dopisem totiž zřejmě nesplnilo jeho očekávání, veřejnost se jeho osobě, prahnoucí po publicitě, určitě nevěnovala s očekávanou intenzitou,“ říká psycholožka a dodává: „Znamenalo by to, že by pan Rychtář definitivně ztratil kontakt s realitou. V tom případě by nutně potřeboval odbornou pomoc.“

Údajný anonym, v němž neznámý nabídl Rychtářovi fotografie Ivety a neznámého muže cestou ke kolejím

Údajný anonym, v němž neznámý nabídl Rychtářovi fotografie Ivety a neznámého muže cestou ke kolejím

Nebezpečná by ale mohla být i varianta, že Josef Rychtář skutečně mluví pravdu. Mohl by spadnout do víru vyděračských požadavků, v němž by se mohl utopit. To se však našemu spolupracovníkovi z řad policie nezdá pravděpodobné. „Od vydírání, navíc takových rozměrů, by policisté určitě nedali jen tak ruce pryč, obzvlášť když vyšetřování sebevraždy paní Bartošvé stále ještě nebylo uzavřeno. Jistě by se do akce zapojili a snažili by se pachatele vypátrat v součinnosti s oznamovatelem. V tom případě by ale pan Rychtář rozhodně nemohl informovat média,“ říká policejní důstojník, který si nepřeje být jmenován.

Rozhovor s vyděračem

Toto je přepis údajného rozhovoru Josefa Rychtáře a neznámého muže, který požaduje za vydání snímků tři miliony korun:
Rychtář: Přišel mi dopis, kde se uvádí, abych volal na toto číslo, že mi můžete poskytnout fotografie z tragické smrti mé zesnulé ženy.
Neznámý: To je, bohužel, pravda.
Rychtář: To je pravda, jo? Tak abychom se domluvili, jaké máte představy? Co ode mě chcete? Na rovinu, já chci vědět, jestli ty fotky skutečně existují. Jestli mi je chcete předat, nebo... Pokud bych do toho mohl vnést světlo a znal viníka, který by na tom měl jakýkoliv podíl...
Neznámý: Takhle, ty fotky nejsou ode mě, já to jen zařizuju kamarádovi, kterej je čirou náhodou pořídil. Je to amatérský přírodovědec a povedlo se mu je nafotit. Původně jsme je chtěli poslat vám bez čehokoliv, ale povedlo se nám najít člověka, kterej...
Rychtář: Jestli tomu dobře rozumím, toho člověka, který doprovázel Ivetu na ty koleje toho osudného dne.
Neznámý: Ano. S tím, že se ho zeptáme, co na to říká. On nám okamžitě začal nabízet peníze. Jak bylo v tom dopise nebo v tý esemesce vlastně, že nabízí dva a tři čtvrtě milionu, tak je to určitě on, protože už to zvýšil na tři miliony.
Rychtář: Tak to asi bude vážná věc, pokud to bude schopen dát, tak má pravděpodobně obavy a strach z toho, aby nebyl zveřejněn, pokud to tak vnímám správně.
Neznámý: To rozhodně ne, protože to je hodně známá osoba. Její jméno vám říct nemůžu, protože potom to pro nás ztratí jakoukoliv cenu. Jestli jste schopen nám nějaké peníze nabídnout, protože nechce se nám od něj, i kdyby deset milionů vzít.
Rychtář: Ano, rozumím. Já si to nechám projít hlavou, budu vycházet z toho, jaké mám finanční možnosti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace