Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nebezpečný hazard Martina Dejdara: Proč čerstvý padesátník nebere na své nejbližší ani trochu ohledy a co se stalo smyslem jeho života?

13.05.2015
Nebezpečný hazard Martina Dejdara: Proč čerstvý padesátník nebere na své nejbližší ani trochu ohledy a co se stalo smyslem jeho života?

Foto: hcolymp.com

Popisek: Hokej je Dejdarovým velkým životním snem. Na hvězdou kariéru v americké NHL má nyní našlápnuto jeho syn Matěj, tátu ale jeho pobyt na Floridě stojí pořádný balík.

Prý všechno dělá pro svou rodinu, spíš to ale vypadá, že se pro ni stal továrnou na peníze, která plní svůj úkol za každou cenu. Z operačního stolu totiž slezl přímo zpátky na jeviště.

V poslední době se chová, jakoby úplně ztratil rozum a smyslem jeho života se staly pouze peníze. Čerstvý padesátník si nedopřeje ani trochu odpočinku. Přestože mu po operaci tříselné kýly lékaři nařídili přísnou dietu a několik týdnů rekonvalescence, stál Martin Dejdar již dva dny po zákroku znovu na jevišti. S každým dnem v klidu totiž přichází o velké peníze, které jsou nutně potřeba na pobyt jeho rodiny ve Spojených státech.

Táta, nebo dojná kráva?

Svého životního snu stát se hokejovou hvězdou Dejdar nikdy nedosáhl, a tak soustředil pozornost na svého syna Matěje, do nějž si své životní přání promítl. A je pro to ochoten udělat prakticky cokoli. Matěj už má na ledové ploše opravdu takzvaně našlápnuto, trénuje ve floridské Tampě. Do Spojených států však vzhledem ke svému věku nemohl odcestovat sám, a tak tam o něj pečuje Dejdarova manželka Daniela, která s sebou logicky odvezla i mladší dceru Sáru. Doma nechali jen tatínka, jenž plní nejdůležitější úkol celé rodinné ‘mise‘ – zabezpečit budování synkovy kariéry finančně.

Musí vydělat statisíce

Aby dokázal uhradit veškeré potřeby rodiny, musí jenom na časově neomezený americký ‘výlet‘ svých nejbližších vydělat zhruba sto tisíc korun měsíčně. Když k tomu ještě připočteme splátky dluhů, které mu zbyly po neúspěšném pokusu o produkování filmu Panství, provozní náklady na bydlení v Česku a nějakou tu kačku, aby měla hlava rodiny alespoň co do úst a na benzín, dostává se Dejdar každý měsíc k částce zhruba dvou tisíc, které musí vydělat za každou cenu. A zjevně se snaží plán plnit, bez ohledu na své zdraví.

Čtěte také:

Sotva se populární Ozzák vyhrabal z dluhové pasti, už do ní padá znovu. Proč zase žije nad poměry? Tajnosti slavných

Sagvan si přijde na své, Martin počítá dny

Čáru přes rozpočet nedávno udělala Dejdarovi tříselná kýla, která ho vyřadila dočasně ‘z provozu‘. Poskakovat po jevišti v muzikálu jen pár dní po chirurgickém zákroku opravdu není možné, takže musel v současnosti svůj nejvýnosnější kšeft – hlavní roli v muzikálu Mýdlový princ – dočasně přepustit alternaci. A tak Sagvan Tofi a Martin Písařík, kteří roli nastudovali souběžně s ním, si konečně přijdou pořádně na své, zatímco Dejdar počítá ztráty a dny do okamžiku, kdy konečně bude moci zase hrát. „To asi až někdy v červnu,“ prozradil své plány serveru Super.cz. Počkat si na něj musí i na zkouškách dalšího muzikálu Děti ráje, do nějž ho obsadil právě Sagvan Tofi. „Pojedeme je, ale oni vědí, že mám určitá fyzická omezení,“ dodal Dejdar.

Jak se padesátník uštval

Dejdar jakoby zapomněl, že letos 11. března oslavil již padesátiny. Mužům v jeho věku hrozí celá řada zdravotních komplikací, mimo jiné nadále zůstávají tou částí populace, která je nejvíc ohrožena srdečním selháním. Tím spíš že se herec ani trochu nešetří a náročnost své profese podceňuje. Navíc pouhé dva týdny po zákroku již zase vyrazil do společnosti. „Cítím se dobře a tohle je pohoda. Nemusím nic vytvářet, šlo jen o účast,“ zlehčoval situaci na křtu jedné nové knihy, z nějž zamířil rovnou do pražské Ypsilonky, kde ho čekalo ještě představení. Koneckonců první odehrál jen pár hodin poté, co se probral z narkózy. Všechno to jistě dělá pro svou rodinu, která čeká za Velkou louží s nataženýma rukama na peníze. Nejspíš by ale na své nejbližší měl bydlet ještě víc a trochu jinak – kdyby se s ním totiž něco stalo, byl by všem snům rázem navždy konec.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tagy
Dejdar,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace