Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Škola plná prasáků? Ředitel prý zneužíval chlapce dvacet let, učitel pro změnu opil a znásilnil studenta. Podle policie spolu případy nesouvisejí, škola tvrdí, že ředitel se zachoval čestně. Mno…

26.05.2016
Škola plná prasáků? Ředitel prý zneužíval chlapce dvacet let, učitel pro změnu opil a znásilnil studenta. Podle policie spolu případy nesouvisejí, škola tvrdí, že ředitel se zachoval čestně. Mno…

Foto: archiv školy

Popisek: Střední škola elektrotechniky a strojírenství

Šokující informace o zneužívání studentů na záběhlické Střední škole elektrotechniky a strojírenství nedávno přinesla MFDnes. Hlavním aktérem je navíc přímo ředitel školy, Lumír K. Ten mezitím rezignoval. Nyní navíc vyšlo najevo, že vše probíhalo už dvacet let.

Policii se po trestním oznámení studenta prvního ročníku přihlásil další svědek, který tvrdí, že kantor zneužíval mladé chlapce už před dvaceti lety. Tento skutek by sice byl už deset let promlčený, ale trauma si oběti sexuálního nátlaku ponesou celý život. Tak třeba dnes osmatřicetiletý muž, který chce zůstat v anonymitě, deníku sdělil: „Dělal to mimo školu třeba při seznamovacích táborech. Fascinuje mě, že za 22 let se to neprojevilo. Když jsem to řekl rodičům, reagovali, že to není možné, a matka mi radila, ať toho nechám, že ze mě ještě udělají homosexuála.

Děti si prý stěžovaly

Sexuální obtěžování se mělo dít na chatě Bukanýři v Jizerských horách, kam studenti jezdili na seznamovací pobyty před prvním ročníkem. Vedoucí si prý už léta všímali, že Lumír K., dnešní ředitel školy, má k dětem blízko – prý jim rád myl záda ve sprše a údajně je chtěl prohlížet místo zdravotníka. „Děti si stěžovaly a říkaly, že už tam víckrát nepojedou,“ popisuje jeden z bývalých vedoucích chování obviněného. Proč ale tehdy ani později nikdo nic neřešil?

Tykej mi, řekl ředitel

Ředitel byl prý se studenty kamarád – při pobytech na chatě si s ním i tykali. To, že je obviněn i další učitel z téže školy, je podle policie náhoda, případy spolu nesouvisejí. Druhého kantora ze stejné školy policisté obvinili z toho, že jiného chlapce vylákal do svého bytu pod záminkou, že potřebuje pomoci se stěhováním. V bytě jej pak opil a poté znásilnil. „Jedna osoba je stíhána pro sexuální nátlak a ohrožování výchovy dítěte, za což jí hrozí až pět let vězení, druhá osoba je stíhána pro znásilnění – a té hrozí až deset let,“ potvrdil novinářům mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Tento druhý učitel je na rozdíl od ředitele stíhán na svobodě, i když jde o těžší čin.

Sexuální masáže za samé jedničky

Celou kauzu původně nahlásil šestnáctiletý student prvního ročníku, který prý byl právě ředitelem školy Lumírem K. obtěžován na chatě Bukanýři. Kromě něj prý ředitel obtěžoval i další přítomné chlapce, chtěl po nich, aby ho svlečení do naha masírovali. Údajně jim za to slíbil, že jim napíše lepší známky. V současné době je ředitel školy ve vazbě a škola se ke kauze nechce vyjadřovat. Pouze kladně kvituje to, že se ředitel prý zachoval čestně a rezignoval!

Každé páté dítě

Pokud ale obtěžování studentů probíhalo už druhé desetiletí, jak to, že se celá kauza provalila až dnes? Problém je v tom, že dětské oběti sexuálního zneužívání si často myslí, že je chyba v nich – a pokud se svěří rodičům, ti jim často nevěří. Otázka je ale, proč zvláštní chování Lumíra K., o kterém všichni, zdá se, věděli, neřešili ostatní dospělí na chatě Bukanýři… Statistiky dětských obětí sexuální kriminality jsou přitom děsivé. S nějakou formou sexuálního násilí se setkalo každé páté dítě, přesněji řečeno každá třetí dívka a každý šestý chlapec ve věku od 3 do 15 let.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');

Vložil: Dáša Vrchotová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace