Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Primátor na Staroměstském náměstí servíroval speciální rybí polévku. Byli jsme tam a máme recept, dvě přísady vás překvapí

26.12.2013
Primátor na Staroměstském náměstí servíroval speciální rybí polévku. Byli jsme tam a máme recept, dvě přísady vás překvapí

Autor: MHMP

Popisek: Primátor Hudeček rozlévá na Staroměstském náměstí rybí polévku.

REPORTÁŽ Připraveno bylo celkem tři tisíce porcí, dva tisíce pro stánek na Staroměstském náměstí a tisíc pro stánek na Václavském náměstí. Na přípravu polévky bylo zapotřebí mimo jiné 300 kg kaprů a 100 kg kořenové zeleniny. Pražané i návštěvníci metropole si na polévce, do které kuchaři přidali nečekané ingredience - koňak a karamel, pochutnali. Pražský primátor Tomáš Hudeček, jak sám poznamenal, ji jen rozlévá a už to bere jako tradici. Jeden z Pražanů si posteskl, že v záplavě prodejních stánků ztratilo hlavní město nevinnost a tradice jedinečnost.

„Jsem zde potřetí a už to beru jako tradici,“ poznamenal primátor Prahy Tomáš Hudeček, když na Staroměstském náměstí rozléval lidem rybí polévku. Před stánky s tradičním vánočním pokrmem se tvořila obrovská fronta. Přišly nejen rodiny s dětmi, ale i sociálně slabí. Všichni si pochutnali.

Hudeček v bílém

Když se Parlamentní listy.cz Hudečka zeptaly, jestli tato tradice trochu nemění jeho plány na Štědrý den, jen s úsměvem poznamenal: „Někdo doma polévku vaří, já ji jen rozlévám.“ Oblečený do kuchařské uniformy k jednomu ze strávníků dodal: „Ať chutná.“ Mladý primátor převzal tradici po svých předchůdcích. Na Staroměstském náměstí se před pódiem tvořil nekonečný had lidí, co si rádi počkali na „primátorskou“ chuťovku.

„Je výborná,“ poznamenala jedna ze starších paní, když jí redaktorka TV Prima strkala k obličeji mikrofon. „Nechtě mě dojíst a řeknu víc,“ dodala. Mezi lidmi na stánky zastavěném Staromáku pobíhal baron Hlad a vybízel je, aby si nenechali polévku ujít. Nejkrásnějších dárků pod stromeček prý dostal primátor Hudeček nespočet, takže nechce žádný upřednostňovat. „Hodně klidu a pohody, a aby si lidé více vážili toho, co mají,“ popřál poté.

Nevinnost metropole

Jeden z čekajících, otec od rodiny, co se představil jako Pavel N., si nicméně posteskl nad tím, jak se Vánoce změnily ve svátky konzumu. „Jen se podívejte, kolik je tady prodejních stánků. Vždy více než rok před tím. Vím, že je to podobné jako v každé evropské metropoli, ale v tomhle bychom zrovna nemuseli držet krok s dobou. Vždyť kdyby nebyly různé tunely a karty a já nevím co, tak by si Praha nemusela vydělávat tímto nedůstojným způsobem. Prostě se mi zdá, že metropole ztratila nevinnost. Pravda, stalo se to už dávno,“ řekl.

„Vždyť tady přes samé stánky ani nevíte, kam jít. Přitom to byla vždy tak hezká tradice. Primátor naleje polévku občanům, takové hezké osobní gesto. Nicméně polévka je vždy velmi dobrá, všechna čest,“ poznamenal s tím, že by méně komerce a nákupního šílenství prospělo všem.

Recept na polévku

Na tradiční pokrm přišlo i nespočet lidí z ulice, jichž v současnosti v Praze přibylo. „Heleďte, je to hezká tradice, ale jinak bída. Dnes si bezdomovce v Praze nikdo nevšimne a lidi na nás kašlou. To dřív jsme vyžebrali mnohem víc. A politika? Na tu se mě neptejte. Politika je ještě ubožejší než žebrání na ulici,“ řekl Karel, který prý dorazil z Plzně. Jak a kdy, o tom raději pomlčel.

Připraveno bylo na 2000 porcí polévky. Dalších 1000 se rozlévalo ve  spodní části Václavského náměstí. Tam ji lidem mimo jiných servíroval i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Základem polévky byl vývar připravený z 300 kilogramů kaprů a 50 kilogramů rybích hlav. V polévce bylo přes 100 kilogramů kořenové zeleniny a téměř tři litry koňaku, jikry, mlíčí a karamel. A jak je výše zmíněno, všem ohromně chutnala.

Jan Rychetský

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace