Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zatímco jedna ho opravdu miluje, druhá se snaží ze vztahu jen vytřískat kapitál. To tvrdí milenka Felixe Slováčka, která nenechala na Dádě Patrasové nit suchou. Jenže – která je která?

18.05.2016
Zatímco jedna ho opravdu miluje, druhá se snaží ze vztahu jen vytřískat kapitál. To tvrdí milenka Felixe Slováčka, která nenechala na Dádě Patrasové nit suchou. Jenže – která je která?

Foto: TV Barrandov

Popisek: Milenka táhne do boje - Dáda Patrasová to od Lucie Gelemové pořádně schytala

Je to opravdová a čistá láska, kterou si prý výtvarnice Lucie Gelemová rozhodně nenechá nikým zničit. Podle ní se milostným skandálem svého slavného manžela, který propírají média, Dáda Patrasová jen královsky baví a snaží se na něm co nejvíc vydělat.

Ve vršovické vile populárního manželského páru je prý situace úplně jiná, než se Dáda Patrasová už rok stále dokola snaží namluvit veřejnosti. Skandál kolem milostného poměru geniálního muzikanta Felixe Slováčka s výtvarnicí Lucií Gelemovou je uměle udržovaná kauza, s jejíž pomocí se jen stárnoucí herečka snaží vzbudit soucit a udržet se ‘v hledáčku‘ veřejnosti. A dělá to jenom proto, aby z toho vytřískala co nejvíc. To tvrdí Slováčkova milenka.

Felix Slováček s tou, která ho prý upřímně a nezištně miluje

Felix Slováček s tou, která ho prý upřímně a nezištně miluje

Dámský gambit

Tenhle pojem dobře zná každý šachista – dámský gambit je uzavřená poziční hra, velmi populární mezi šachovými velmistry již celé století. Využívá obětování pěšce hned v úvodu souboje, které je ale pouze zdánlivé. Nejspíš právě proto získal tento termín velmi brzy i přenesený význam a s oblibou je používán jako označení dramatických situací v partnerských konfliktech. Vždyť jak zvítězit nad ženou, která umí využít zdánlivé nevýhody a obrátit ji ve svůj prospěch? To prý dokáže zase jenom žena. A tak se rok sešel s rokem a do hry o budoucnost manželství Dády Patrasové a Felixe Slováčka, která už začíná být poněkud jednotvárná, vstoupila ‘černá královna‘. O čtyřicet let mladší milenka v pondělí večer poprvé promluvila své „velké a čisté lásce“. Prostor jí poskytl populární TopStar magazín televize Prima, před jehož kamerou nenechala na své protivnici nit suchou.

Nedá se rozbít, co už je dávno rozbité

Tak vidí dlouholeté manželství populárního páru Lucie Gelemová. „Já bych nikdy nerozbíjela funkční rodinu. To je jednoznačné. Myslím si, že pakliže je vztah nebo rodina opravdu funkční, tak ani jeden z těch partnerů nemá potřebu hledat to, co mu schází, u někoho jiného,“ prohlásila malířka, po níž do chvíle, než se její románek se Slováčkem provalil, neštěkl ani pes. Snažila se přitom ze všech sil, aby její zpověď zněla co nejupřímněji. Jenže, pánové, ruku na srdce – kolik z vás dokáže odolat, když vás o své nehynoucí lásce a obdivu začne ujišťovat žena, která by mohla klidně být vaší vnučkou? Nekonečné ujišťování o velké lásce, podpořené názorným sexuálním představením, je tak gigantickým pošimráním stárnoucího ega, že dokáže bourat všechny hradby a přenášet velehory. Pokud to ovšem věkem unavený organismus vůbec vydrží.

Na tomto prastarém pravidle si koneckonců založily živnost davy zlatokopek, přičemž platí, že čím je vyhlédnutý objekt unavenější životem, tím bude dosažení cíle snazší. A tak po pětatřicetiletém manželství, které se již dávno neřítí na křídlech vášně, ale popojíždí vpřed víceméně setrvačností ve vyjetých kolejích, už ani není třeba vynakládat přílišnou energii. Úplně stačí jen vyhlédnutý objekt udržovat v napětí a občas lehce podpořit stárnoucí touhy. Samozřejmě pokud stále ještě fungují. Felix Slováček tudíž není první muž v seniorském věku a nebude určitě ani posledním, který je díky obdivu a proklamované lásce až za hrob ochoten zahodit úplně všechno, co se svou životní partnerkou dlouhá léta budoval.

Dáda má pocit, že by rozchodem s Felixem přišla o celý svůj dosavadní život

Dáda má pocit, že by rozchodem s Felixem přišla o celý svůj dosavadní život

Hrátky s morálkou

Podle Gelemové v tomto případě rozhodně není tou nemorální a ziskuchtivou potvorou ona, nýbrž podváděná manželka, která si vyřizuje účty s nevěrným partnerem „pokleslým způsobem“ prostřednictvím médií a „pere soukromé špinavé prádlo na veřejnosti“. A k podpoření svých slov vytáhla v souboji proti populární herečce její vlastní dávný hřích. „Je mi líto toho, že paní Patrasová, která se o mně v bulváru hanlivě vyjadřuje, možná zapomněla na to, že někdy před třiatřiceti lety výrazně zasáhla do chodu rodiny s tehdy čtyřletou holčičkou,“ ťala do živého, když připomněla, že se Dáda kdysi stala údajně hlavní příčinou Slováčkova rozvodu s první manželkou Renée.

Jenže Dáda chce své manželství, do nějž během let investovala spoustu citu a energie, rozhodně udržet. Stejně tvrdohlavá je ale i Gelemová, která tvrdí, že se své „lásky“ nemíní vzdát. Tahle náročná partie, jejíž jednotlivé tahy jsou stále tvrdší a zákeřnější, tudíž zřejmě jen tak neskončí. Obě královny jsou velmi dobře vyzbrojeny a drží si sveřepě pozice. Mat jedné z nich může dát jedině král, o kterého se hraje. Najde k tomu ale odvahu?

Čtěte také:

Chtěla se stát slavnou houslistkou, pak zpívala vokály Gottovi a najednou přišel zvrat. Majitelka skvostného hlasu konečně vystoupila ze stínu a nezpůsobilo to jenom těhotenství

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská