Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo memorandum k Ďolíčku: Rozumíme obavám fanoušků Bohemians. Chceme vyřešit dlouholetou nejistotu jednou provždy

08.09.2016
Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo memorandum k Ďolíčku: Rozumíme obavám fanoušků Bohemians. Chceme vyřešit dlouholetou nejistotu jednou provždy

Autor: Praha 10

Popisek: Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo memorandum k Ďolíčku

Memorandum, které je dalším krokem k dosažení mnohaleté snahy zachovat fotbal v Ďolíčku, ve čtvrtek schválilo zastupitelstvo městské části Praha 10. Dohoda mezi městskou částí a hlavním městem pomůže ochránit jak fotbal na stadionu Bohemians, tak parkovací stání na přilehlém pozemku.

Potřebujeme jistoty

Městská část ve zrychleném režimu schvalování umožnila na začátku léta hlavnímu městu odkoupit stadion. Hlavní město si přitom nárokovalo zároveň také neomezené nakládání se sousedním pozemkem.

„Jeho rozumnému budoucímu využití se městská část nebrání. Tento pozemek je ale v centrální části Vršovic a pro jejich obyvatele plní několik důležitých funkcí. Proto si chceme být jistí, že i v případě, že bude spravován hlavním městem, bude i nadále využíván ve prospěch obyvatel městské části,“ říká místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek. Proto vzniklo memorandum, které ve čtvrtek schvalovalo zastupitelstvo Prahy 10. Dokument, na kterém pracovali jak zástupci městské části, tak hlavního města, proto obsahuje podmínky pro budoucí nakládání s pozemkem.

„Blížíme se k dohodě o využití pozemku. Definovali jsme podmínky týkající se územního rozvoje, životního prostředí i dopravy. Chceme prostě obyvatelům zachovat stávající kvalitu života ve Vršovicích,“ doplnil Tomáš Pek. 

Praha 10 tak postupuje v krocích, které vedou k jasnému cíli: zachování fotbalu v Ďolíčku a zachování parkoviště a biokoridoru na sousedním pozemku. Plní je navíc před požadovanými lhůtami a celý proces se snaží v maximální možné míře urychlit.

Lákavá, ale scestná představa

„Představa, že se dá celý problém vyřešit ihned, jak se občas snaží tvrdit někteří zástupci opozice, je sice lákavá, ale bohužel scestná. Okamžité řešení v tuto chvíli neexistuje – a už vůbec ne takové, aby bylo zároveň v mezích platných zákonů,“ vysvětluje radní Prahy 10 Ondřej Počarovský.

„Rozumíme obavám fanoušků Bohemians a chápeme, že nejistota je pro ně velkou komplikací. Proto Praha 10 dělá všechno pro to, aby se to vyřešilo nejen rychle, ale také jednou provždy. Doufáme, že stejně bude k celé záležitosti přistupovat i hlavní město. Po dnešním schválení memoranda městskou částí totiž – řečeno fotbalovou terminologií - dostalo hlavní město luxusní přihrávku k vítězství fotbalu v Ďolíčku i k zajištění jistot obyvatel Vršovic“ uzavírá Počarovský.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace