Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Arogance, vyhrožování, pohrdání zaměstnanci: Nejen Chládek, i ministryně Šlechtová prý šikanuje podřízené, nechá je stát v pozoru půl hodiny, trhá kabely od PC ze zásuvky...

15.06.2015
Arogance, vyhrožování, pohrdání zaměstnanci: Nejen Chládek, i ministryně Šlechtová prý šikanuje podřízené, nechá je stát v pozoru půl hodiny, trhá kabely od PC ze zásuvky...

Autor: ČT

Popisek: Bývalí zaměstnanci agentury CzechTourism poukazují na nevhodné chování ministryně Karly Šlechtové a žádají její odvolání

Bývalí zaměstnanci státní agentury CzechTourism vyzvali v dopisu premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD), aby odvolal ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou (ANO). Stěžují si na její chování k zaměstnancům, hraničící s bossingem, tedy šikanou v zaměstnání, a píšou také o vyhrožování a práci v atmosféře strachu.

Jedna pracovnice byla údajně hospitalizována na psychiatrii. Dopis čtrnácti bývalých zaměstnanců předsedovi vlády má ČTK k dispozici. Podle MMR jde o reakci na vyšetřování podezřelých zakázek v agentuře, k němuž dala Šlechtová podnět. Sobotka do konce minulého pracovního týdne stížnost zatím nedostal, řekl ČTK. Pokud ji obdrží, předloží ji Šlechtové, aby se k tomu vyjádřila, dodal.

Bossing a šikana?

Bývalí zaměstnanci CzechTourismu v dopisu žádají premiéra o nezávislé a objektivní prověření situace v agentuře. „Obracíme se na Vás, jakožto bývalí zaměstnanci CzechTourism, kteří agenturu opustili buďto z vlastní vůle jako projev nesouhlasu s nově příchozím nekompetentním vedením, nebo jako výsledek organizačních změn, provedených na základě personálního auditu, realizovaného firmou, blízkou manželce jednoho z členů již zmiňovaného nového vedení agentury,“ píšou premiérovi.

Šlechtová podle nich rovněž zneužívá média k šíření zavádějících informací o situaci v agentuře. „Její neprofesionální projevy, jako permanentní minimálně půlhodinové pozdní příchody při nastoupení stovky pracovníků CzechTourism, arogantní vystupování, pohrdání, afektované vytržení kabelů z PC s cílem vynutit si pozornost, vyhrožování policejním zásahem, lživé pomlouvání bývalého vedení, pohrdání zaměstnanci (...) to vše vykazuje známky bossingu a zneužívání moci,“ uvádí se v dopisu.

První náměstkyně MMR Klára Dostálová uvedla, že výzva k odvolání Šlechtové se objevila poté, co policie začala prošetřovat zakázky za bývalého vedení CzechTourismu. „Pokud někdo považuje snahu o nápravu a transparentnost vydávání veřejných peněz za bossing a šikanu, tak k tomu není moc co dodat. Očekávám, že dřívější poměry v agentuře CzechTourism dostatečně objasní probíhající policejní vyšetřování,“ uvedla Dostálová v tiskovém prohlášení.

Šlechtová podala v březnu kvůli některým veřejným zakázkám a smlouvám v agentuře trestní oznámení na neznámého pachatele. Radiožurnál ve čtvrtek uvedl, že kriminalisté, vyšetřující fungování státní agentury, mají podezření, že se v ní manipulovalo s veřejnými zakázkami.

Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací

„Kriminalisté od obdržení podání trestního oznámení v rámci prošetřování shromáždili nezbytné dokumenty a jiné materiály. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži,“ řekla rozhlasu mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Bývalé vedení příspěvkové organizace podle Šlechtové špatně nakládalo se stovkami milionů korun. Její kritika se týká období let 2004 až 2014, kdy CzechTourismu šéfoval Rostislav Vondruška, někdejší ministr pro místní rozvoj. Věc se údajně týká několikanásobně předražených reklamních kampaní. Vondruška už dříve řekl, že závěry Šlechtové jsou neobjektivní, a odmítl, že by za jeho éry šly netransparentně někomu peníze do kapsy nebo že by se s nimi chybně nakládalo.

Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je ministerstvo pro místní rozvoj. Jejím základním cílem je propagace ČR jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v tuzemsku. Ročně hospodaří s více než 350 miliony korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace