Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

I s novou image už je zase zatraceně sexy. Jak se daří těžce nemocnému Jiřímu Bartoškovi? Dorazil do divadla a... Podívejte se na fotky

29.03.2015
I s novou image už je zase zatraceně sexy. Jak se daří těžce nemocnému Jiřímu Bartoškovi? Dorazil do divadla a... Podívejte se na fotky

Autor: Divadlo Bez Zábradlí

Popisek: Nemocný Jiří Bartoška si ve čtvrtek 26. března si nenechal ujít v pražském Divadle Bez zábradlí premiéru představení Garderobiér, v níž hraje jeho kamarád Karel Heřmánek. A už vypadá mnohem lépe.

Nemocný Jiří Bartoška se objevil na veřejnosti, už zase s cigárkem v ruce. A zatraceně mu to sekne. S těžkou nemocí bojuje jako lev a vše se zdá, že má populární lamač ženských srdcí opravdu nakročeno k vítězství nad osudem.

Vážně nemocný prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška se zřejmě konečně opravdu dostává z nejhoršího. Ve čtvrtek 26. března si nenechal ujít v pražském Divadle Bez zábradlí premiéru představení Garderobiér, v níž hraje jeho kamarád Karel Heřmánek. A už mu to zase fantasticky ‘seklo‘.

Už má zase roupy

Na premiéru Bartoška dorazil s manželkou Andreou. Nenechal si ujít ani následnou oslavu a rozhodně během ní neseděl jen tiše v koutku. Už zase mu nechyběla v ruce neodmyslitelná cigareta a s kamarádem Karlem Heřmánkem si dokonce dopřál i doutníček. „Známe se strašně dlouhou dobu. Spolu jsme studovali, bydleli dokonce na jednom pokoji na koleji, hráli třeba i v Ústí nad Labem a také tady, v tomhle divadle v inscenaci Jakub a jeho pán. Jiří se zotavuje ze svých zdravotních komplikací a já pevně věřím, že si spolu zase ve zmíněné hře zahrajeme. Moc se na to těším, že se zase sejdeme na jevišti. Až mi zavolá a řekne, jdu do toho, tak se Jakub a jeho pán opět objeví v našem repertoáru a doufám, že by to mohlo být už po prázdninách,“ řekl serveru Super.cz. na večírku Heřmánek.

Jiří Bartoška je už zase 've formě', s Karlem Heřmánkem si dokonce dopřál i doutníček

Jiří Bartoška je už zase 've formě', s Karlem Heřmánkem si dokonce dopřál i doutníček

V Představení Jakub a jeho pán – Pocta Denisi Diderotovi exceluje Bartoška s Heřmánkem již deset let a diváci na jeho návrat na jeviště netrpělivě čekají. „Vypadá skvěle, rostou mu už vlasy a my se těšíme, že se co nejdříve vrátí na naše prkna s představením Jakub a jeho pán,“ řekla Blesku mluvčí divadla Jana Adamová.

Drastická léčba zřejmě zabrala

Populární herec, který v úterý oslavil 68. narozeniny, již téměř půl roku bojuje se zákeřnou rakovinou mízních uzlin. Kvůli nemoci zrušil veškeré pracovní povinnosti, nechal si pouze jednu jedinou – s Miroslavem Donutilem dál namlouvá komentáře k cestopisnému seriálu České televize Na cestě. Na tomto projektu spolupracují devět let a mají za sebou už tři sta dílů.

Divadlo Bez zábradlí se nemůže dočkat, až se vrátí na jeviště v úspěšném představení Jakub a jeho pán

Divadlo Bez zábradlí se nemůže dočkat, až se vrátí na jeviště v úspěšném představení Jakub a jeho pán

Poprvé od zahájení léčby se Bartoška objevil na veřejnosti 21. února na slavnostním předávání filmových cen Český lev v pražském Rudolfinu. Tenkrát ale ještě bez vlasů a nedá se říct, že by mu bývalo bylo příliš do skoku. Přesto vydržel až do noci. Nyní už má na hlavě docela přerostlého ‘ježka‘, vyžehlenou tvář, konečně z něj zase vyzařuje energie a rozhodně mu nechybí ani jeho pověstný smysl pro humor. Je to soubor dobrých znamení, že další cyklus chemoterapie zabral.

Čtěte také:

Těžce nemocný Bartoška poprvé po chemoterapii na veřejnosti. Podívejte, jak teď vypadá, jak se cítí a kterou „rekvizitu“ si notorický požitkář neodpustil

Za utrpení nakonec pacienta odmění

Skutečnost, že Bartoškovi znovu začínají růst vlasy, je podle odborníků dobrým znamením. Populární herec si už kvůli nemoci prošel martyriem. Cytostatika, používaná při chemoterapii, totiž účinně ničí nádorové buňky, ale zároveň poškozují i některé zdravé. Způsobují tak nežádoucí účinky, nejčastěji nevolnost, zvracení, nechutenství a vypadávání vlasů. Délka aplikace závisí na druhu nádoru a jeho rozšíření a často jsou podávána v tzv. cyklech se zhruba třítýdenní přestávkou, aby se organismus mohl před další várkou chemie zotavit.

S manželkou Andreou na premiéře hry Garderobiér

S manželkou Andreou na premiéře hry Garderobiér

Jedním z doprovodných projevů, který dokáže pacienty leckdy doslova srazit na kolena, je právě dočasná ztráta vlasů. Je to jakoby měli napsáno na čele, že jsou těžce nemocní. Znovu začínají vlasy růst většinou po dvou až třech měsících a za přestálé utrpení své majitele řádně odmění. Jejich kvalita bývá s původním ‘porostem‘ nesrovnatelná, leckdo se najednou může pochlubit třeba kudrnami, o nichž předtím celý život jen marně snil. Dočasně mohou vlasy změnit i odstín. Lze tudíž očekávat, že i Jiří Bartoška bude ještě neodolatelnější než dřív. Navíc se uleví i organizátorům karlovarského festivalu, protože jubilejní 50. ročník si letos počátkem července určitě nenechá ujít.

Čtěte také:

Neetické, hyenismus… Karlovarský festival už prý hledá za nemocného Bartošku náhradu. Užasnete, jaký seznam kandidátů byl zveřejněn

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace