Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V Parlamentu fungují některé vykopávky a paraziti více než 20 let. Producírují se a léčí si své problémy! Babiš plamenně hájí svou ženu ve sněmovně

19.05.2014
V Parlamentu fungují některé vykopávky a paraziti více než 20 let. Producírují se a léčí si své problémy! Babiš plamenně hájí svou ženu ve sněmovně

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jaroslava Jermanová ve sněmovně

Nedávno jsme byli opětovně svědky toho, jak ostatní kolegové poslanci se vysmívají a dokonce i ostře napadají místopředsedkyni Jaroslavu Jermanovou (ANO), která prý z titulu své funkce špatně řídí schůze Poslanecké sněmovny. Zastal se ji sám předseda hnutí Andrej Babiš, který si ve sněmovně už také vyslechl svoje. Korte z TOP 09 na něj dokonce volal tlumočníka, protože prý „té jeho hatmatilce“ nerozumí…

Stalo se to na jedné ze „spanilých jízd“, které Babiš absolvuje v rámci blížících se eurovoleb, konkrétně v Moravskoslezském kraji. O slovo se přihlásil pan Veselka z Ostravy. „Vyřiďte prosím paní Jermanové, že má naši podporu při vedení Poslanecké sněmovny,“ sdělil jednoduchý vzkaz. „Jsme tady noví. Člověk je šokovaný, jak to tady funguje. Dělají si z nás srandu, ze mě taky. V Parlamentu fungují některé vykopávky nebo paraziti. Bohužel jsou tam někteří lidé více než 20 let a Parlament je pro ně součást jejich života, protože v normálním životě neuspěli. Producírují se a léčí si své problémy,“ reagoval Babiš.

Kalousek se neumí chovat k ženám

Při některých jednáních se situace v Poslanecké sněmovně vyostří – například nedávno, kdy se kvůli chybě Jaroslavy Jermanové ozval Miroslav Kalousek. Nabídl jí, aby se raději stala čestnou místopředsedkyní. Podle Jermanové se bývalý ministr financí neumí chovat k ženám.

„Bylo to trochu za hranou. Na půdě Poslanecké sněmovny by se mělo jednat úplně jiným stylem a ten styl, který nastavil pan Kalousek, znehodnocuje práci všech poslanců. Uřídit sněmovnu není jednoduché, protože je to živý organismus a jednací řád má spoustu úskalí. S některými si neví rady ani staří harcovníci, jako je pan Kalousek, který v tom útoku řekl pár věcí, které jsou totálně špatně,“ komentovala ono jednání Jaroslava Jermanová v rozhovoru pro Lidovky.cz.

Miroslav Kalousek ji navíc v jeden moment kritizoval neoprávněně. „Když jsem se zvedla, tak jsem prý ukončila jednání sněmovny. To ale nebyla podle jednacího řádu pravda. Když předseda opustí své křeslo, tak nepřerušuje jednání, jak o tom mluvil Kalousek,“ vysvětluje místopředsedkyně Sněmovny.

Na místě se ale nebránila, protože prý nechtěla prodlužovat nechutnou scénu. „Takový styl do jednání sněmovny nepatří a už vůbec nebudu mluvit o tom, že Kalousek neví, jak se má chovat k ženám. Chybu jsem udělala, mrzí mě to. Nebylo to ale nic zásadního, co by si zasloužilo takovou reakci,“ dodává Jermanová.

Zároveň připojila vzpomínku na hlasování o alkoholu ve Sněmovně. „Je pravda, že nejvíc útočil, když se jednalo o zákazu alkoholu. Byla jsem od něj napadána, že snižuji důležitost sněmovny a její pověst. Možná je v tom ten důvod. Kalousek si musí sám v hlavě srovnat, proč po mně jde. Kolegové také dělají chyby. Jsem ale žena a asi i jednodušší terč než kdokoliv jiný,“ míní poslankyně za ANO.

Jermanová prosadila zákaz alkoholu ve sněmovně

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek se v rozhovoru pro server Lidovky.cz důrazně zastal své kolegyně a místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové. Na jedné straně přiznává, že poslankyně dělá při řízení sněmovny chyby, ale nikdo učený z nebe nespadl. A proč na ni útočí exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09)? Podle Faltýnka možná proto, že to byla právě Jermanová, kdo prosazoval zákaz pití alkoholu ve sněmovně.

Miroslav Kalousek poslankyni Jaroslavě Jermanové navrhl, aby se stala jen čestnou místopředsedkyní sněmovny. Vedl ho k tomu zmatek, k němuž došlo během zasedání sněmovny. Faltýnek prý ale s Kalouskem mluvil a prosil ho o shovívavost vůči své kolegyni. Dopadl však neslavně.

„S panem Kalouskem jsem mluvil a prosil jsem ho o několik věcí. První byla, aby zachoval určitou úctu k dámě, protože my ze staré školy jsme vychovaní maminkami, že se máme chovat slušně. Druhá věc - rozumím tomu, že může být naštvaný, protože paní Jermanová byla ta, která prosadila, že se ve sněmovně nemůže pít. A to asi někomu vadí. Na druhé straně je pravda, že se to všichni pořád učíme. My jsme v politice nebyli a myslím si, že učený z nebe nespadl. A vůči tomu musíme mít míru tolerance. Tím neříkám, že bylo všechno v pořádku. Kolegu Kalouska jsem poprosil, aby se choval vstřícně, bohužel to nemělo kladnou odezvu,“ postěžoval si Faltýnek.

Obratem k tomu dodal, že nikdo učený z nebe nespadl a ve sněmovně dnes sedí řada lidí, kteří dříve v politice nepůsobili a nemají zkušenost se sněmovními procedurami. Někdo se je naučí rychleji, jinému to trvá trochu déle.

Podle Faltýnka se nesmí zapomenout ani na to, že šum ve sněmovně zní bez ohledu na to, kdo jednání zrovna řídí. Poslance napomínají všichni.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace