Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pan Stuchlík ani není z Prahy. A Pospíšil? Pendler mezi Bruselem a Plzní, rozlítil se v rozhovoru kandidát na radnici Prahy 10 za SPD

komerční sdělení 27.09.2018
Pan Stuchlík ani není z Prahy. A Pospíšil? Pendler mezi Bruselem a Plzní, rozlítil se v rozhovoru kandidát na radnici Prahy 10 za SPD

Foto: Archiv JČ

Popisek: Jan Čížek

ROZHOVOR „Lidé volí Piráty především z neznalosti, kdo doopravdy jsou. Piráti mají internacionálu v Bruselu, kterou vede muslim Guillaume Saouli. Je to strana, kterou podporuje George Soros, de facto přebírají agendu a společenskou úlohu odumřelých Zelených a skomírající TOP 09. Jsou to neomarxisté. Realita je taková, že všude na světě vládli pouze jedno volební období, pak je lidé hnali palicemi,“ říká Jan Čížek, kandidát SPD na starostu Prahy 10 a do Zastupitelstva hl. města Prahy.

Nedávno jste naznačili, že Piráti ničí vaše billboardy. Máte o tom nějaké důkazy? Jak celá kauza dál probíhá?

Marketingový guru Pirátů Jakub Horák na sociálních sítích před časem vyzval příznivce Pirátů, aby nepodnikali útoky na TOP 09, ale zaměřili se na SPD. Doslova uvedl: „My s Piráty teď připravujeme razantní útok na SPD s cílem odlákat jim voliče.“ Od půlky srpna jsou SPD systematicky ničeny billboardy a bannery na sloupech. Naše kanceláře v Třebíči byly vymláceny dlažebními kostkami, strhány byly poutače z výloh v Pardubicích, útoky dlažebkami byly plánovány i v Liberci, ale naštěstí nedokonány. Na výlohách zůstaly znaky Antifa, předseda Pirátů Ivan Bartoš byl členem Antifa.

My samozřejmě nevíme, jak „razantní“ útoky na SPD Piráti plánovali, ale to ať vysvětlí na policii. Trestní oznámení na neznámého pachatele jsme podali. Samozřejmě byla podána oznámení i v regionech, kde k vandalství dochází. Je toho strašně moc, už to přesáhlo únosnou míru. Mně osobně třeba namalovali na krku smyčku od šibenice. Doposud jsem se v politice nijak neangažoval, vše začalo až s ohlášením kandidatury za SPD. Co si máme o takových lidech myslet?

 

Piráti mohou v Praze vyhrát volby. Co si vlastně myslíte o Pirátech? A proč je lidé volí?

Lidé volí Piráty především z neznalosti, kdo doopravdy jsou. Piráti mají internacionálu v Bruselu, kterou vede muslim Guillaume Saouli. Je to strana, kterou podporuje George Soros, de facto přebírají agendu a společenskou úlohu odumřelých Zelených a skomírající TOP 09. Jsou to neomarxisté. Realita je taková, že všude na světě vládli pouze jedno volební období, pak je lidé hnali palicemi.

 

Nejste nervózní z Andreje Babiše, že vám sebere voliče? Vždyť se staví proti migraci docela ostře a chválí Orbána, Salviniho, Kurze…

Andrej Babiš jako zkušený politik a byznysmen dokáže reagovat na potřeby svých voličů. Problém Andreje Babiše je ale ten, že nelze bojovat proti ilegální migraci a zároveň podporovat současné vedení EU. To nemůže nikdy fungovat. Krásným příkladem bylo jeho setkání s Angelou Merkelovou, kdy po schůzce působil jako opařený. Není se čemu divit, v Německu má část svého lukrativního byznysu a je tudíž vydíratelný. Samozřejmě i Andrej Babiš pochopil, že pravda a budoucnost jsou na straně Salviniho, Orbána a Kurze, nikoliv Angely Merkelové. Jejich politiku ale v ČR reprezentuje SPD, nikoliv Andrej Babiš, lidé to vědí.

 

Jak podle vás ve volbách dopadnou králíci z klobouku jako Stuchlík a Pospíšil? A jak „staré struktury“ jako Udženija a Svoboda?

Bojovník proti „hanebným“ 2% poplatkům v bankovnictví Patrik Nacher asi musel hodně kousat předání jedničky na kandidátce lichváři Petru Stuchlíkovi, jehož firma Fair Credit poskytovala nebankovní půjčky s úroky 202 %. Pan Stuchlík ani není z Prahy. Stejně problematická je i kandidatura pendlera mezi Bruselem a Plzní Jiřího Pospíšila. Prahu vůbec nezná. Naproti tomu kandidát SPD na primátora akademik z ČVUT Hynek Beran je rodilý Pražák a jako dopravní expert zná problematiku parkování a dopravní obslužnosti Prahy dokonale. Na rozdíl od docenta Svobody z ODS není odsouzený za korupci. Volič musí rozhodnout, co je pro něho lákavější. Chce to ale změnu!

 

Máte kompetence na to, být dobrý starosta? Vždyť jste nebyl ani zastupitelem…

Máte pravdu, nikdy jsem nebyl v politice angažovaný. To ovšem beru jako svoji výhodu. Jsem člověk z byznysu, už 20 let úspěšně podnikám ve své firmě. Vydávám lokální sousedské noviny radničního typu po celé republice. Komunální politiku velmi dobře znám, vlastně ji provozuji, ale na druhé straně barikády, na straně občanů proti politikům a zlovůli úřadů. Ono to funguje. Podařilo se nám tlakem na úřady v Praze opravit desítky laviček, autobusových zastávek, kam zatékalo, uklidit spousty zákoutí. Mnoho městských částí začalo stříhat trávu a starat se o úklid.

Plno práce je ale před námi. Chci nastavit automatické systémy údržby veřejných prostor, aby všude bylo čisto. Stejné je to i s údržbou zeleně. Stromy, keře a zejména trávníky nelze jenom sázet, ale je potřeba je také zavlažovat a hnojit. To nefunguje. Chci se také zaměřit na větší bezpečnost v Praze, navýšit počet strážníků a policistů v ulicích. Snížit vykrádání bytů a aut.

 

No a co pan Žižka a paní Olivia Žižková, kteří za vás kandidují na magistrát i na „desítku“? Ti umějí pro komunál co? Ti budou mít na starosti obecní rozhlas, nebo co? Třeba s písníčkou Desítko dýchej?

Jan Žižka je zkušený pedagog a úspěšný hudebník. Mnoho let působil v bandu Karla Gotta, nyní vychovává nové generace na pražské konzervatoři. Že si umí udělat z věcí legraci, je jeho životní výhoda. Naopak, podobní lidé určitě do komunálu patří, mají lidský pohled na řešení problémů. Pan Žižka má ohromné srdce, to je proti protřelým politikům potřeba.

 

Vy říkáte, že na Praze 10 stoupla kriminalita o 30 procent. O co jde, a odkud jste čerpal?

Čerpám z oficiálních statistik Policie ČR. Největší problém je v okolí Průběžné a ve Vršovicích (okolí ulice Holandská). Vykrádají se auta, byty a sklepy. Tomu zamezíme! Já u Průběžné bydlím, a když si projdete alej mezi nádražím Strašnice a ulicí v Korytech, hned pochopíte, odkud vítr vane. Doslova. Tam je neuvěřitelně nakáleno od bezdomovců, kteří tam přebývají. Navrhuji místo vyčistit, keře prořezat, nainstalovat bezpečnostní kameru a dát tam veřejné osvětlení. Policie musí tyto lidi vytlačit mimo obydlenou zónu. Stejně tak ve Vršovicích chceme instalaci bezpečnostních kamer a zásahové jednotky, které budou předcházet páchání zločinů.

 

A jak chcete řešit kriminalitu a otázku bezpečnosti?

My chceme komplexní řešení pro Prahu. Tedy zejména prevenci, což znamená více policistů v ulicích, bezpečnostní kamery, komunikaci s obyvateli, aby hlásili podezřelé osoby. Nemůžeme nechávat věci osudu. Dále chceme poskytnout policistům prostor, aby mohli dělat skvěle svojí práci. Máme v parlamentu 22 poslanců SPD, máme předsedu bezpečnostního výboru, umíme ovlivnit legislativní proces. Chceme, aby policisté předcházeli páchání zločinů zejména v centru města. Není možné, aby si tam bandy opilců beztrestně řádily, a nikdo je nenapomenul. Cizinci musí jasně vědět, že jsou v našem městě vítáni, ale musí dodržovat základní pravidla slušného chování. Zlodějským partám z celé republiky, které si do Prahy jezdí jako do bankomatu by měli policisté udělat přítrž. Zatím se to neděje. Chce to změnu!

 

Zelení navrhují, že by Praha mohla přijmout až pět tisíc uprchlíků. V Brně to požadovalo hnutí Žít Brno. I francouzský prezident Macron navrhoval, že by ne státy, ale města dostávala z EU dotace na přijímání uprchlíků. Kdyby EU nabídla takové dotace na uprchlíky, přijal byste dotace i s uprchlíky?

No, tak to je sci-fi. Jsem rád, že se k „vítací“ politice Zelení přiznali před volbami, marně čekám na to samé od Pirátů. Bylo by to od nich fér. Transparent předsedy Pirátů Ivana Bartoše „Uprchlíci vítejte, nacionalisti táhněte“ známe všichni ze sociálních sítí. Vzhledem ke skutečnosti, že to samé nyní pokřikují imigranti na obyvatele Chemnitz, dá se předpokládat, že nás čeká v případě volebního vítězství Zelených a Pirátů poměrně divoká budoucnost. Upřímně, strach o bezpečnost mých dětí byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem se přidal do SPD. Zelení dokonce navrhují, že migranty ubytují v obecních bytech, no to je další šílenost. My naopak navrhujeme obecní byty výhodně pronajmout našim potřebným lidem.

 

A kdyby chtěl někdo na „desítce“ mít něco podobného Klinice, byl byste pro? Piráti Kliniku podporují…

Naše organizace SPD Praha 3 organizuje úspěšnou petici občanů za zrušení Kliniky, její vykoupení od vlastníka obcí, deratizaci toho místa a výstavbu Domova pro seniory s denním stacionářem. My jsme tady pro táty a mámy od rodin, lidi, kteří chtějí hezké a čisté město. Možná je to důvod, proč nás tolik Piráti nenávidí. SPD nikdy nic takového v Praze nedovolí.

Komerční sdělení

Vložil: Redaktor KL