Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dnes bylo ve sněmovně pořádně horko. Pojďte se s námi podívat dovnitř

20.08.2013
Dnes bylo ve sněmovně pořádně horko. Pojďte se s námi podívat dovnitř

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

ONLINE Poslanci dnes absolvovali poslední jednání. Rozhodli totiž o tom, že si jako kapříci vypustili rybník, tzn. že rozpustili Poslaneckou sněmovnu. Ruku pro zdvihlo 140 zákonodárců. Zemi nyní čekají předčasné volby. Celé dnešní jednání jsme sledovali on-line.

17:45 - Děkujeme Vám za pozornost a při případných dalších on-line přenosech se budeme těšit na shledanou.

17:40 - ČSSD rozhodnutí poslanců vítá, předčasné volby jsou podle ní jedinou cestou z politické krize. Na volby se samozřejmě připravují i další politické strany či subjekty.

17:25 - Pro rozpuštění sněmovny zvedlo ruku 140 poslanců, proti bylo sedm zákonodárců. V sále bylo pouhých 147 poslanců, ODS opustila sál. Zůstala jen Miroslava Němcová, která hlasovala proti.

17:16 - Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc navrhl usnesení: Poslanecká sněmovna navrhuje prezidentu republiky, aby Poslaneckou sněmovnu rozpustil.

17:15 - Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová poděkovala v závěru svého projevu všem poslancům i poslankyním či kolegům zaměstnancům z Poslanecké sněmovny.

17:07 - Tématem voleb bude téma svobody, souhlasí s Miroslavem Kalouskem Miroslava Němcová (ODS). Tématem voleb je také téma odvahy, doplnila. Zároveň varovala před tím, že dnešní rozpuštění sněmovny, dojde-li k němu, je nebezpečným precedentem pro budoucnost.

16:57 - Po Pavlu Bémovi, který volební kampaň označil třetím kolem prezidentských voleb, vystoupila Jaroslava Weberová. Jako poslední nyní hovoří předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

16:39 - Definice sebevraždy - do této problematiky se pustil poslanec, psychiatr Pavel Bém.

16:23 - Podle poslankyně Jany Suché končí rozpuštěním Poslanecké sněmovny parlamentní demokracie a posiluje se moc prezidenta.

16:18 - Podle Miroslava Kalouska (TOP 09) nepůjde v dalších dnech o nic menšího než o svobodu. Zároveň pokud podle něj není politická většina ve sněmovně, jediným krokem k ukončení politické krize jsou předčasné volby.

16:00 - Petr Skokan si stěžuje především na to, že při jednání Poslanecké sněmovny o vyslovení důvěry Rusnokově vládě nebyly údajně dodrženy zákony.

15:47 - Poslanec Petr Skokan (VV) potvrdil, že včera podal ústavní stížnost. Podle něj nesouvisí jednání o důvěře vládě s dnešním rozpouštěním Poslanecké sněmovny.

15:46 - Podle Lubomíra Zaorálka z ČSSD je postoj ODS jasný. "Když už nejme schopni škodit, budeme aspoň překážet."

15:16 - Poslankyně Lenka Kohoutová (ODS) hájí zákon o sociálních službách, vysvětluje, proč by ráda rozpuštění sněmovny až později.

15:04 - Po Jiřím Paroubkovi a Jaroslavě Wenigerové přichází k řečnickému pultíku poslanec Michal Doktor. Ten nevěří, že předčasné volby přinesou nějaké klíčové řešení. Volby považuje za projev zoufalství.

14:48 - Mezi poslanci se objevil bývalý premiér a expředseda ODS Petr Nečas, jeho vizáž je vskutku jiná - nechal si totiž narůst plnovous.

14:30 - Poslanec VV Petr Skokan podal ústavní stížnost kvůli procesním podmínkám při svolávání schůze o vyslovení důvěry Rusnokově vládě, což se nelíbí předsedovi poslaneckému klubu Jeronýmu Tejcovi (ČSSD). Podpořili ho poslanci Stanislav Polčák a Jiří Paroubek.

14:29 - Podle předsedy VV Víta Bárty bude rozpuštění sněmovny to nejlepší, co mohou poslanci udělat. 

14:21 - Kateřina Klasnová (VV) zveřejnila nejen klady, ale i zápory strany Věcí veřejných. Voličům popřála šťastnou ruku a dobrou paměť při tom, koho budou volit.

14:15 - Vojtěch Filip (KSČM) se domnívá, že novými volbami může politická scéna získat zpátky sílu.

14:08 - Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by ODS neměla utíkat ze sněmovny a měla by přijmout odpovědnost za vzniklou situaci. Zároveň podotkl, že v případě nerozpuštění sněmovny by zavládl chaos.

14:04 - Poslanecká sněmovna se sešla ke zřejmě poslednímu jednání, schůzi řídí předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

13:56 - Podle prvního místopředsedy ČSSD Michala Haška jsou všichni poslanci sociální demokracie kompletní a budou hlasovat pro rozpuštění sněmovny.

13:47 - Předseda Věcí veřejných Vít Bárta dnes na tiskové konferenci řekl, že hlasování podpoří všichni přítomní poslanci. Z jedenáctičlenného klubu chybí poslanec Otto Chaloupka, který se omluvil ze zdravotních důvodů. „Nerozpuštění sněmovny by vedlo nejenom k neschválení státního rozpočtu, ale naopak ke schválení zákonů jednotlivých lobby, tak jak tomu bylo například v případě fotovoltaiky,“ zdůvodnil postoj strany pro ČTK Bárta.

13:30 - Pro rozpuštění sněmovny by měli hlasovat poslanci ČSSD, TOP 09, KSČM a deset poslanců z 11 Věcí veřejných. ODS při hlasování opustí sál.

Vložil: Vendula Kvochová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace