Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ladislav Štaidl konečně promluvil: Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na ´hovno´, neměla talent pro život. A začal vyprávět… Co předpověděla o Bartošové sebevraždě Mirka Čejková?

24.03.2016
Ladislav Štaidl konečně promluvil: Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na ´hovno´, neměla talent pro život. A začal vyprávět… Co předpověděla o Bartošové sebevraždě Mirka Čejková?

Foto: TV Barrandov

Popisek: Iveta Bartošová

Muzikant Ladislav Štaidl o své bývalé partnerce Ivetě Bartošové vždycky zarytě mlčel. Ani když zpěvačka střídala stále zoufalejší partnery, ani když měla problémy s alkoholem a ani když před dvěma lety nakonec v zoufalství spáchala sebevraždu, Štaidl nepromluvil. Přitom to byl právě on, kdo Ivetu objevil a „udělal“. Až dosud.

Iveta Bartošová a Ladislav Štaidl spolu začali žít už v roce 1986. Zatímco hudebník byl ženatý, měl děti a další nechtěl, Iveta po vlastním potomkovi velmi toužila. Štaidl ji donutil jít na potrat, ale později se jí v roce 1996 narodil syn Artur. Poté Štaidla Iveta Bartošová opustila a i přes jeho úpěnlivé prosby se k němu už nikdy nevrátila. Štaidl o ní nikdy neřekl zlého slova – a to ani v dobách, kdy se Ivetě posmíval snad každý.

Konečně promluvil

V pořadu Hvězdy vinylu na Českém rozhlase se o zpěvačce konečně trochu rozpovídal. Byl Ivetiným dlouholetým partnerem, ale jejich vztah nevydržel. Ladislav Štaidl (71) poprvé otevřeně promluvil o tragicky zesnulé zpěvačce Ivetě Bartošové (†48) a prozradil věci, o kterých se za dlouhé roky na veřejnosti nikdy nezmínil.

Iveta vůbec nevěděla, co jsou to složenky, říká Štaidl

„Já začnu sebekritikou, to je vždycky sympatický. Myslím, že Ivetin pád zapříčinilo to, že do té doby, než ode mě utekla, tak jsem ji vůbec neseznámil s tvrdou realitou všedního života. Ona vůbec nevěděla, co je inkaso, co jsou pojistky, co jsou složenky, kolik stojí život, co kde se musí vyřídit a zařídit, to jsem všechno manažeroval za ni. V momentě, kdy odešla, tak samozřejmě narazila na tvrdou realitu a toho využily spousty takových těch parazitů, kteří rychle pochopili, že tam by se dalo něco uškubnout,“ promluvil Štaidl nelichotivě o Ivetiných partnerech.

Panák je strašně jednoduchý únik z reality

„Iveta měla vysoké IQ, ale bylo jí to na hovno, neměla talent pro život,“ neváhal prohlásit. Dokonce zabrousil i do vod zpěvaččina vztahu k alkoholu. „Velmi rychle, co odešla, tak začala mít existenční starosti, do té doby, co byla se mnou, tak se v životě nedotkla alkoholu, protože její tatínek nebohý byl sedmkrát léčený alkoholik. Ona měla těžkou averzi k alkoholu… A pak když jí začaly ty problémy s financemi a mužskými, to je strašně jednoduchý únik z té reality ten panák,“ vypráví Ladislav Štaidl.

Hrob Ivety Bartošové

Místo Ivetina posledního odpočinku

Mirka předpověděla smutný konec

K smrti Ivety Bartošové se nedávnou vyjádřila pro Super.cz i Mirka Čejková, která si prožila podobné peklo jako slavná zpěvačka. Moderátorka prý věděla, že Iveta Bartošová zemře, protože vedle sebe měla šílence! „Rok předtím, než se Iveta zabila, jsem psala článek o tom, že to takhle dopadne. Byla jsem přesvědčená o tom, že to byl stejný příběh, jako můj,“ řekla Super.cz Čejková.

Zlo sedělo přímo vedle ní

Naráží tím na svůj vztah s exmanželem Markem Vítem, o kterém tvrdí, že ji bil a psychicky týral. „Kdo nezažil strach z člověka, který jediný může být s vámi za zavřenými dveřmi a beze svědků dělá, co se mu zlíbí, nepochopí, proč se ta Iveta nevzpamatuje. Prostě už nejspíš nemůže. Zlo sedí přímo vedle ní,“ napsala tehdy pro Psychologii.

Pomeje Bartošovou pásl

„Pamatuji si, že když byl s Ivetou Pomeje, Vít říkal, že Pomeje pase Bartošovou a že to má domluvené, aby z ní dostal peníze a zalepil dluhy. Vítovi se ta myšlenka strašně líbila. Všude viděl peníze. Všechno bylo o tom, co můžu ukrást, jak někoho podvést, jak na někom vydělat… I ve vězení manipuloval s lidmi,“ líčí svůj příběh Čejková, která se nyní živí jako osobní koučka. To, že je Iveta na dně, ale asi viděli z jejího okolí všichni. Její nejbližší, včetně Rychtáře, ale bagatelizovali nutnou potřebu Ivety léčit se – a nepřímo tak nesou vinu na její tragické smrti, i když policie cizí zavinění neprokázala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Kolouchová