Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sexuální objekt, nebo protivná manželka. S tím Chýlková spokojena není, vadí jí také…

08.01.2018
Sexuální objekt, nebo protivná manželka. S tím Chýlková spokojena není, vadí jí také…

Autor: Facebook / Studio DVA

Popisek: Ivana Chýlková se poslední dobou realizuje více v divadle než ve filmu, zde v představení Studia DVA

Herečka Ivana Chýlková je velmi zajímavá žena. Zajímavý je její profesní a osobní život, ale i její vzhled. Je krásná, navíc má i mozek, který se nebojí použít. V rozhovoru pro magazín Lidových novin se nebála vyjádřit proti současnému trendu plastik a jiných umělých vylepšení.

Ivana Chýlková je velkou ctitelkou naší jiné herecké legendy, Ivy Janžurové. V jednom ze starších rozhovorů se ostatně svěřila, že role Ivy Janžurové by si s chutí zahrála i ona sama. Iva Janžurová je Ivanin velký vzor: „Od dětství jsem zbožňovala Ivu Janžurovou. Představovala pro mě bohyni, ať jsem ji viděla kdykoli a v čemkoli. S nikým z herců jsem nebyla tak šťastná, s nikým jsem se tak nezasmála, s nikým mi nebylo tak smutno. Byla jsem a pořád jsem fascinovaná její autenticitou. Má v sobě něco pravého a jedinečného. A dodnes, i když je dáma, je v něčem pořád taková holka holčičí. Říkala jsem si tedy, že když budu hrát, mohla bych lidi učinit taky takhle šťastnými, jako jsem byla já s ní,“ svěřila se v rozhovoru pro Lidové noviny. 

Vytrácí se autenticita

Na Ivě Janžurové si Ivana Chýlková cení zejména autenticity, která prý jinak lidem velmi chybí: „Lidi se všeobecně stylizují do rolí. Nejde jen o herce. Každý něco hraje, má představu o sobě, jak by chtěl, aby ho druzí vnímali. Někdo to umí lépe, jiný hůř. Myslím, že mám čich na to, že poznám, jestli je člověk autentický. Pravost dokážu obdivovat s plným nasazením,“ uvedla v rozhovoru. 

Ženy jsou ve filmech jen jako doplňky

Ivana Chýlková nedávno dotočila komedii Chata na prodej, ve které hraje manželku Davida Vávry. Přesto však říká, že pořádných rolí pro herečky nad padesát let je u nás poskrovnu: „V českém filmu to platí víceméně pořád. V současných filmech se ženy vyskytují hlavně jako doplňky dramatických postav mužů. Buď jako sexuální objekty, nebo jako protivné manželky,“ prohlásila Ivana. Ta se prý nyní nejvíce zasměje u britských seriálů, které jsou proslulé chytrým humorem: „Tam je naopak ženská postava ústřední. Má to svoji logiku. Zatímco dramatická pestrost muže je oproti historii chudší, ženská nabývá na bohatosti. Obsahově se pohybuje ve stejných oblastech jako muž, ale navíc má oblasti ryze ženské. V britských seriálech ženy libovolného věku hrají prim,“ říká Ivana Chýlková v rozhovoru pro Lidovky. 

Všichni plastikoví lidé vypadají stejně

O tom, že by Ivana Chýlková podstoupila nějaký zákrok plastického chirurga, se neví, ostatně ona sama současný trend „plastikových lidí“ jasně odsuzuje: „Lidé podléhají trendu vypadat pořád nádherně, který v posledních letech dorazil i k nám. Všichni mají dlouhé vlasy, pěkné postavy, velké oči, tváří se vlídně  – a nakonec všichni vypadají stejně,“ prohlásila velmi trefně. A Ivaně se nelíbí ani to, že postavy mnohdy neodpovídají tomu, jaké jsou ve skutečnosti: „Začínala jsem v době, kdy jsme měli Jiráskové, Janžurové, Růžičkové, Bohdalové. Bylo to pestré. Já byla jenom další, jiná barva. Vidím, do čeho jsou dneska tlačené mladé herečky. Hrají nezaměstnanou svobodnou matku, která nemá na jídlo, ale vypadají při tom, jako by vylezly z časopisu Žena a móda. Ztrácí se autenticita.“ 

Svatba s Krausem? Nikdo neví…

Ivana Chýlková si může s přehledem trend plastik kritizovat. Je jí přes padesát a už mnoho let vypadá stejně báječně. Je jednou z našich nejvyšších hereček, o čemž ale nerada slyší. Pochází z Frýdku-Místku, odkud odešla nejprve do Ostravy („Proti Frýdku-Místku to byl New York!“) a poté na DAMU do Prahy, kam ji vzali hned napoprvé. Ještě že tak, podruhé by to prý nezkoušela a my bychom tak přišli o velmi svéráznou herečku.

 

Ivana hraje v současné době ve Studiu DVA pod režijním vedením Petra Zelenky. Hrála v mnoha filmech, za Díky za dobré ráno má doma sošku Českého lva. Pozornost poutal její osobní život. Dlouho chodila s Karlem Rodenem, aby se pak dala dohromady s Janem Krausem. Jeho manželka Jana Krausová pak začala pro změnu žít s Karlem Rodenem. S Janem Krausem má syna Jáchyma, rozhodně je ale prý důslednější a tvrdší rodič, než Jan Kraus. Ačkoliv nedávno v Show Jana Krause Jan Kraus tvrdil, že se vzali, Ivana dlouho tvrdila, že po svatbě netouží. Jak to tedy doopravdy je, vědí jen oni dva. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na

Vložil: Michaela Špačková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace