Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rychtář si nedá pokoj: Tahá jak králíky z klobouku další a další závěti. A jakou šokující nabídku dostal zpěvaččin syn Artur Štaidl?

07.06.2014
Rychtář si nedá pokoj: Tahá jak králíky z klobouku další a další závěti. A jakou šokující nabídku dostal zpěvaččin syn Artur Štaidl?

Autor: archiv

Popisek: S Ivetinou třetí závětí se Rychtář vytasil až nyní. Měl původně v úmyslu ji zatajit?

Vdovec po tragicky zesnulé Ivetě Bartošové se hodlá dál za každou cenu vyhřívat ve světlech reflektorů. K obsahu zpěvaččiny závěti chce vydávat další tiskovou zprávu. Na plánované rozloučení v pražské Lucerně však bude mít vstup zakázán.

Být hvězdou dne se Josefu Rychtářovi vždy velmi zamlouvalo. Po počáteční mediální hysterii, která komentovala ze všech stran sebevraždu jeho manželky Ivety Bartošové, však začal zájem o čerstvého vdovce polevovat, a tak nejspíš podvědomě neustále hledá další témata, jimiž by se udržel v hledáčku veřejnosti. A kdo chce, ten vždycky najde. Ideální možností, která se Rychtářovi v současnosti nabízí téměř sama, je problematika zpěvaččiny závěti.

Kde se vzala…

…tu se vzala. Bezprostředně po tragédii rozdával Rychtář rozhovory na všechny strany, ochotně ukazoval novinářům vše, co mu Iveta zanechala, od údajného obrazu k narozeninám až po dopis na rozloučenou, adresovaný jejímu synu Arturovi. O tom, že by ale zanechala poslední vůli, neutrousil ani slovo. Její údajnou existenci oznámil překvapivě až měsíc po zpěvaččině smrti. Reagoval tak na prohlášení Ivetina bývalého přítele Domenica Martucciho, že ve svém zámku Gargano našel závěť datovanou 12. července 2013, kterou Bartošová sepsala během své italské anabáze se Zdeňkem Macurou.

„Ani nevíte, jakou jsme z toho s maminkou měli radost! Okamžitě jsme s tou listinou jeli do Prahy a závěť předali notáři,“ řekl Martucci Blesku. „Každý asi tuší, jak to stojí. Já ale nic zveřejňovat nebudu, nejsem Rychtář. Dostal to notář, ověřenou kopii kriminální policie. A informoval jsem i Artura, pana Štaidla a Bartošovy. Na nich je, aby zjednali pořádek,“ dodal. Závěť prý našli náhodou, když hledali pro novináře jakýkoli papír, na nějž Iveta vlastnoručně cokoli napsala.

Pokus o zatajení?

Nebýt rozzlobeného italského hraběte, který mu nemůže přijít na jméno, zřejmě by Rychtář o existenci další zpěvaččiny poslední vůle pomlčel. „Zmínil jsem se o tom až teď, protože pan Martucci lže od samého začátku,“ neodpustil si další útok na nenáviděného soka. Jeho tvrzení chtěl vyvrátit zveřejněním ‚pravé‘ závěti, doposud u ní ale ukal jeho část, v níž byly ještě některé pasáže přetřené bílým lakem. Především pasáž, v níž má být uvedeno jméno dědice.

„Počkejte si na zveřejnění tiskové zprávy, která proběhne v souvislosti s konáním o dědictví. Kdy to bude, ještě nevím,“ vzkázal veřejnosti slovenského deníku Plus Jeden Den. Jeho chováním je znechucena i zpěvaččina matka paní Svatava, jejíž obavy, čeho všeho se ještě může od psychicky nevyrovnaného zetě dočkat, se pomalu naplňují. S divadlem, v němž má hrát hlavní roli právě on, zřejmě hodlá Josef Rychtář dál pokračovat.

Páté rozloučení

Aféry kolem zesnulé Ivety Bartošové i loučení s ní zřejmě ještě dlouho nebudou brát konce. Jako první se s ní rozloučila její rodina, která se již 8. května sešla u kapličky v jejím rodném Frenštátě pod Radhoštěm. O čtyři dny později uspořádal Josef Rychtář přísně střežené oficiální poslední rozloučení ve strašnickém krematoriu. Vdovec se angažuje i v organizaci zádušní mše, kterou naplánoval zpěvaččin fanklub a má se konat 21. června v kostele v Uhříněvsi. Stejný trucpodnik chystá prý i Ivetin samozvaný ochránce Zdeněk Macura, jenom ale zatím ještě není známo, kde by se měl uskutečnit.

Zpěvaččini přátelé by se s ní chtěli rovněž důstojně rozloučit, podle vyjádření jejího bývalého manažera a Štaidlova blízkého přítele Miloše Schmidbergera však hodlají vyčkat, až se vlna emocí, vyvolaných její tragickou smrtí, konečně přežene. „Já bych to rád učinil s veškerou pompou, kterou si zaslouží,“ řekl médiím. Plánuje zorganizovat večer, během nějž se budou pouštět její klipy a písničky, promítat fotky a zavzpomínali by na ni kolegové z branže. A zpěvačce by určitě udělalo radost, kdyby večer moderoval její syn Artur. Pokud by to ale dokázal psychicky zvládnout. Ideálním místem konání by podle něj byla pražská Lucerna, kterou měla Iveta velmi ráda, a vstup by měl být zdarma. Jediný, koho by tam nechtěl vidět, by byl Josef Rychtář. „Bude mít vstup zakázán,“ dodal rázně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace