Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prý hrůza z exekuce a strašák jménem bulvár. I politici si na sebevraždě Bartošové přihřáli svou polívčičku

30.04.2014
Prý hrůza z exekuce a strašák jménem bulvár. I politici si na sebevraždě Bartošové přihřáli svou polívčičku

Autor: Facebook

Popisek: Iveta Bartošová

Lídr kandidátky Věcí veřejných do eurovoleb Radek John se na sociální síti Facebook zamýšlí nad tím, kdo vlastně nese největší odpovědnost za sebevraždu Ivety Bartošové. A zamýšlí se především nad rolí médií. Přidali se k němu i další politici. Ale pozor, kandidát do Evropského parlamentu za Aktiv nezávislých občanů ANeO Jiří Bezák vyrukoval s překvapivou myšlenkou.

„Kdo nese odpovědnost za sebevraždu Bartošové? Macura, Rychtář, nebo média? Pánové mohou bezesporu za mnohé, ale bez mediální štvanice sledující každý krok soukromí - popularizace Džambulky - to muselo bolet Ivetu stejně jako každého, kdo zažil útoky médií,“ míní John.

Regulace bulváru

Pod jeho prohlášením se rozvinula živá diskuse, ve které najdeme sto příspěvků. Někteří diskutující vyjadřují lítost nad osudem Ivety Bartošové, jiní Johnovi vyčítají, že sám jako investigativní novinář přispíval k roztáčení různých mediálních kauz.

Johnův nástupce ve funkci předsedy Věcí veřejných Vít Bárta dává svému politickému kolegovi za pravdu. O mediálním tlaku totiž ví své. „Tlak médii velmi bolí a bránit se nepravdám mnohdy nemá smysl. Vím o tom své. Souhlasím s Radkem, že FCB je nadějí proti agresivitě médii. Vzpomínám na první disco, kde jsem ji baštil,“ napsal Bárta. Rodina jistě také sehrála roli v sebevraždě Bartošové, ale roli médií v tomto považuje bývalý ministr dopravy Bárta za zásadní.

Poslanec Daniel Korte, odborný mluvčí TOP 09 pro oblast médií pro KrajskéListy.cz uvedl, že u bulváru je třeba mít na paměti jednu zásadní věc. Vždy jsou k tomu potřeba dva. Jedni, co to píší, a druzí, kteří to čtou. Regulaci médií obecně ale nepovažuje za dobrou cestu, byť má za to, že v médiích ministra financí Andreje Babiše (ANO) k určitému typu nežádoucí regulace dochází.

„Myslím, že bulvár regulovat nejde. Obecně média určitě regulovat nechceme. Tedy, ono se to děje, třeba Babišova média regulovaná jsou, ale to je něco jiného. S bulvárem to máte jako s prostitucí, vždycky jsou k tomu třeba dva. Lidé, kteří to píší, a lidé, kteří to čtou. Pokud tady existuje poptávka po takových článcích, tak by se regulace stejně míjela účinkem,“ podotýká poslanec Korte.

Poslední kapkou byla exekuce

Kandidát ANeO do eurovoleb Jiří Bezák však s odkazem na deník Blesk připomíná, že život Ivety Bartošové nekomplikoval jen bulvár a složitá rodinná situace, ale také exekuce. Ta leží jako balvan na řadě lidí. Podle Blesku měla Bartošová chaos v platbách zdravotního pojištění a VZP dlužila na penále 60 tisíc korun. Bezák má za to, že to byla pro známou zpěvačku pověstná poslední kapka.

„Domnívám se, že impuls k sebevraždě byl způsoben tím, že psychicky těžko nesla svůj profesní pád, zaviněný depresemi, které léčila antidepresivy a alkoholem. Ani osud nebyl k ní milosrdný. Bouřlivé partnerské vztahy, bulvární média, deprese, léky, alkohol a poslední kapka - EXEKUCE -  udělaly svoje. Souhrn těchto negativních osudových událostí připravil Českou republiku o jednu z nejtalentovanějších zpěvaček.  Pachuť EXEKUCE a nicnedělání vlády a zákonodárců s exekučním psychickým terorem zůstává,“ konstatuje kandidát.

Měla jí pomoct rodina, třeba i proti její vůli

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová (Nezávislí) má za to, že Bartošové mělqa pomoci rodina a to třeba i tím, že by ji dotáhla k soudu a nechala omezit její svépravnost, než se zpěvačka dostane z nejhoršího.

„Přemýšlela jsem, co bych dělala jako matka nebo sestra, kdybych viděla blízkého člověka s takovým zoufalstvím v očích, opilého, s modřinami, neartikulujícího. Nic? Ani náhodou. I kdybych ji měla dovléct k soudu, nasadit na ni znalce, a chtít, aby jí soud omezil svéprávnost. Abych mohla rozhodovat za ni. Sebrala bych ji těm pijavicím a hyenám, které klidně prohlásí, že ji „zabijí“,“ rozčílila se Jana Zwyrtek Hamplová na blogu Aktuálně.cz.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace