Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svědectví televize, která před pár měsíci s Ivetou natáčela. Koho obviňuje z její smrti? Podívejte se na děsivé video

10.05.2014
Svědectví televize, která před pár měsíci s Ivetou natáčela. Koho obviňuje z její smrti? Podívejte se na děsivé video

Foto: TV Pětka

Popisek: Ivetina reality show měla být hlavním trhákem nové TV Pětka. Proměnila se však v katastrofální propadák.

VIDEO Posledním pokusem zesnulé Ivety Bartošové o comeback byla před dvěma lety plánovaná velkolepá spolupráce s novou televizí TV Pětka. Během natáčení vznikly i záběry, jejichž zveřejnění zpěvačka zakázala. Co prozradilo video, které neměl nikdo vidět?

Naprosto vyčerpaná Iveta sotva mluví, je opuchlá, neupravená… Je na dně a ze svého stavu viní Josefa Rychtáře. „Já už nemůžu, ať už se to zlomí,“ žadoní v autě. „Rozhodil mě sprostými nadávkami. Protože nechce, abych pracovala. Jakmile se ho zbavím, tak se mi strašně uleví.“ Tyto záběry viděl v předchozích dnech snad každý, přestože Iveta byla striktně proti jejich zveřejnění.

Tajené zoufalství se provalilo

Zdrcující video se mělo stát součástí reality show o nejsledovanější české zpěvačce, nazvané jednoduše Iveta. Pořad se měl stát jedním z hlavních trháků nové celoplošné digitální televize Pětka a zpěvačka v něm měla mimo jiné každou středu a neděli večer odpovídat v přímém přenosu na dotazy diváků. Bylo pořízeno 31. srpna 2012, v autě, jímž zpěvačka právě jela do pražského Hudebního divadla Karlín, kde měla převzít cenu ankety Česká hvězda.

Cestou do divadla byla Iveta u konce svých sil

Cestou do divadla byla Iveta u konce svých sil

Její zoufalou zpověď neměly slyšet cizí uši, byla adresována pouze dramaturgyni Martině, která ji doprovázela. „Iveta se rozhodla odjet v autě štábu. Zdá se, že za jejím stavem kromě trémy z vystoupení stojí také konflikty s jejím přítelem Pepou Rychtářem,“ komentovala záběry režisérka Iveta Simona Hanáková. Celou nahrávku si můžete připomenout ZDE.

U konce sil

Velkoryse koncipovaný projekt dopadl katastrofálně stejně jako TV, která musela svou činnost za pouhého čtvrt roku odpískat. Bohužel ho potopila sama Zlatá slavice, jejíž průšvihy a skandály plnily již několik let titulní stránky bulvárních deníků. Záznam pochází z dílu o jejím životě, kterému nakonec dala Iveta osobně ‚stopku‘. „Schvalovačka tohoto dílu proběhla v době, kdy měla Iveta světlé dny. S jeho odvysíláním nesouhlasila,“ prozradil zdroj z bývalé TV Pětka deníku Blesk. „Na těch záběrech vypadala opravdu zbídačeně. Seděla v autě, bylo jí zle, sotva mluvila a všem ve štábu bylo jasné, že je pod silnými utišujícími léky.“ Zatímco u Ivety zafungoval pud sebezáchovy, její partner Josef Rychtář neměl prý sebemenší námitky. „Jako by mu bylo jedno, v jakém světle se jeho partnerka před celým národem ukáže,“ dodal člen produkce.

K zoufalství dohnal Ivetu podle jejích vlastních slov Josef Rychtář

K zoufalství dohnal Ivetu podle jejích vlastních slov Josef Rychtář

Pohřbila celou televizi?

Zatímco Iveta chápala nabídku své vlastní reality show jako šanci, jak se vrátit do povědomí veřejnosti jako kvalitní zpěvačka, diváci od ní zřejmě čekali především pokračování jejích skandálů, pokud možno ´v přímém přenosu'. „Všichni doufali, že bude plná jejích opileckých výstupů, sem tam nějaký ten doutníček, pohodička, zvratky, válení se po zemi, Rychtář občas někoho zmlátí, jen tak pro kondičku, ale místo toho máme sluníčkovou pohádku o tom, jak je Iveta jakože v pohodě, všechno je dobrý, lidi se maj rádi, a ten koncert v Lucerně bude, i kdyby na ferneta nebylo. Jenže to nikoho nebaví,“ komentoval server JPM.cz (Jen pro muže) první odvysílaný díl.

Ivetě musely takové reakce způsobit těžké rozčarování. Doufala, že se vrátí na výsluní, zase bude mít koncert v Lucerně a ukáže celému národu, že se ještě dokáže vzpamatovat. A spokojena nebyla ani TV Pětka. Smutným ‚velkým finále‘ se stalo zrušení Ivetina vánočního koncertu, který měla Pětka dokonce původně vysílat 23. prosince 2012 v přímém přenosu. Od té chvíle už s Ivetou komunikovala jen prostřednictvím právníků, obě strany se údajně vzájemně obviňovaly z nedodržení finančních závazků. Pětka splakala nad výdělkem. Kolaps jejího hlavního trháku podrazil nohy i celé televizi a počátkem února 2013 stanice ukončila vysílání.

Varovné signály

Podivných záběrů z Ivetina života se na internetu postupně objevilo víc. Například 14. ledna 2013 byla zveřejněna nahrávka, v níž zpěvačka otevřeně promluvila o týrání. Na video se můžete podívat zde:

Iveta se po debaklu s TV Pětka opět stáhla – nebo spíš byla stažena? – do ústraní, pod křídla Josefa Rychtáře. Poslední opravdu varovné video, v němž bylo na první pohled jasné, že je ve velmi vážném stavu, pořídili reportéři primáckých VIP zpráv a odvysíláno bylo letos 20. dubna, tedy pouhých devět dnů před její sebevraždou.

Při posledním rozhovoru působila zpěvačka jako špatně promazaný strojek, kterému se zadrhávají kolečka

Při posledním rozhovoru působila zpěvačka jako špatně promazaný strojek,
kterému se zadrhávají kolečka

Vydala se na procházku po Uhříněvsi ruku v ruce s manželem Josefem Rychtářem a s fenkou Gejšou. Její zubožený vzhled i jakoby strojový projev vzbudily pozornost všech diváků. Svůj stav zdůvodňovala bolestmi, jimiž prý trpěla po stomatologické operaci, a slíbila fanouškům, že se co možná nejdříve vrátí na turné, jehož koncerty byly rušeny jeden za druhým. „Ona má ještě od Boha ten dar, mimo toho hlasu, že hezky vypadá," prohlásil Rychtář v druhé části rozhovoru, který VIP zprávy uvedly o den později. Opravdu si nevšiml, že je Ivetin stav velmi vážný?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace