Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Ladislav Štaidl konečně promluvil: Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na ´hovno´, neměla talent pro život. A začal vyprávět… Co předpověděla o Bartošové sebevraždě Mirka Čejková?

24.03.2016
Ladislav Štaidl konečně promluvil: Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na ´hovno´, neměla talent pro život. A začal vyprávět… Co předpověděla o Bartošové sebevraždě Mirka Čejková?

Autor: TV Barrandov

Popisek: Iveta Bartošová

Muzikant Ladislav Štaidl o své bývalé partnerce Ivetě Bartošové vždycky zarytě mlčel. Ani když zpěvačka střídala stále zoufalejší partnery, ani když měla problémy s alkoholem a ani když před dvěma lety nakonec v zoufalství spáchala sebevraždu, Štaidl nepromluvil. Přitom to byl právě on, kdo Ivetu objevil a „udělal“. Až dosud.

Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl spolu začali žít už v roce 1986. Zatímco hudebník byl ženatý, měl děti a další nechtěl, Iveta po vlastním potomkovi velmi toužila. Štaidl ji donutil jít na potrat, ale později se jí v roce 1996 narodil syn Artur. Poté Štaidla Iveta Bartošová opustila a i přes jeho úpěnlivé prosby se k němu už nikdy nevrátila. Štaidl o ní nikdy neřekl zlého slova – a to ani v dobách, kdy se Ivetě posmíval snad každý.

Konečně promluvil

V pořadu Hvězdy vinylu na Českém rozhlase se o zpěvačce konečně trochu rozpovídal. Byl Ivetiným dlouholetým partnerem, ale jejich vztah nevydržel. Ladislav Štaidl (71) poprvé otevřeně promluvil o tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové (†48) a prozradil věci, o kterých se za dlouhé roky na veřejnosti nikdy nezmínil.

Iveta vůbec nevěděla, co jsou to složenky, říká Štaidl

„Já začnu sebekritikou, to je vždycky sympatický. Myslím, že Ivetin pád zapříčinilo to, že do té doby, než ode mě utekla, tak jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života. Ona vůbec nevěděla, co je inkaso, co jsou pojistky, co jsou složenky, kolik stojí život, co kde se musí vyřídit a zařídit, to jsem všechno manažeroval za ni. V momentě, kdy odešla, tak samozřejmě narazila na tvrdou realitu a toho využily spousty takových těch parazitů, kteří rychle pochopili, že tam by se dalo něco uškubnout,“ promluvil Štaidl nelichotivě o Ivetiných partnerech.

Panák je strašně jednoduchý únik z reality

„Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na hovno, neměla talent pro život,“ neváhal prohlásit. Dokonce zabrousil i do vod zpěvaččina vztahu k alkoholu. „Velmi rychle, co odešla, tak začala mít existenční starosti, do té doby, co byla se mnou, tak se v životě nedotkla alkoholu, protože její tatínek nebohý byl sedmkrát léčený alkoholik. Ona měla těžkou averzi k alkoholu… A pak když jí začaly ty problémy s financemi a mužskými, to je strašně jednoduchý únik z té reality ten panák,“ vypráví Ladislav Štaidl.

Hrob Ivety Bartošové

Místo Ivetina posledního odpočinku

Mirka předpověděla smutný konec

K smrti Ivety Bartošové se nedávnou vyjádřila pro Super.cz i Mirka Čejková, která si prožila podobné peklo jako slavná zpěvačka. Moderátorka prý věděla, že Iveta Bartošová zemře, protože vedle sebe měla šílence! „Rok předtím, než se Iveta zabila, jsem psala článek o tom, že to takhle dopadne. Byla jsem přesvědčená o tom, že to byl stejný příběh, jako můj,“ řekla Super.cz Čejková.

Zlo sedělo přímo vedle ní

Naráží tím na svůj vztah s exmanželem Markem Vítem, o kterém tvrdí, že ji bil a psychicky týral. „Kdo nezažil strach z člověka, který jediný může být s vámi za zavřenými dveřmi a beze svědků dělá, co se mu zlíbí, nepochopí, proč se ta Iveta nevzpamatuje. Prostě už nejspíš nemůže. Zlo sedí přímo vedle ní,“ napsala tehdy pro Psychologii.

Pomeje Bartošovou pásl

„Pamatuji si, že když byl s Ivetou Pomeje, Vít říkal, že Pomeje pase Bartošovou a že to má domluvené, aby z ní dostal peníze a zalepil dluhy. Vítovi se ta myšlenka strašně líbila. Všude viděl peníze. Všechno bylo o tom, co můžu ukrást, jak někoho podvést, jak na někom vydělat… I ve vězení manipuloval s lidmi,“ líčí svůj příběh Čejková, která se nyní živí jako osobní koučka. To, že je Iveta na dně, ale asi viděli z jejího okolí všichni. Její nejbližší, včetně Rychtáře, ale bagatelizovali nutnou potřebu Ivety léčit se – a nepřímo tak nesou vinu na její tragické smrti, i když policie cizí zavinění neprokázala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Kolouchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace