Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kalousek a Fiala dělají svým jednáním službu Babišovi, podle Piráta Bartoše vědomě a cíleně

19.11.2017
Kalousek a Fiala dělají svým jednáním službu Babišovi, podle Piráta Bartoše vědomě a cíleně

Foto: Facebook

Popisek: Ivan Bartoš

Ve středu 15. listopadu proběhl Piráty svolaný „kulatý stůl“. Schůzka, na kterou byli pozvaní zástupci stran, s nimiž jsou Piráti ochotní jednat. Tedy všech stran vyjma hnutí ANO, které Piráti považují přinejmenším za kontroverzní. Ivan Bartoš, předseda Pirátů, celou schůzku komentoval velmi rozladěně.

„Nabídli jsme kulatý stůl, aby všichni nechodili škemrat k Faltýnkovi. Dali jména a chtěli jsme, aby se dodala jména za ´opozici´ (KDU nepřišlo, ČSSD se připojilo post, KSČM a SPD odmítlo). Jména nikdo nedodal, ve věci komisí, kde měl dát návrh STAN, pan Farský nesplnil ani domácí úkol. My schválili na celodenním zasedání klubu všechna jména, od výborů po komise a delegace. Klidně to mohl zkompletovat někdo z ODS, ale to by musela být vůle něco skutečně řešit,“ napsal k schůzce Ivan Bartoš a ukázal tím, jak je velmi složité jednat se zavedenými stranami, protože nejsou zvyklé jednat otevřeně, spíše se zaměřují na zákulisní jednání a přetahování se o posty.

Piráti budou hlasovat pro vydání Babiše policii

Piráti před volbami jasně deklarovali, že s politiky a politickými stranami či hnutími, které mají na svědomí kauzy, tunelářskou minulost nebo nedořešené problémy se zákonem, prostě do vlády nepůjdou. A zásadně si za svým přesvědčením a slibem stojí. „Jako jedinej klub jsme odhlasovali, že při novém vydání inženýra Babiše a pana Faltýnka budeme hlasovat "PRO VYDÁNÍ", a to 22. 10., tj. hned první zasedání ustavující schůze klubu Pirátů po volbách.“ A i přes jisté tlaky z voličské základny odmítají Piráti vstoupit do koalice s Babišem. Ivan Bartoš k tomu píše: „Zcela jasně jsme již před volbami v rámci kampaně vyloučili podporu vlády s dominantní rolí ANO, tedy i většinové, menšinové, 'odborníkové', prostě vlády ANO, a to i tichou podporou či tolerancí.“

Návrh, jak kontrolovat Babiše

Piráti mají z Babišovy politiky skutečné obavy. Proto se snaží vytvořit opozici vůči jeho hnutí, která by dokázala jeho vládu brzdit a účinně kontrolovat, aby nemohlo docházet k ničení demokracie v ČR. U ostatních stran se setkali s nepochopením. „Navrhli jsme, jak skutečně může 'opozice' kontrolovat ANO v dominantní pozici – a silou všech stran jít na předsedy výborů (pro STAN nebo TOP 09 by to vygenerovalo předsedu výborů, který mít teď nebudou). Jména nikdo nedodal a smáli se. 'Konzervativní blok' je tedy opět původní akce Kalousek – Fiala a nejsou dohodnuti ani na kandidátech na místopředsedu sněmovny a na žádných jménech. Čísla mají bohužel stále stejná. Že by neuměli počítat, že to bez všech stran nejde?“ píše k tomu Ivan Bartoš.

Ivan Bartoš vyjádřil zklamání

„Po volbách jsem hodnotil výsledky stran, které tady hrály léta první nebo druhý housle, slovy: ´Pýcha předchází pád´ a apeloval na Piráty: ´Nikdy nebuďme pyšní´. Nic jiného než lpění na slibech a hledání skutečného řešení, které brání dominanci ANO a vlády bez důvěry a hlavně kontroly, jsme nikdy nechtěli. Nabízíme řešení s pokorou. Arogance na druhé straně, paternalismus či apely na ctnost (Kalousek? Udženija?) a vyhrožování mediální blamáží. Přístup u některých se evidentně nezměnil. Největší službu Babišovi totiž dělají pan Kalousek a pan Fiala. Podle mě je to vědomý stav,“ napsal Ivan Bartoš a vyjádřil tím zklamání z tradičních stran, které vlastně nejsou schopny vyjednávat normální cestou o budoucnosti republiky. 

 

Štěpán

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb