Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dnes bylo ve sněmovně pořádně horko. Pojďte se s námi podívat dovnitř

20.08.2013
Dnes bylo ve sněmovně pořádně horko. Pojďte se s námi podívat dovnitř

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Poslanecká sněmovna, ilustrační foto

ONLINE Poslanci dnes absolvovali poslední jednání. Rozhodli totiž o tom, že si jako kapříci vypustili rybník, tzn. že rozpustili Poslaneckou sněmovnu. Ruku pro zdvihlo 140 zákonodárců. Zemi nyní čekají předčasné volby. Celé dnešní jednání jsme sledovali on-line.

17:45 - Děkujeme Vám za pozornost a při případných dalších on-line přenosech se budeme těšit na shledanou.

17:40 - ČSSD rozhodnutí poslanců vítá, předčasné volby jsou podle ní jedinou cestou z politické krize. Na volby se samozřejmě připravují i další politické strany či subjekty.

17:25 - Pro rozpuštění sněmovny zvedlo ruku 140 poslanců, proti bylo sedm zákonodárců. V sále bylo pouhých 147 poslanců, ODS opustila sál. Zůstala jen Miroslava Němcová, která hlasovala proti.

17:16 - Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc navrhl usnesení: Poslanecká sněmovna navrhuje prezidentu republiky, aby Poslaneckou sněmovnu rozpustil.

17:15 - Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová poděkovala v závěru svého projevu všem poslancům i poslankyním či kolegům zaměstnancům z Poslanecké sněmovny.

17:07 - Tématem voleb bude téma svobody, souhlasí s Miroslavem Kalouskem Miroslava Němcová (ODS). Tématem voleb je také téma odvahy, doplnila. Zároveň varovala před tím, že dnešní rozpuštění sněmovny, dojde-li k němu, je nebezpečným precedentem pro budoucnost.

16:57 - Po Pavlu Bémovi, který volební kampaň označil třetím kolem prezidentských voleb, vystoupila Jaroslava Weberová. Jako poslední nyní hovoří předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

16:39 - Definice sebevraždy - do této problematiky se pustil poslanec, psychiatr Pavel Bém.

16:23 - Podle poslankyně Jany Suché končí rozpuštěním Poslanecké sněmovny parlamentní demokracie a posiluje se moc prezidenta.

16:18 - Podle Miroslava Kalouska (TOP 09) nepůjde v dalších dnech o nic menšího než o svobodu. Zároveň pokud podle něj není politická většina ve sněmovně, jediným krokem k ukončení politické krize jsou předčasné volby.

16:00 - Petr Skokan si stěžuje především na to, že při jednání Poslanecké sněmovny o vyslovení důvěry Rusnokově vládě nebyly údajně dodrženy zákony.

15:47 - Poslanec Petr Skokan (VV) potvrdil, že včera podal ústavní stížnost. Podle něj nesouvisí jednání o důvěře vládě s dnešním rozpouštěním Poslanecké sněmovny.

15:46 - Podle Lubomíra Zaorálka z ČSSD je postoj ODS jasný. "Když už nejme schopni škodit, budeme aspoň překážet."

15:16 - Poslankyně Lenka Kohoutová (ODS) hájí zákon o sociálních službách, vysvětluje, proč by ráda rozpuštění sněmovny až později.

15:04 - Po Jiřím Paroubkovi a Jaroslavě Wenigerové přichází k řečnickému pultíku poslanec Michal Doktor. Ten nevěří, že předčasné volby přinesou nějaké klíčové řešení. Volby považuje za projev zoufalství.

14:48 - Mezi poslanci se objevil bývalý premiér a expředseda ODS Petr Nečas, jeho vizáž je vskutku jiná - nechal si totiž narůst plnovous.

14:30 - Poslanec VV Petr Skokan podal ústavní stížnost kvůli procesním podmínkám při svolávání schůze o vyslovení důvěry Rusnokově vládě, což se nelíbí předsedovi poslaneckému klubu Jeronýmu Tejcovi (ČSSD). Podpořili ho poslanci Stanislav Polčák a Jiří Paroubek.

14:29 - Podle předsedy VV Víta Bárty bude rozpuštění sněmovny to nejlepší, co mohou poslanci udělat. 

14:21 - Kateřina Klasnová (VV) zveřejnila nejen klady, ale i zápory strany Věcí veřejných. Voličům popřála šťastnou ruku a dobrou paměť při tom, koho budou volit.

14:15 - Vojtěch Filip (KSČM) se domnívá, že novými volbami může politická scéna získat zpátky sílu.

14:08 - Podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky by ODS neměla utíkat ze sněmovny a měla by přijmout odpovědnost za vzniklou situaci. Zároveň podotkl, že v případě nerozpuštění sněmovny by zavládl chaos.

14:04 - Poslanecká sněmovna se sešla ke zřejmě poslednímu jednání, schůzi řídí předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

13:56 - Podle prvního místopředsedy ČSSD Michala Haška jsou všichni poslanci sociální demokracie kompletní a budou hlasovat pro rozpuštění sněmovny.

13:47 - Předseda Věcí veřejných Vít Bárta dnes na tiskové konferenci řekl, že hlasování podpoří všichni přítomní poslanci. Z jedenáctičlenného klubu chybí poslanec Otto Chaloupka, který se omluvil ze zdravotních důvodů. „Nerozpuštění sněmovny by vedlo nejenom k neschválení státního rozpočtu, ale naopak ke schválení zákonů jednotlivých lobby, tak jak tomu bylo například v případě fotovoltaiky,“ zdůvodnil postoj strany pro ČTK Bárta.

13:30 - Pro rozpuštění sněmovny by měli hlasovat poslanci ČSSD, TOP 09, KSČM a deset poslanců z 11 Věcí veřejných. ODS při hlasování opustí sál.

Vložil: Vendula Kvochová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace