Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hradní mluvči se lopotí jak Bartošová, měl by dát rozhovor týdeníku Ego, traktorem na Kavky: Konflikt Hradu a ČT kolem neodvysílané tiskovky je i sranda

19.03.2015
Hradní mluvči se lopotí jak Bartošová, měl by dát rozhovor týdeníku Ego, traktorem na Kavky: Konflikt Hradu a ČT kolem neodvysílané tiskovky je i sranda

Autor: aTeo

Popisek: Iluzionista Ovčáček, tak pojmenoval svou fotokoláž, věnovanou hradnímu mluvčímu, grafik aTeo.

Ke sporu hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka s veřejnoprávní Českou televizí stran neodvysílání pravidelné tiskové konference prezidentova mluvčího v živém přenosu se na sociálních sítích vyrojila pestrá paleta komentářů. Kupříkladu geopolitik Univerzity Karlovy Michael Romancov soudí, že „Ovčáček je zoufalec, jehož snaha být všem na očích připomíná obdobné lopocení ze strany Ivety Bartošové.“

Česká televize doposud vysílala pravidelné tiskové konference prezidentova mluvčího v živém vysílání. V úterý tak ale neučinila. Mluvčí ČT Alžběta Plívová to vysvětlila tím, že obsahem vystoupení byl jen souhrn prezidentských aktivit minulého týdne, o nichž prý ČT informovala, a tak v danou chvíli upřednostnila pro ni důležitější téma – projednávání energetického zákona v Poslanecké sněmovně.

Proti postupu České televize se záhy ohradil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Ve svém prohlášení označil přístup České televize za dětinskou pomstu vůči prezidentu republiky a doplnil, že Hrad zvažuje stížnost Radě pro rozhlasové a televizní vysílání. Na svém facebookovém profilu Ovčáček poukázal na to, že by tento zásah mohl být reakcí na prohlášení prezidenta Zemana k tématu koncesionářských poplatků. Zeman totiž před několika dny na tiskové konferenci k ukončení návštěvy Plzeňského kraje zkritizoval veřejnoprávní televizi za její neobjektivní zpravodajství a podpořil regulaci povinných koncesionářských poplatků.

Ovčáček pod ostrou palbou

Spor hradního mluvčího s Českou televizí vyvolal na sociálních sítích živou diskuzi. Komentáři do ní přispěli také novináři zpravodajských serverů, geopolitik UK Michael Romancov či analytik think-tanku Jakub Janda. Své si řekl i exporadce prezidenta a premiérů Tomáš Haas.

Geopolitik Romancov na Twitteru konstatoval, že „Ovčáček je zoufalec, jehož snaha být všem na očích připomíná obdobné lopocení ze strany Ivety Bartošové“. Redaktor aktuálně.cz Jan Lipold zase uvedl, že tvrzení hradního mluvčího o dětinské mstě se dá posuzovat optikou „podle sebe soudím tebe“.  

Někteří dali neodvysílání tiskové konference prezidentova mluvčího v živém vysílání veřejnoprávní televize do souvislosti s hledáním článku novináře Peroutky Hitler je gentleman. „Podpultové zjištění: Ovčáček má se živými tiskovkami na ČT 24 stopku, dokud nenajde Peroutkův článek Hitler je gentleman,“ napsal na Twitteru redaktor Echo24.cz Jan Kálal. Reportér pořadu Reportéři ČT Jan Moláček tamtéž podotkl: „Já teda nevím, jak Ovčáček, ale já vím jistě, že jsem tu tiskovku na ČT viděl. Vlevo dole.“ Analytik Jakub Janda hradnímu mluvčímu doporučil dát rozhovor týdeníku Ego. „Pan Ovčáček teď bude trávit měsíc hledáním zákona, že ho Česká televize musí vždy vysílat živě. Měl by dát rozhovor týdeníku Ego,“ zveřejnil Janda na Twitteru.

Nepřípustná cenzura

Analytik think-tanku Evropské hodnoty se ke sporu Hradu s Českou televizí vyjádřil i na Faceboku, kde se do debaty zapojil také publicista Tomáš Haas. „Nevysílali mě živě = dětinská pomsta. Pan Veleba brzo dorazí s traktorem a pojede se křížová výprava na Kavky,“ napsal Janda.

Do diskuze pod jeho příspěvkem se zapojil kromě jiných i publicista Tomáš Haas, který vyjádřil nesouhlas s postupem veřejnoprávní České televize vůči prezidentu Zemanovi. Je to prý nepřípustná cenzura. Média včetně televize údajně nejsou od toho, aby trestala politiky, ale aby o jejich jednání informovala. Veřejnost by si dle jeho názoru měla sama posoudit, jak a nakolik je to, co jí prezident říká, důležité.

„A je to cenzura a je to proti smyslu veřejnoprávního media. A to říkám přesto, že jsem Zemana nevolil, nejsem jeho fanoušek a dával jsem to často najevo. Media mají nejen práva, která ke své práci potřebují, ale také povinnosti vůči svým čtenářům a divákům. A televize tuto povinnost hrubě porušila,“ myslí si Haas.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace