Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Lékaři bojovali o vteřiny. Na legendu Lubu Skořepovou znovu zaútočily vážné zdravotní komplikace. Jak se jí daří a jaké šance jí dává odbornice?

30.04.2015
Lékaři bojovali o vteřiny. Na legendu Lubu Skořepovou znovu zaútočily vážné zdravotní komplikace. Jak se jí daří a jaké šance jí dává odbornice?

Foto: ČT

Popisek: Populární herečce Lubě Skořepové šlo již podruhé o život

Prasklé střevo a následný těžký zánět dostaly Lubu Skořepovou již podruhé do stavu, bezprostředně ohrožujícího její život. Lékaři ji doslova ukradli hrobníkovi z lopaty. Vážná zdravotní komplikace zaútočila na milovanou herečku již podruhé.

Neúnavná Luba Skořepová se pere o život jako lvice, přestože má na krku již devět křížků. Před pár dny ji postihly vážné zdravotní komplikace, kvůli nimž znovu skončila v nemocnici. A tentokrát šlo doslova o vteřiny, život populární herečky ohrožoval těžký zánět v dutině břišní, který může velmi rychle způsobit otravu krve a smrt. Příčinou bylo perforované střevo. Problém je, že se to paní Lubě nestalo poprvé. Předejít těmto zdravotním komplikacím však je podle lékařů prakticky nemožné.

Už se těší na jeviště

„Luba je neskutečná. Jako zázrakem se z toho dostala a už pilně cvičí,“ řekl Blesku manažer Pavel Kloud. Herečka se totiž navzdory úctyhodnému věku dál drží pravidla, že nejdůležitější po každém lékařském zákroku je postavit se co nejrychleji znovu na vlastní nohy. „Moc pěkně tu o mě pečují, tak jim to přece nemůžu zkazit. Už se těším, až se vrátím na jeviště,“ prohlásila. „Představte si, že se mi tady i zlepšily oči, s nimiž jsem měla poslední rok potíže,“ dodala nezdolná optimistka, která už zase přemýšlí hlavně o tom, jaká další práce ji čeká.

Čtěte také:

Herecká legenda své milence prý ani nedokáže spočítat. Proč neměla Luba Skořepová děti a jak tvrdě zaplatila za každou životní radost? Tajnosti slavných

Hrozí rychlá otrava krve

Na hereččiných potížích má s největší pravděpodobností podíl její vysoký věk. S přibývajícími léty se celý organismus stává křehčím, což platí i pro vnitřní tkáně, a tudíž i pro celý trávicí trakt. „Protržení střevní stěny se v první chvíli neprojeví. Smrtelně nebezpečné není ani samo protržení, ale fakt, že se vzniklým otvorem dostane obsah střev do dutiny břišní. To vede v lepším případě ke vzniku ohraničeného, v tom horším neohraničeného zánětu pobřišnice,“ říká doktorka Marie Smutná, odbornice na onemocnění trávicího traktu. Na úspěšnost zásahu lékařů má tudíž podle ní významný vliv, jak rychle se pacient do jejich péče dostane. „Jde doslova o vteřiny, protože bakteriální zánět v této lokalitě je smrtící – bakteriální a zánětlivé toxiny se skrze pobřišnici do krevního řečiště snadno a rychle vstřebávají a vzniká otrava krve,“ dodává.

Pozor na bolesti břicha

Potíže se projevují bolestmi břicha, které se stupňují. Přidávají se horečka a pocit schvácenosti, který postupně přechází do šokového stavu. Pacient ztrácí vědomí a následuje smrt. „Neklamnou známkou protržení trávicího traktu je volný vzduch v dutině břišní, který je snadno rozpoznatelný na rentgenu,“ říká lékařka. „Obvykle je nutný okamžitý chirurgický zásah, spojený s břišní operací různého rozsahu.“ Místo poškozeného střeva musí být nalezeno a uzavřeno, pokud již dojde k nevratnému poškození tkáně, je nutné odstranit i část střeva, zasaženého zánětem. Nezbytná je i následná léčba antibiotiky, která dopomohou organismu zánět zlikvidovat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace