Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Policejním greenhornům bez řádného výcviku doporučuji přestat se dívat na hollywoodské filmy! Expert komentuje policejní zákrok proti Zemanově příznivkyni

22.11.2014
Policejním greenhornům bez řádného výcviku doporučuji přestat se dívat na hollywoodské filmy! Expert komentuje policejní zákrok proti Zemanově příznivkyni

Autor: Youtube, repro

Popisek: Snímek z policejního zásahu

VIDEO Video, ukazující přehnaně tvrdý policejní zákrok proti invalidní ženě - příznivkyni prezidenta Miloše Zemana, koluje na internetu a ukazuje, jak se skupina mladých policistů za pomocí obušků pustila do Věry Řezníčkové, která chtěla zahájit petici na podporu hlavy státu. Stará žena upadla do bezvědomí.

K dovršení toho pak policejní novicové invalidní důchodkyni prý nedokázali ani poskytnout první pomoc. To za ně museli učinit až šokovaní cizinci, zahraniční turisté, kteří šli kolem a viděli, že muži zákona jen nad ženou stojí a nic nedělají. Tedy pokud nepočítáme fackování nehybně ležící ženy policisty ve věku jejich matek či babiček, aby se probrala. „Sázet políčky do tváře někomu, komu jsem jen chvilku předtím při vytahování z vozu páčení tonfou za krk mohl způsobit závažné poranění páteře, je slušně řečeno do nebe volající tupost. Vždyť jí mohli zabít nebo doživotně zmrzačit,“ okomentoval jednání policistů na videu lékař Karel Jandák.

Jako Veřejná bezpečnost 

Video dal redaktor Blahuš k nahlédnutí bezpečnostnímu expertovi Petru Úpickému. A ten nešetřil tvrdou kritikou na muže, kteří přitom mají po americkém způsobu na autech napsáno „Pomáhat a chránit“.  „Ten zákrok byl neuvěřitelně zpackaný. Zbytečně brutální. Něco podobného jsem zažil sám na vlastní kůži jako student před 25 lety o Palachově týdnu a pak na Národní třídě.  I němečtí okupanti by to dokázali lépe, bohužel pro naše odbojáře. Historie se tedy vrací,“ řekl příslušník III. odboje Úpický. „Těm policejním greenhornům, kteří nemají pořádný výcvik, bych doporučil přestat se dívat na hollywoodské filmy.  Situaci šlo řešit nejméně osmi dalšími způsoby, s větší mírou základní sociální empatie. To ovšem současné policii nejen v Praze, ale třeba i na severu Čech totálně chybí. A když už na tu stařenu vyrukovali s násilím, mohli jí v případě potřeby vytáhnout z vozu mnohem rychleji, čistěji, méně bolestně a bez použití tonfy a donucovacích prostředků. Jenže to by museli mít IQ vyšší než je dnešní datum nebo mít lepší výcvik. Je to prostě banda mantáků, co si o sobě myslí víc, než ve skutečnosti jsou,“ míní Úpický.

O tom, že sami policisté věděli, že dělají něco špatně, svědčí podle Úpického i to, že se zpočátku i v závěru bránili natáčení svých služebních čísel i jejich služebního zákroku proti bezbranné invalidní důchodkyni. „Pokud se kdokoliv s touto nahrávkou obrátí na státní zastupitelství nebo na Generální inspekci bezpečnostních sborů, tak - pokud to nebudou politici a pravicoví státní úředníci chtít ututlat - musí tito zasahující policisté i jejich nadřízený, který zákroku velel, skončit minimálně před soudem. Ale už jako nezaměstnaní, bez policejní výsluhy z kapes daňových poplatníků,“ dodal bezpečnostní expert Úpický.

Policie pošlapává nejvyšší zákony státu, Ústavu

Kritikou policejní zvůle a pohrdání Ústavou a Listinou lidských práv a svobod přímo na dohled Pražského Hradu nešetří ani Josef Liška, předseda Vlasteneckého sdružení antifašistů Prostějov. „Toto video ukazuje, jak politický systém u nás postupně kolabuje a s využitím policie se uchyluje k brutálnímu násilí. To tu už jednou bylo. Na Hradčanské náměstí nebylo vpuštěno auto vezoucí petiční stánek a paní Věra Řezníčková, organizátorka petice na podporu prezidenta Miloše Zemana, zde byla vážně ohrožena na životě,“ říká Liška. „Policie předvedla „chladnou sílu“ a použila hrubé násilí proti bezbranné ženě, která se snažila uplatnit své petiční právo zaručované Ústavou České republiky. Všimněte si mimo jiné i neznalostí práva při argumentaci jednoho z „vyškolených“ policistů, který se ptá, jestli mají petici povolenu magistrátem města,“ upozorňuje na další důkaz policejní nekompetentnosti doktor Liška.

„Je jedno, kdo to je! Ale není jedno, že se pošlapávají ústavní zákony. V roce 1989 fingovaná smrt agenta Zifčáka spustila revoluci. Tak se vyjádřil v televizi prezident Zeman. V roce 1989 to občany vyburcovalo! Co v roce 2014 25let poté? Jste větší poserové, než tenkrát?“ ptá se veřejně další Zemanovec Jaroslav Fantovič.  

Příznivci prezidenta Zemana jsou prý podle policie teroristé

„Na záběrech je vidět i jeden z šéfů protiteroristického policejního oddělení, takže si můžeme gratulovat, že jsme v očích Policie České republiky povýšili na úroveň muslimské Al Kaidy a Ussámy bin Ládina. Navíc je o tomto člověku všeobecně známo, že má silné kontakty do ultrapravicových kruhů,“ řekl jeden z válečných veteránů. Své jméno ale říci nechtěl. „Když vidím, co čacká česká policie dokáže udělat za bílého dne a na veřejnosti bezbranné ženě, je mi jasné, že bych jejich výslechové metody, odkoukané asi od CIA, NKVD nebo gestapa, někde v policejní cele beze svědků nepřežil. I já jsem totiž invalida,“ vysvětlil veterán. „Tohle je fakt vrchol zlovůle režimu,“ souhlasí s ním zoufalý Fantovič.

„Stát, který tohle dovolí beztrestně dělat své ozbrojené pěsti, už není mým státem a zaslouží si, aby byl zničen. Tohle je vyhlášení války,“ je radikální válečný veterán. V daném případě je podle něj možné aplikovat článek 23 Listiny lidských práv a svobod.  V něm se hovoří o tom, že: „…Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny“.

Petr Blahuš

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .        

 

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace