Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hříšnice Dagmar Pecková se kaje. Operní diva přiznává, že měla další životní krizi. Byla to jedna velká tyranie, svěřuje se. Pomohl jí i kardinál Duka. Tajnosti slavných

05.04.2015
Hříšnice Dagmar Pecková se kaje. Operní diva přiznává, že měla další životní krizi. Byla to jedna velká tyranie, svěřuje se. Pomohl jí i kardinál Duka. Tajnosti slavných

Autor: Sinners

Popisek: Hříšné ženy, které operní pěvkyně Dagmar Pecková zpívá, se zapsaly do dějin jako vražednice, nevěrnice nebo zrádkyně. I ona si ale prošla velkou životní krizí.

VIDEO Už jsme si v Česku zvykli, že když zde nějaká hvězda či hvězdička vydá novou desku nebo knihu, v médiích se s ní doslova roztrhne pytel. Neváhá se pochlubit se svým novým dílkem, ale přidá také pár intimních detailů ze svého života. Nyní se například ve všemožných magazínech, v rozhlase i televizi objevuje operní pěvkyně Dagmar Pecková. Novou desku Hříšnice propaguje, jak je u ní zvykem, velmi razantně.

Dagmar Pecková byla odjakživa pořádné číslo. S rudou kšticí na hlavě, bujným dekoltem, svým nesporným talentem i výstředním chováním vždy dokáže vzbudit potřebnou pozornost. Prozradí na sebe úplně všechno, že ztloustla, zklamala se v lásce, nebo že měla deprese a pocity vyhoření. Kvůli tomu se prý dokáže velmi dobře vcítit do svých hrdinek, které ráda zpívá. Netají se ani tím, že prodělala svou další velkou životní krizi.

„Byla jsem natolik vyšťavená, že jsem chtěla se vším praštit. Psychiatrovi jsem řekla, že jsem ošklivá, stará a nic neumím... Najednou to nebylo moje milované povolání. Byla to jedna velká tyranie,“svěřila se nedávno magazínu Téma. Jako velká bojovnice však nepodcenila nebezpečí, který plynulo z jejích depresí, a podrobila se odborné lékařské péči. Výsledkem je nejen to, že jí psychiatr pomohl, ale dokonce ji inspiroval k nové desce, s níž má nyní velké plány. Současná masivní kampaň je toho jasným důkazem.

Duka i uřezaná hlava

Tentokrát jde ale Pecková ještě dál než kdykoliv předtím. Zatímco při propagaci své hlavní role v Carmen si vystačila s odvážným klipem, nabitým erotikou, do reklamy k albu Hříšnice nasadila i kardinála Duku, který mu dal požehnání se slovy, že chceme-li se něco dozvědět o hříchu, stačí otevřít Bibli. Hříšné ženy, které Pecková zpívá, se zapsaly do dějin jako vražednice, nevěrnice nebo zrádkyně.

Například Klytaimnestra zavraždila svého muže, jeho milenku i děti. Výstřední diva navíc album doplnila provokativními fotografiemi, na nichž se například stylizuje do role Máří Magdaleny nebo Salome. V ruce drží uřezanou, zakrvácenou hlavu Jana Křtitele.

Nikdo mě tady nechtěl

Pecková je proslulá také svými kritickými názory na současné dění ve vážné hudbě a sem tam si neodpustí ironickou poznámku k české umělecké scéně. Připomeňme, že žije v Německu a pracuje většinou v cizině, kde je velmi úspěšná. Podobně jako kdysi Ema Destinnová se musela vyrovnat s pravidlem, že doma není nikdo prorokem. Tvrdí, že do Německa odešla, protože ji tady nikdo nechtěl. Za rok ale vyhrála Pražské jaro a všem prý „spadly brady“.

Často si stěžuje na zhoršující se vkus publika: „Všichni se chtějí jen bavit. Je stále hlad po nových muzikálech. Zatímco my, kteří děláme ‘vážné‘ umění, máme pořád nějaká závažná témata. Taková, u kterých je potřeba moc přemýšlet. Ubývá těch, kteří jsou ochotni zabývat se Richardem Wagnerem, Gustavem Mahlerem nebo Richardem Straussem. Kulturní dědictví přestává lidi zajímat. Po povrchu se ale sklouzává nejen v kultuře, ale i v běžném životě. Mnozí žijí úplně bez cíle. Není divu, že je pak tolik nemocí, způsobených psychikou,“ řekla v rozhovoru pro časopis Týden.

Zábava skončila

Zato v operní branži podle ní zábava skončila: „Lidi jsou obezřetnější, bohužel nevraživější, podezřívaví, v každém vidí konkurenci. Kolikrát jsem si říkala, kam se všichni poděli, jak je vůbec možné, že se po zkoušce zavřou v hotelu? Dřív se po každé premiéře přichystaly stoly plné jídla a u nich jsme si povídali s režisérem, dirigentem a dalšími z týmu. Ale tlak, který v poslední době doléhá na umělce, znamená skutečně jediné: Zábava skončila!“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace