Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Skutečná lovestory herecké hvězdy 70. let a hýčkaného houslisty. Eva Trejtnarová se rozhodla odejít kvůli ponižujícím scénám

26.06.2015
Skutečná lovestory herecké hvězdy 70. let a hýčkaného houslisty. Eva Trejtnarová se rozhodla odejít kvůli ponižujícím scénám

Autor: ČT

Popisek: Eva Hudečková se vzdala herecké kariéry, protože ji ponižovalo, když o ní rozhodovali straničtí tajemníci

Ti dva se potkali úplně náhodou a jejich lovestory by vystačila na nádherný román. O jejím pozadí se však téměř nic neví. V roce 1976 byla Eva Trejtnarová filmovou a televizní hvězdou, houslista Václav Hudeček zase miláčkem publika, jehož dokonce hýčkal i tehdejší režim. Dívky mu doslova padaly k nohám včetně pohledné dcery tehdejšího premiéra, která za ním tajně jezdila na turné. Do vztahu dvou mladých milenců však nečekaně vstoupila černovlasá femme fatale.

Zajímavé svědectví o jedné z milostných avantýr Václava Hudečka nám poskytla Hana Marie z Prahy. V té době studentka Karlovy univerzity patřila mezi Hudečkovy fanynky. Na jednom z jeho koncertů ho požádala o autogram a rozhovor do studentského časopisu. A nestačila se divit. Pohledný virtuos ji pozval, aby s ním absolvovala turné a napsala o něm. Hudeček se tak postaral o nejromantičtější zážitek jejího života. Odjela s ním a jeho klavíristou v luxusním automobilu na další štaci. Po koncertě ji pozval na večeři, a dokonce i do svého pokoje. To ale nezkušenou dívku zaskočilo. S tak rychlým sledem událostí nepočítala a vůbec na něj nebyla připravená. „Jeho zájem mi samozřejmě lichotil, byl moc milý a vtipný, ale rozhodně jsem se nehodlala stát Vaškovou muzikantskou Liduškou,“ se smíchem líčí po letech svůj velký zážitek.

Dcera premiéra Štrougala Eva byla do Václava Hudečka hodně zamilovaná

Dcera premiéra Štrougala Eva byla do Václava Hudečka hodně zamilovaná

Nečekaný konec flirtu

Jenže pak situace nabrala zcela jiný směr. „Zatímco jsem se marně snažila s Václavem udělat interview a on to pod různými záminkami všemožně kazil, někdo prudce zaklepal na dveře. Byl to klavírista Stanislav, který nám vylekaně oznámil, že přijela „Eva“. V tom okamžiku se Václav změnil k nepoznání. Poprosil mě naléhavě, abych odešla. A já zůstala sama v cizím městě, naštěstí mi azyl poskytl jeho kolega, který mě ochotně odvezl domů. Cestou mi prozradil, že „Eva“ je dcera premiéra Štrougala a je do Václava hodně zamilovaná. Z romantiky nakonec zůstalo jen krásné přátelství se Standou, dodnes chodím na jeho i Vaškovy koncerty,“ vypráví po letech Hana Marie.

Další osudová Eva

Vztah Václava a Evy Štrougalové ale trval jen krátce. V roce 1976 se totiž Hudeček při natáčení komedie Zdeňka Podskalského „Sedm pater pro tisíc přání“ potkal s další hvězdou té doby a další Evou, herečkou Evou Trejtnarovou. Jak po letech oba přiznali, byla to láska na první pohled. Mimochodem, podle scénáře se do sebe měli zamilovat. A nakonec se tak stalo i ve skutečnosti. V té době čtyřiadvacetiletý Václav o tři roky starší femme fatale okamžitě podlehl. Ona zase tvrdí, že ji ohromil jeho neskutečný talent splynout s hudbou. Za půl roku nato se vzali, příští rok tomu bude již čtyřicet let, co jsou stále spolu. Eva „Venouška“, jak mu stále láskyplně říká, dokonce doprovází na většině jeho koncertů a spolupracuje s ním i na jeho hudebních projektech.

Krásná Eva Trejtnarová v souboji o Vaškovo srdce vyhrála na celé čáře

Krásná Eva Trejtnarová v souboji o Vaškovo srdce vyhrála na celé čáře

Ponižující scény

V polovině 80. let opustila svoji kariéru herečky a věnovala se příležitostnému psaní. V několika málo rozhovorech, které od té doby poskytla, se svěřila, že herectví není svobodné povolání, během své kariéry prý zažila i ponižující scény, kdy o ní rozhodovali straničtí tajemníci. „Přestala jsem věřit v krásné poslání i smysl hereckého řemesla,“ říká. Rozhodla se proto, že už hrát nebude, a odmítla i nabídku, aby účinkovala v pokračování legendárního seriálu Sanitka, který ji proslavil nejvíc. Striktně se představuje již pouze jako spisovatelka. Její román Bezhlavá kobyla se setkal s velmi příznivým přijetím, od té doby napsala několik dalších knih a také scénář k televiznímu seriálu O ztracené lásce.

P. S. Eva Štrougalová se nakonec provdala za známého novináře a spisovatele Jiřího Janouška. Nyní je úspěšnou módní návrhářkou. Hana Marie se věnuje umělecké publicistice. Dodnes vzpomíná na svoje první interview s Václavem Hudečkem.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace