Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Okamura: Vítka Bártu přes palubu nehodím!

25.09.2013
Okamura: Vítka Bártu přes palubu nehodím!

Foto: stránky TO

Popisek: Tomio Okamura

Proč se Tomio Okamura rozhodl spolupracovat s Vítem Bártou z VV? Jak vysvětlil některá rozhodnutí jeho hnutí Úsvit přímé demokracie? Čtěte sami, dozvíte se více!

V úvodu vysvětluje způsob financování předvolební kampaně. „Mimo můj osobní vklad si hnutí půjčí peníze v bance a po volbách je splatí ze státního příspěvku,“ píše Okamura.  „Osobně jsem proti dotacím na soukromé účely a v Poslanecké sněmovně budeme navrhovat změnu státního příspěvku stranám tak, aby se buď úplně zrušil anebo byl k dispozici rovnoprávně všem stranám, které se účastní voleb – tzn. že za hlas dostane nějakou částku každá zúčastněná strana.“ Podle Okamury není fér, když jen pár vyvolených velkých stran je financováno z veřejných peněz. Oproti ostatním je to prý zvýhodnění, které je nedemokratické, jelikož znemožňuje rovnocennou soutěž.  Šéf hnutí Úsvit přímé demokracie je také proti darům od kmotrů. „Pravda, dary by byly fajn, ale k daru patří dárce a tomu jste vždy nějak zavázaní. Je samozřejmě rozdíl, když vám dá deset tisíc váš fanda a když vám dá deset milionů pan Chrenek,“ míní Okamura.

Jiří Pospíšil ničí české právní prostředí

V textu, ve kterém se Tomia Okamura obrátil k voličům, je kritizován bývalý ministr spravedlnosti za ODS Jiří Pospíšil. „Jedním z těch, kteří skutečně ničili a ještě i dnes ničí české právní prostředí je exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, loutka plzeňského kmotra Jurečky. Je to člověk, který prosadil zrušení účinné lítosti u korupce, byl to ten, kdo nakonec prosadil zrušení pojistek proti tunelování prostřednictvím nového korporátního zákona, byl to Pospíšil, kdo tlačil do občanského zákoníku legalizaci výnosů z trestné činnosti, což jediné mu naštěstí nevyšlo. Okamura tvrdí, že „zákony, které Pospíšil měnil, mají svou logiku: umožnit korupci, podvody, krádeže a následně tyto krádeže legalizovat“.

Vítek Bárta bude podle Okamury ideálním soupeřem pro Pospíšila a jeho ODS v Plzeňském kraji, protože se s Pospíšilovými intrikami také utkal - v kauze Kočí.  Zde pak Okamura obsáhle líčí a vysvětluje souvislosti Bártových kauz a fungování původně Bártovy firmy ABL.

„I já jsem v podstatě výsledkem propojení ekonomických zájmů s politikou. Před mnoha lety jsem totiž začal bojovat s velice špatným zákonem o cestovním ruchu, který poškozoval běžné občany. A loboval jsem za zlepšení u politiků tak dlouho, až jsem se loni stal sám profesionálním politikem, jelikož mám tak větší šanci měnit věci k lepšímu a teď jsme nakonec založili svou vlastní stranu, stejně jako v minulosti Vít Bárta,“ říká Tomio Okamura k propojení zájmů.

Udělat z oběti zločince je majstrštyk českých médií

„Udělat z oběti - Vítka Bárty - zločince, je vskutku husarský majstrštyk českých médií. A tato média naopak z jednoho ze zřejmých spolupachatelů, Jiřího Pospíšila, udělala nejoblíbenějšího politika ODS,“ píše na svém blogu šéf hnutí Úsvit přímé demokracie.

„Bohudík už dávno vím, jak je mediální svět zákeřný. Jsem poslední, kdo bude na jeho oběti plivat - naopak, pro mne je takový člověk dalším vítaným spojencem v boji s prolhaností a podrazáctvím některých českých novinářů,“ dává najevo svůj soud médií Okamura.

Nehodím přes palubu slušné lidi

„A tady se dostávám k poslednímu - jak je možné, že mediální zločinci jsou malé ryby - často nevinné oběti a žraloci jako Kalousek, Severa, Dalík nebo Pospíšil proplují? Vím, že lidem je třeba házet nějaké oběti - ale copak si to vážení chcete nechat líbit věčně?" ptá se Okamura a vrací se opět k osobě Víta Bárty, který kandiduje na kandidátce hnutí Úsvit přímé demokracie.

„Na každém rohu slyším, že když 'do toho' půjdu sám, tak budu mít násobně větší úspěch. A naopak s Vítem Bártou riskuju neúspěch. Z velké části to je pravda.  Ale navzdory tomu nehodím přes palubu člověka, který mi pomohl, jen proto, abych si urval procenta navíc. A je to také proto, že sám bych byl moc nerad, aby někdo jiný hodil z podobného důvodu přes palubu třeba mne.“

Podle Okamury je jen na voličích, jestli Vítovi Bártovi dají ve volbách důvěru. „O tom, zda se do sněmovny vrátí, totiž nakonec nerozhoduju já, ale rozhodnou voliči,“míní Okamura.

V závěru svého prohlášení Okamura zdůrazňuje, že do sněmovny jde Úsvit s plánem prosadit referendum a také prosadit možnost odvolání politiků, co ztratili důvěru. „Jdeme 'do toho' s tím, že na sebe a na všechny politiky chceme uplést co největší bič a voličům dát jistotu, že když je politik zklame, tak to nebude na dlouho.“

ParlamentníListy.cz (dkr)

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace