Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Muži Ivety Bartošové: Dvanáct vztahů nevyšlo, třináctý se jí stal osudným

02.05.2014
Muži Ivety Bartošové: Dvanáct vztahů nevyšlo, třináctý se jí stal osudným

Foto: iveta.denicek.eu

Popisek: Byla krásná a úspěšná, přesto jí to štěstí nepřineslo. Jaký podíl měli partneři na jejím tragickém osudu?

O nápadníky neměla krásná a zbožňovaná zpěvačka Iveta Bartošová nouzi, neomylně si však mezi nimi vždy vybrala toho, který jí přinesl jenom další problémy a trápení. Byla chyba v partnerech, nebo v ní?

1. První velký šok – Petr Sepéši

Iveta Bartošová a Petr Sepéši

Seznámili se na pěvecké soutěži v Jihlavě v oce 1983 a vytvořili spolu první slavný mladý pár populární hudby. Ona tvrdila, že byli partnery i v soukromí, Petr to však popíral. O dva roky později Petr zahynul na železničním přejezdu v autě, které si s Ivetou krátce předtím společně koupili. V té době ještě ani nemohl vědět, že se o osm měsíců později narodí jeho syn Petr Belhocine.

2. Každý měl svou pravdu – Michal Penk

Iveta Bartošová a Michal Penk

S plavovlasým dívčím idolem se Iveta seznámila v roce 1986, kdy začal zpívat s Orchestrem Ladislava Štaidla. O dva roky mladší Michal tvrdí, že spolu žili asi čtyři měsíce, Iveta zase říkávala, že se dokonce chtěli vzít. Vztah prý definitivně skončil na Kubě, kde natáčeli televizní pořad. Penk si tam údajně našel krásnou Kubánku, s níž se prý oddával sexuálním radovánkám přímo před Ivetinýma očima. Závažnějším důvodem však mohl být fakt, že Penk již tenkrát začínal mít problém s drogami.

3. Svatby se nedočkala – Ladislav Štaidl

Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl

S otcem svého jediného syna Artura prožila nejdelší úsek partnerského života, během nějž se již začaly střídat její profesionální úspěchy s psychickými problémy. Přimět ženatého, o jednadvacet let staršího Štaidla k rozvodu se jí však nepodařilo ani po porodu. V roce 1999 došla Štaidlovi s jejími úlety trpělivost, poté co mu byla nevěrná s Rudolfem Hrušínským nejmladším. Rozešel se s ní, přestože se ho Iveta snažila donutit zůstat po jejím boku prvním pokusem o sebevraždu.

4. Sex na jednu noc – Rudolf Hrušínský nejml.

Iveta Bartošová a Rudolf Hrušínský nejml.

Vytvořili spolu milenecký pár v hororové komedii režiséra Jaroslava Soukupa Svatba upírů a Iveta se tak vžila do role, že zahořela pro nejmladšího představitele herecké rodiny Hrušínských a svedla ho. „Udělala jsem to kvůli sobě. Aby přežilo moje ego a abych v sobě jako ženská měla ještě trochu hrdosti,“ obhajovala svůj úlet Iveta před třemi lety ve své knize Neměla jsem se narodit.

5. Únosce skončil před soudem – Roman Tříska

Tříska Roman

Po několikaměsíční odmlce se Iveta poprvé vrátila na titulní stránky pomocí bulváru. Svého zřejmě psychicky nevyrovnaného obdivovatele Romana Třísku, který byl odsouzen na 12 let za vraždu otce, obvinila z únosu a média přinášela pikantní podrobnosti o tom, jak ji nahou připoutával k topení a opakovaně znásilňoval. Údajně se ji snažil přesvědčit, že ji zachraňuje před útokem mimozemšťanů. Kvůli této šílené historce Tříska dokonce skončil před soudem, který ho však o dva roky později z nařčení očistil.

8. Vražedná žárlivost – Karol Csino

Iveta Bartošová a Karol Csino

Se slovenským hercem a zpěvákem vytvořila pár na pár měsíců v roce 2002, skončil prý vinou zpěvaččiny žárlivosti. Její scény prý byly i na temperamentního bruneta, který se hlásí k romské nárdnosti, příliš silná káva. Zůstali však přáteli, a když byla Iveta v roce 2007 hospitalizována v protialkoholní léčebně v Kroměříži, Csino ochotně ujel více než 200 kilometrů, aby ji navštívil.

7. Rozchod ze dne na den – Daniel Barták

Iveta Bartošová a Daniel Barták

Do vztahu s mužem, který neměl nic společného se světem showbyznysu, vkládala Iveta velké naděje. Seznámili se díky společným přátelům v jedné restauraci, shodou náhod právě v době, kdy zpěvačka sháněla architekta, který by jí pomohl dokončit zařízení domu v Uhříněvsi. Vzájemné sympatie pak během jedné pracovní schůzky přerostly přátelské hranice. Dokonce spolu vyrazili na hory, kde Daniel učil malého Artura lyžovat. Tím tvrdší bylo její rozčarování, když se s ní po pouhých čtyřech měsících rozešel o sedm let mladší partner prakticky ze dne na den. Zkolabovala a strávila několik dnů v nemocnici.

8. Druhá sebevražda – Zdeněk Podhůrský

Iveta Bartošová a Zdeněk Podhůrský

Během necelých dvou let, strávených po boku známého herce a moderátora, Iveta napohled znovu rozkvetla. Jejich vztah však by jako na houpačce, rozchody téměř raketovou rychlostí střídali s usmiřováním. Současně se však začala velmi sílit její láska k alkoholu. Právě kvůli tomu se s ní Podhůrský několikrát pokoušel rozejít, jednou dokonce načas ustoupil kvůli zpěvaččině dalšímu pokusu o sebevraždu. Tenkrát ji na poslední chvíli zachránila Arturova chůva Golda Dvořáková. Nakonec se přece jen rozešli, oficiálně po vzájemné dohodě. Ivetu však definitivní konec dalšího vztahu tak sebral, že odmítala komunikovat s médii.

9. Důvěřivý veterinář – Roman Hanke

Iveta Bartošová a Roman Hanke

Mužný modrooký veterinář z pražských Petrovic padl do Ivetiny náruče v roce 2006 díky její fence Gejše, k níž dorazil jedné noci z říčanské veterinární pohotovosti. Křehká blondýnka ho okouzlila, byl rozvedený, a tak si maloval idylickou budoucnost. Dokonce díky němu Artur našel načas novou kamarádku v jeho stejně staré dceři. Iveta však již měla problémy s alkoholem a závislostí na uklidňujících lécích, a tak se o ni staral a snažil se postavit ji na nohy. Kupící se neshody vyvrcholily dalším Ivetiným pokusem o sebevraždu, který Hanke kryl tvrzím, že e ořezal o rozbitou mísu. Setrval s ní až do doby, než byla odvezena do protialkoholní léčebny v Kroměříži. Když byla v péči lékařů, Hanke se konečně odvážil k radikálnímu kroku a s Ivetou se rozešel.

10. Konečně svatba! – Jiří Pomeje

Iveta Bartošová a Jiří Pomeje

Od prvopočátku jejich vztah působil jako spojení dvou zoufalců. Ona toužila vrátit se na výsluní, on měl na krku milionové dluhy, které mu zůstaly na krku jako producentovi neúspěšného velkofilmu Andělská tvář. Exmanžel herečky Michaely Kuklové zřejmě doufal, že je jako Ivetin manažer bude moci snadněji splácet. Iveta si s ním splnila svůj sen – konečně se stala vdanou paní. Dopřáli si pohádkovou svatbu na jihočeském zámku Hluboká nad Vltavou, se vším všudy včetně prince na bílém koni, kteréžto role se ženich velmi ochotně zhostil. Nejvelkolepější svatbu roku 2008 údajně financoval Pomejeho kamarád, producent Pavel Pásek, štěstí novomanželům však nezaručila. Pomeje sicedržel Ivetu na uzdě a jako manažer dokonce alespoň dočasně zastavil úpadek její kariéry. Do roka a do dne však bylo po lásce, hlavním důvodem jejich neshod byly údajně právě dluhy. Iveta nakonec Jirku vyhodila s igelitkou, s níž do jejího domu v Uhříněvsi přišel, a v roce 2010 byli oficiálně rozvedeni.

11. Italská mezihra – Domenico Martucci

Iveta Bartošová a Domenico Martucci

Po rozvodu se Ivety ujal údajný italský hrabě a zpěvák. Je otázkou, jestli se o ni chtěl opravdu postarat, nebo se jen zviditelnit. Zdálo se však, že to s ní myslel opravdu dobře. Když spolu chodili, měla již zpěvačka se závislostí na alkoholu opravdu vážný problém a nepomohl jí ani výlet na rodinné italské sídlo, kde ji chtěl o deset let mladší Martucci v roce 2011 uchránit před stresem a pitím. I ve vztahu s ním se ale začaly se opět kupit neshody a záminkou k rozchodu se stalo Martucciho rozhodnutí odjet sám na dovolenou. Iveta ho údajně nazvala největším sobcem, kterého kdy v životě potkala, a hraběte se ta slova tak dotkla, že se s ní rozešel. A Iveta se opět ocitla na pokraji fyzických i psychických sil.

12. Láska, nebo exhibicionismus? – Zdeněk Macura

Iveta Bartošová a Zdeněk Macura

Fanatický fanoušek a Ivetin samozvaný strážný anděl nepřestával bojovat o její ruku i poté co se sblížila s Rychtářem. Loni v létě ji odvezl na její žádost do Itálie, poté co mu zavolala, že má z Rychtáře strach. Macura ihned zasáhl a odstartoval anabázi, která zaměstnala nejen Rychtáře a Martucciho, ale i média, českou i italskou policii a dokonce Interpol. Nakonec ji dobrovolně předal Martucciho rodině. Nepřestával ji ale sledovat a tu a tam se zamíchal do jejího života. Ani po zpěvaččině smrti se nedržel zpátky a jen pár desítek minut poté obvinil čerstvého vdovce Rychtáře z Ivetiny vraždy.

13. Ten poslední – Josef Rychtář

Iveta Bartošová a Josef Rychtář

O osm let starší majitel bezpečnostní agentury se Ivety ujal po rozchodu s Martuccim, dokonce se kvůli ní rozvedl a loni na podzim se stal jejím druhým manželem. Po jeho boku definitivně nabraly Ivetina kariéra i celý její život směr do pekel. Odstřihl ji od přátel, v jejím kdysi nabitém pracovním kalendáři zbyly jen ubohé drobky. Rušila jeden koncert za druhým, protože nebyla schopná vystoupit na veřejnosti. Proslýchalo se, že ji Rychtář zcela ovládl a manipuluje s ní jako s bezmocnou figurkou. Zda opravdu přispěl k její tragické smrti, k níž došlo v úterý 29. dubna před polednem nedaleko železničního přejezdu v Uhříněvsi, to bude jistě součástí právě probíhajícího policejního vyšetřování. Každopádně však zůstane již navždy mužem, na jehož narozeniny Iveta spáchala sebevraždu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace